Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

- Braavosi bankari identično izgledaju i zvuče kao Westerosi. Davos mora da im crta zašto nije dobro da se klade samo na jednog konja u trci za presto. Zajam im isplaćuju u kešu, da bi Davos odmah mogao da skokne do obližnjeg bordela sa saunom :yawn2:

 

- Yara loži podanike pričajući im kako je Ramsey okrutan i kako je odrao njihovog princa... Iron Islandersima bi se to valjda svidelo, nisu to nekakvi Starkovi da budu outraged. Ali jebeš njih, bitno je da se publika podseti gde to oni plove i zašto :isuse:

 

- Ramsey se bori golišav i niko mu ništa ne može, takve idiotske scene kod Martina nikad nismo čitali. A onda Yara bezveze pobegne jer se boji pasa! Gomila naoružanih ljudi u oklopima se boji da ih ne ujede pas za nogu. Release the hounds, Smithers!

 

- Scena sa kozjim kostima: vrhunac bedastoće. Ladno je seljak došao sav potrešen da se žali kraljici jer mu je zmaj pojeo jednu kozu... a Daenerys se još izvinjava i kaže "I cannot bring back your goats" :isuse: Totalno su uništili pathos one stvarne scene donošenja dečjih kostiju. Zar stvarno nije moglo da se napravi kao u knjizi, da joj samo neki činovnik ispriča da dolaze ljudi da se žale na zmajeve, da su čak počeli da sami spaljuju stoku jer su čuli da Dany isplaćuje nadoknadu u zlatu? Poenta je da se te žalbe tretiraju off-hand, kao nešto usputno, da bismo bili bar malo šokirani kad lik donese kosti deteta. Ali neee, Mau mora da pusti suzicu za jebenim kozjim kostima i da se izvinjava što ne može da mu vrati kozu u život!

 

- Varysov detaljni briefing na temu Meereena i zmajeva, notorna glupost. Tywinov odgovor "Dragons haven't won a war in over 300 years!" :lol: Ispade da posle Aegona Conquerora zmajevi nikad ništa bitno nisu uradili.

 

- Oberynov flashback-expo-recap sa Varysom u kom saznajemo da i evhuh žudi za prestolom :isuse: Zar baš toliko mora da se banalizuje motivacija svih likova, da bukvalno svi pretenduju na presto na svoj način? I Varys, i Littlefinger?

 

- Jaime kenja tati kako mu je "spasao život" time što je ubio Ludog Aerysa :lol: Jebote, kao da je stvarno mogao da ubije Tywina, ali je izabrao da to ne uradi!

 

- Čak je i ključna scena suđenja efektno zasrana. Trapavi monolozi/dijalozi, očajno loša Shae, Tywin se nešto smejulji... Pa onda Tyrion koji sve nešto kao šapuće a cela dvorana ga čuje. Na kojoj je planeti "my lion" bolje i podsmehu prigodnije nego "my giant of Lannister"? Dinklage je svoje odradio, ali ne može se ništa sa lajnama kao što su "Shae, please don't / I'm a whore, remember?"

 

Sve u svemu, katastrašno.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni su jedino psi stvarno zasmetali, onaj Ramsey joj se jos i ledjima okrenuo i poceo da otkljucava kavez ~5 metara od nje, a ona samo stoji i ceka :isuse: Nisam siguran, ali moguce da su u toj sceni isli na komediju? Sta god da im je bio cilj, nije proslo.

 

A da, i Mycroft Holmes u Gvozdenoj banci, lepo je sto je nabacio bradu ali svejedno mi je previse poznat. Ostalo dobro.

 

edit: na 4chanu imaju teoriju da ce se ovaj s kozama vratiti u nekoj od sledecih epizoda, Dany ce se pozaliti kako mu je vec platila, a ovaj otkriti decje kosti. Zvuci primamljivo...

Edited by Calavera
Link to comment

Ma naravno da će taj isti doneti i dečje kosti (i da će onaj middle-eastern đuvegija priženiti Dany) ali poenta je da su tu scenu upropastili ovim idiotskim lamentom nad kozama. Ostaviće je za finale sezone, a već su je robbed of all power ovim budalisanjem "Izvini što ti je moj mali spalio koze, oh, ah, da samo mogu da ih vratim u život, kuku, ali ne mogu, avaj"

Link to comment

Ja ovo ništa ne razumem... Je l' to za droge, seks ili sektu? :unsure:

 

 

To ti je nešto ovako:

 

 

DSC01783.JPG

 

 

 

Sve u svemu, opasno underpowerovani već jedno 3-5 verzija kodeksa, i moji Tau komunisti bi ih pojeli za doručak samo sa Fire Warrior-ima, bez dronova i Battlesuit-ova  :fantom:

Link to comment

- Braavosi bankari identično izgledaju i zvuče kao Westerosi. Davos mora da im crta zašto nije dobro da se klade samo na jednog konja u trci za presto. Zajam im isplaćuju u kešu, da bi Davos odmah mogao da skokne do obližnjeg bordela sa saunom :yawn2:

