Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Nije ni to iskljuceno, toliko dugo odugovlaci sa knjigom da verovatno vise ni nema samo jednog razloga kasnjenja. S druge strane, po pisanijama na njegovom blogu i u okolisu, 5ta knjiga je gotova vec skoro dve godine, samo se radi na "usavrsavanju i doterivanju nekih poglavlja". Moguce da je matori shvatio da mu je ostalo tek toliko vremena da zavrsi serijal i odapne tako da sad malo zivotari, ubire plodove minulog rada, zajebava se, gleda prokleti NFL itd. I zato i odugovlaci sa ovom knjigom jerbo zna da ce ubrzo po izdavanju ove morati da sedne i da pise sestu.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma nije writers block, on sve tako puževski radi. A ova knjiga je valjda najveća do sad (što je bila i skoro svaka prethodna u serijalu). Plus što stoka debela mora da radi sto stvari odjednom, evo sad piše i neke trashy stripove. Galerija: http://spoonybards.deviantart.com/gallery/26588899 Spoileri su na najboljim slikama, doodles #1-#3. Kejtlin objašnjava zašto su važni child-bearing hips kod izbora buduće supruge i navija za Roba tokom Red Wedding, Igrit suptilno muva Džona, itd.

Link to comment

Istina, ali i dalje deluje sasvim punoletno. Niko ne bi zamerio Mr. Mockingbirdu s desne strane for hitting that.A onaj mali što glumi Džofrija, kako je freakishly gadan. On bi trebalo da je lep na mamu & ujaka spolja, a psihopata iznutra...

Link to comment
Istina, ali i dalje deluje sasvim punoletno. Niko ne bi zamerio Mr. Mockingbirdu s desne strane for hitting that.
pazi, ja ocekujem da se preko Sanse obrne(ili pokusa) makar pola carstva, tako da mi uopste ne smeta sto izgleda(a i jeste) punoletno :D@slika: Pseto :Hail: i Tirion je mama. najjaci lik u knjizi ubedljivo.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Inace, krenulo je <_<

Nightmare Before Christmas* Jan. 5th, 2011 at 2:21 PMsad babyHello again.Sorry for the long silence. It was not by choice.I've just lived through the Christmas from hell. Most of it was spent in a bed in St. Vincent's Hospital in Santa Fe. Parris took me in to the hospital emergency room on the morning of Christmas Eve, and they admitted me almost immediately after diagnosis. It seems I had a raging e-coli infection of my urinary tract. Urosepsis, they called it. So I spent Xmas and the days after in a hospital bed, hooked up to catheters and IV tubes, getting some heavy duty doses of antibiotics and some of the other wondrous products of modern medicine.The good news: the antibiotics worked, and knocked out the infection. I was released a few hours before the end of 2010, and have been recuperating at home ever since. I'm still taking oral antibiotics and various other pills, and will be for a while, but the worst is past... and boy, am I glad to be be out of the hospital.I was weak as a kitten when first released, and I still tire easily... but I'm stronger every day. Strong enough so that, yes, I still intend to make the trip to LA for the TCA. And yes, I will still be doing the signing at Vroman's... though it remains to be seen how taxing that will be for me. If you're attending, I would ask you to go easy on me and only bring a book or two for signing, and not everything I have ever written. I have to watch my strength.The bad news: well, obviously, there's nothing like a week in a hospital bed to kick a hole in your plans and good intentions. I did hope to have some exciting announcements to make at TCA, but that won't be happening now. But hey, all the great stuff HBO will be rolling out about the GAME OF THRONES series should provide excitement enough.I don't want to trivilize what I've just gone through. I'm a generally healthy guy, and this was the most serious bout of illness I have suffered in decades, and the first time I have seen the inside of a hospital (emergency room visits aside) since 1973. But I am on the mend now, and I expect to be back to my old self by the end of the month at the latest, and back to work well before that.Until then, though, I probably won't be posting much here.Thanks to all of you -- friends, fans, readers -- for your understanding and good wishes.
Uzeto sa bloga matorog.
Link to comment

Ako pretpostavimo da je taj "exciting announcement" zaista najava DWD-a, to znaci da je mislio da moze da zavrsi celu stvar za koju nedelju. Ja i dalje ocekujem da se DWD pojavi uporedo sa prvom sezonom serije.

