Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

A što da se ne vozikaju kad apparently radi na struju. Onaj mali cimne jednu polugu, mehanizam krene RRRRRR, i ode debeli Sam u vazduh <_<

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

daj bre friče, jel tebi jasno kako lift koji se video bar 4 puta u epizodi i pomogao da Straža sačuva kapiju i odbrani Castle Black prevozi ljude uz i niz 200m visok zid? bolje bi bilo da su izmislili neke stepenice, merdevine, nešto, ili da nisu ni prikazivali lift. ovako, malo malo pa ti skrenu pažnju na magično prevozno sredstvo.

Naravno da nisu morali da izmišljaju. U knjizi su opisane switchback stepenice, nekakva skela sarađena od drveta uz Zid, pa kad ih wildlings potisnu skroz dogore, oni je prosto zapale i tako se spasu, ovi izgore ili popadaju. Nisu se vozili liftom jer ne možeš u sred invazije da odvojiš četiri čoveka da sat vremena tegle tvoje debelo dupe uz i niz Zid. Ali GOT ima alternativno rešenje - lift na dugme + eksplozivni burići.

 

Kad god krenu da izmišljaju rupu na saksiji, naprave neko sranje.

 

a realno Uinijev post o epizodi je skroz ok. nije se žalio na vesteroskog Davida Pajića Daku dok ja nisam pomenuo.

Ponestaje mi okvira da uramim i okačim sve ove hvalospeve koje u poslednje vreme dobijam na raznim podforumima. "+1", "Weenijev post je skroz OK", "Weenie je potpuno u pravu", "Hoću da rodim Weenievu decu"... stvarno nemate mere.

Link to comment

Ponestaje mi okvira da uramim i okačim sve ove hvalospeve koje u poslednje vreme dobijam na raznim podforumima. "+1", "Weenijev post je skroz OK", "Weenie je potpuno u pravu", "Hoću da rodim Weenievu decu"... stvarno nemate mere.

 

SNS botovi  :fantom:

 

 

 

Meni je najslađe kad vidim toliko ljudi koji računaju šta sve treba da se upakuje u sledeću epizodu. Halo, to su Benioff i Weiss, jeste li gledali seriju do sada?

 

 

 

Edit: gledao ja u nekoj srednjovekovnoj ruini ovde, koja je izgrađena na vrhu stene, ljudi su izrezbarili u kamenu u centimetar precizno prostor za jedan veliki točak u kojem je bilo magare i to je dizalo lift. Ali vidi se da su napravili takav sistem, da je mogla da se pusti i voda na isti točak i okreće ga, čak i kad nema magareta.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

daj bre friče, jel tebi jasno kako lift koji se video bar 4 puta u epizodi i pomogao da Straža sačuva kapiju i odbrani Castle Black prevozi ljude uz i niz 200m visok zid? bolje bi bilo da su izmislili neke stepenice, merdevine, nešto, ili da nisu ni prikazivali lift. ovako, malo malo pa ti skrenu pažnju na magično prevozno sredstvo. a realno Uinijev post o epizodi je skroz ok. nije se žalio na vesteroskog Davida Pajića Daku dok ja nisam pomenuo.

pa lifta u knjizi ni nema, ali to je toliko nebitan detalj jebemu... meni je mnogo gore razbijanje kapije, jer mi nikako nije jasno sta su cekali pola sata da sibnu ulje

Link to comment

Lepo odradjeno, svidelo mi se.

 

Kovac, ne kuvar, sram te bilo!

 


- Svidelo mi se što su Grenn i Pyp zaginuli... Grenn posebno, preuzeo je ulogu onog jednorukog kuvara iz knjige i efektno zaginuo. Pyp malo njanjavije, ali ipak je dobro što su ga uklonili - i u knjizi su Jonovi ortaci suvišni likovi, ovde posebno.
Link to comment

Ima lifta i u knjizi, kako nema, samo ga tegle nekim čekrcima...  OK mehanizmi i protitegovi, ali majku mu, ne može se takav mehanizam pokrenuti tako što dete gurne jednu polugu. Ali to im je standardni princip, kad hoćeš da se kreativno iskažeš i ne napraviš savršeno prigodnu akcionu scenu poput one u knjizi (wildlings se penju uz stepenice, straža ih u poslendji čas zapali, wildlings izginu) onda je zameniš nekom sličnom samo deset puta glupljom i besmislenijom verzijom (čarobni lift, eksplozivni burići, vatrene strele, hiljadu slonova). Ljudi jednostavno numeju.

 

@Dontos: Kovač, naravno, u pravu si.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Sta mislite sta ce sve da strpaju u zadnju epizodu ? Nekako mi malo vremena za Tiriona(Tywina) , Stanisa , Ajru  i lady Stoneheart ..

 

p.s. Posebno sto se i dosadna Deneris uzeti neke minute,  jer obicno ona zavrsava sezonu ...

Edited by Geograf
Link to comment

logično je da sa deni završavaju sezonu,ili sa deni ili sa branom i drvetom. zato što je to ice and fire i to je najbitniji plot u knjizi.

Edited by theanswer
Link to comment

Deni ce verovatno biti negde u sredini epizode usled nebitnosti materijala, a sumnjam da je Bran dovoljno popularan kod gledateljstva da bi zavrsavao sezonu. Ili Lady Stoneheart ili Stannisov dolazak, ovo prvo je verovatnije.

Link to comment

logično je da sa deni završavaju sezonu,ili sa deni ili sa branom i drvetom. zato što je to ice and fire i to je najbitniji plot u knjizi.

Ne ovo sto gledamo je "Game of thrones" i cisto sumnjam da se obaziru mnogo na Martinove poruke ...

Link to comment

Poslednje scene prve i trece sezone su bile rezervisane za Deni, poslednja scena druge su bili white walkeri.

Edited by Calavera
Link to comment

Deni ce verovatno biti negde u sredini epizode usled nebitnosti materijala, a sumnjam da je Bran dovoljno popularan kod gledateljstva da bi zavrsavao sezonu. Ili Lady Stoneheart ili Stannisov dolazak, ovo prvo je verovatnije.

Ako je ne ubace sada 99% gledalaca ce zaboraviti do 2015 na tu babu™ i zasto je nadrndana  ...

 

 

edit: evo sta najavljuju 

Edited by Geograf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...