 

- Yara loži podanike pričajući im kako je Ramsey okrutan i kako je odrao njihovog princa... Iron Islandersima bi se to valjda svidelo, nisu to nekakvi Starkovi da budu outraged. Ali jebeš njih, bitno je da se publika podseti gde to oni plove i zašto :isuse:

 

- Ramsey se bori golišav i niko mu ništa ne može, takve idiotske scene kod Martina nikad nismo čitali. A onda Yara bezveze pobegne jer se boji pasa! Gomila naoružanih ljudi u oklopima se boji da ih ne ujede pas za nogu. Release the hounds, Smithers!

 

- Scena sa kozjim kostima: vrhunac bedastoće. Ladno je seljak došao sav potrešen da se žali kraljici jer mu je zmaj pojeo jednu kozu... a Daenerys se još izvinjava i kaže "I cannot bring back your goats" :isuse: Totalno su uništili pathos one stvarne scene donošenja dečjih kostiju. Zar stvarno nije moglo da se napravi kao u knjizi, da joj samo neki činovnik ispriča da dolaze ljudi da se žale na zmajeve, da su čak počeli da sami spaljuju stoku jer su čuli da Dany isplaćuje nadoknadu u zlatu? Poenta je da se te žalbe tretiraju off-hand, kao nešto usputno, da bismo bili bar malo šokirani kad lik donese kosti deteta. Ali neee, Mau mora da pusti suzicu za jebenim kozjim kostima i da se izvinjava što ne može da mu vrati kozu u život!

 

- Varysov detaljni briefing na temu Meereena i zmajeva, notorna glupost. Tywinov odgovor "Dragons haven't won a war in over 300 years!" :lol: Ispade da posle Aegona Conquerora zmajevi nikad ništa bitno nisu uradili.

 

- Oberynov flashback-expo-recap sa Varysom u kom saznajemo da i evhuh žudi za prestolom :isuse: Zar baš toliko mora da se banalizuje motivacija svih likova, da bukvalno svi pretenduju na presto na svoj način? I Varys, i Littlefinger?

 

- Jaime kenja tati kako mu je "spasao život" time što je ubio Ludog Aerysa :lol: Jebote, kao da je stvarno mogao da ubije Tywina, ali je izabrao da to ne uradi!

 

- Čak je i ključna scena suđenja efektno zasrana. Trapavi monolozi/dijalozi, očajno loša Shae, Tywin se nešto smejulji... Pa onda Tyrion koji sve nešto kao šapuće a cela dvorana ga čuje. Na kojoj je planeti "my lion" bolje i podsmehu prigodnije nego "my giant of Lannister"? Dinklage je svoje odradio, ali ne može se ništa sa lajnama kao što su "Shae, please don't / I'm a whore, remember?"

 

Sve u svemu, katastrašno.

+ meleon.

Link to comment

Kod Martina nismo čitali o golim mačevaocima? Ja se stvarno ne sećam da jesmo, al se dobro sećam kako lik "oklopljen" u svileno odelce uz pomoć drvenog štapa ubije 5-6 ljudi. Dobro obučenih i opremljenih ljudi. I to ne u masovnoj šorki, već u borbi 6-7 vs 1 :lolol:

Riba nesretnom paoru isplatila refund i opalila da se smeška jer zna da će se protektoratom proširiti dobre vesti o razvojnom budžetu i visokim poticajima u poljoprivredi...ovde se spominje nekakav lament nad kozom.

Zamerke tipa "banka isplatila klijenta u kešu"...

Odnos Tywina i zmajeva. Večita misterija na ovom topicu.  :0.6:

Link to comment

Kod Martina nismo čitali o golim mačevaocima? Ja se stvarno ne sećam da jesmo, al se dobro sećam kako lik "oklopljen" u svileno odelce uz pomoć drvenog štapa ubije 5-6 ljudi. Dobro obučenih i opremljenih ljudi. I to ne u masovnoj šorki, već u borbi 6-7 vs 1 :lolol:

 

Taj lik je bio jedan od najvestijih zivih boraca.  

Link to comment

Taj lik sa drvenim štapom (neki legendarni mačevalac) ne ubije nikog nego samo razbije nos Merrynu Trantu, a onda zagine u roku od odmah (čim Arya pobegne off-screen). 

 

Ako ti ne vidiš koliko je goat refund scena nacifrana da bude apsurdno dramatična, uz sve vajkanje zbog nesposobnosti da se vrati koza u život, ja tu ne mogu ništa.