Link to comment

Uh, pa to bi bilo prilično licemerno od debelog. Sigurno bi rekli da je slučajnost, ali ne znam ko bi im poverovao, bilo bi očigledno da je tempirano... godinama čekamo da završi knjigu, a onda ispadne da je drži on the backburner da bi je pustio kad krene serija <_<Plus što ne znam kome bi i koliko taj tajming značio... šta, treba da gledaš prvu sezonu dok paralelno čitaš šta će biti u petoj? :blink:Nego, taj summary.. ne sviđaju mi se neke sitnice, kao to da već izbegavaju golotinju, i da od Džejmija već prave nekog manijakalnog ubicu-negativca, umesto samo hladno beskrupuloznog pragmatika. I još jedna scena njegove patkometrije sa Nedom, čemu to? :isuse:

Link to comment
Uh, pa to bi bilo prilično licemerno od debelog. Sigurno bi rekli da je slučajnost, ali ne znam ko bi im poverovao, bilo bi očigledno da je tempirano... godinama čekamo da završi knjigu, a onda ispadne da je drži on the backburner da bi je pustio kad krene serija <_<
Mogao bi da se opravda kad bi rekao da je rad na seriji bila kap koja je prelila casu i unistila writer's block... ja bih prvi poverovao u to. :D
Plus što ne znam kome bi i koliko taj tajming značio... šta, treba da gledaš prvu sezonu dok paralelno čitaš šta će biti u petoj? :blink:
A publicitet koji ce knjige dobiti kad krene serija? To treba odmah unovciti pre nego sto splasne, a sta ces bolje od knjige na koju se ceka pet godina.
Nego, taj summary.. ne sviđaju mi se neke sitnice, kao to da već izbegavaju golotinju, i da od Džejmija već prave nekog manijakalnog ubicu-negativca, umesto samo hladno beskrupuloznog pragmatika. I još jedna scena njegove patkometrije sa Nedom, čemu to? :isuse:
Za golotinju ni meni nije jasno, HBO se bar nikad nije ustrucavao oko toga. Ja sam se cak brinuo da ne preteraju sa seksom, kad ono...Sto se Djejmija tice...

On ce u prve dve sezone ocigledno biti tretiran kao antagonista da bi preobracaj u trecoj bio sokantniji, to i nije neko iznenadjenje. Scene sa Nedom su tu da doprinesu toj slici. Opet, ne znaci da ce doziveti neke bitne promene u odnosu na knjigu, u onom drugom privjuu™ kazu:

but he did deliver the pilot-concluding “things I do for love” moment (yup, they showed it) in a terrific, throw-away fashion (pun, accidental).
Meni to zvuci valjano.

Link to comment
On ce u prve dve sezone ocigledno biti tretiran kao antagonista da bi preobracaj u trecoj bio sokantniji, to i nije neko iznenadjenje. Scene sa Nedom su tu da doprinesu toj slici.
Da, dobro, naravno da treba da bude tretiran kao antagonista... ali ne treba da bude neki manijakalni krvožedni idiot. Takve uloge imaju Viserys, Joffrey, i slični. Mnogo će ga teže posle predstaviti kao reformisanog ako sad od njega naprave karikaturu gurajući mu u usta rečenice kao te što citiraju (kako će ubiti svakog ko im bude suprotstavio, itd.... prva asocijacija: Mirko Topalović :isuse: )A naglašena patkometrija sa Nedom jeste glupost, ali zbog Neda, ne zbog Džejmija. Njemu savršeno pristoji.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...