 

Isplata u kešu je samo usputni pljuc, ali Tywin i zmajevi, to je vezano za long-standing zamerku i to prilično ozbiljnu. Ceo serijal se uglavnom bavi dinastičkim zavrzlamama oko prestola, ali ih od početka stavlja u širu sliku, najavljuje neku zombi-zmaj apokalipsu, dok se plemići svađaju oko toga čije dete ima koji procenat plave krvi ni ne primećuju da im se bliži kraj sveta, sa jedne strane winter is coming a sa druge fire & blood. To je IMHO odlična postavka, vrlo poignant, podcrtava besmisao ovosvetskih briga kad je čovek suočen sa nečim velikim i neumoljivim.

 

A serija to totalno promašuje. Od početka guraju ideju da je svet jedno malo mesto, da u King's Landingu znaju tačno šta se kad dešava u Qarthu, u Slaver's Bayu, i gde sve već ne - mirno raspravljaju o tome da jebeni zmajevi dolaze da ih pojedu, sa sve zaključkom "pa još su mali, zar ne" :isuse: Bez ikakve realne potrebe! Svi gledaoci znaju da je MauDau s druge strane mora i da ima zmajeve & all that jazz... a autori bezveze trpaju tu priču u usta likova koji bi trebali da je slepo ignorišu.

Link to comment

Lik je ubio 5-6 ljudi drevnim štapom. Uzmi pa pročitaj knjigu opet.

Legendarni borac? Sam sa drškom od metle protiv gomile ljudi u čeliku. Ok, legendarni je borac. :D

Tata, koji ima zmiju u džepu i upire da skreše troškove kraljevstva rigoroznije od Lazara (29), odjednom iznajmljuje najveštijeg živućeg borca da trenira njegovu 9ogodišnju ćerku. Sweet.

Link to comment

Otkud znaš da je Sirio mrtav? :D Ili sam propustio neki deo iz onog "kako je govorio Martin" :D

 

Goat scena bi bila idealna da je čovek rekao na kraju  za te kosti da to nisu kosti od koze nego od deteta,ali imam i ja osećaj da će to prikazati,samo bi ovako bilo efektnije.

 

Zamerka na zmajeve je totalno ispravna. Sada slušamo kao ceo small council zna za njih, Cersei čak kaže i "yes,but they're baby dragons"  :isuse: i tajvinovo da nisu dobili rat 300 godina zaslužuje još jedan  :isuse:  Znači,upravo ono što je napisano u postu iznad,cela poenta je ta da niko od ozbiljnih igrača u Westerosu ne veruje da postoje zombiji, zmajevi, magija, duh koji ubija Renlija i slično. Možda bih i mogao da podnesem to što Tajvin zna pošto znamo kako će uskoro da završi ali ceo small council sa sve Mejsom,Pajselom i Cersei ne verujem. Plus ono proročanstvo oko Cersei da će da se pojavi kraljica koja će joj uzeti mesto,ona u svom paranoičnom stanju u kome se nalazi sigurno ne bi rekla "to su bebe zmajevi".

 

Dalje,imam osećaj da će do kraja da nastave da prikazuju Deneris kao sveticu,da sav haos u Mirinu koji će da nastane i sve što ide u tom Slaver Bay-u će da pripišu Tajvinu,Varisu i malim ptičicama

Link to comment

Goat scena bi bila idealna da je čovek rekao na kraju  za te kosti da to nisu kosti od koze nego od deteta,ali imam i ja osećaj da će to prikazati,samo bi ovako bilo efektnije.

 

Dalje,imam osećaj da će do kraja da nastave da prikazuju Deneris kao sveticu,da sav haos u Mirinu koji će da nastane i sve što ide u tom Slaver Bay-u će da pripišu Tajvinu,Varisu i malim ptičicama

 

Kosti od deteta™, a oni rogovi su tu da upotpune 1 smek :D

 

A mene bi zacudilo da zmajomajka bude tako prikazana, cak mislim da ima vise nagovestaja da ce se desiti suprotno i od nje naprave nekog anti-villaina. Pa i u ovoj epizodi joj je Hizdahr (valjda) objasnio kako njena verzija pravde nije preterano pravicna.

 

Tacno sam znao da ce ovaj Vini da se uhvati za 1 predramaticno citanje lajna (i to od nekoga ko nas je navikao na to) kao da mu zivot zavisi od toga, kladim se da ce i za 2 godine da nas podseca na 1 incident s kozom!

Edited by Calavera
Link to comment

A možda ono nije bio tata-čoban kome je izgorjelo dijete, možda će to prikazati u sledećoj epizodi. Svi smo vidjeli da je sin-čoban nastradao, a ovim bi nam samo pokazali da je seljacima meerencima samo novac bitan. Nema smisla, valjda?

 

A zašto je Ramsey pošao u borbu, ne samo go, nego i krvav?

Link to comment

Nisam baš siguran da li je sin-čoban nastradao... mada teško da ćemo ga ponovo videti, nema se para za bacanje na dve praktično identične zmajevite scene. 

 

Mene više zanima kad i zašto nameravaju da Dany najuri Mormonta. Neki Varysov špijun bude uhvaćen i onda kao prizna da je u dosluhu sa ovim?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...