Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije ni meni, ali činjenica je da je jako usporena u odnosu na treću, te da bi realno mogla da se spakuje u jednu sezonu iako je deebela (deblja od treće koja će <a tako i treba> biti podeljena na 2 sezone).

Link to comment

Knjiški spoiler - bilo koja od ovih opcija bi bila bolja od onog što smo dobili:

Opcija #1: Da je pustio da deca malo poodrastu behind the scenes kako je i planirao, ne bismo morali da pratimo svaki Branov/Hodorov korak kroz šumu, i svako Aryno lomatanje po Braavosu, i Jon Snow ne bi bio magično proglašen za Lord Commandera sa 15 godina (najveći :isuse: trenutak u knjigama do sada). Konsekventno, preskočili bi i gomilu filler poglavlja Cersei, Jaime, Tyriona, i pre svega Daeneris.Opcija #2: Da je sve to ipak zadržao, ali spoji Feast for Crows sa Dance with Dragons, a onda negde prepolovio hronološki. Možda nije bilo adekvatnog major cliffhangera na pola radnje, ali nije baš ni da se FFC završava u nekom dramatičnom trenutku... Sam stigao u Oldtown, oh me oh my! Opet bi bilo manje potrebe za filler poglavljima i suvišnim perspektivama kao što je onaj Kingsguard u Dornu... Kad se svesno ograničiš na pola likova koje imaš, onda moraš njih da rastegneš da ispadne cela knjiga. Hronološki podeljene, računam da bi bile za 20% kraće i FFC i DWD.

Link to comment

Meni je četvrta već bila sporija i možda za nijansu dosadnija od pete. Ali generalno ne žalim se - to šta je izabrao da nam ispriča, ispričao je dobro.Od svih tih "ajde bre već jednom" story lineova sam ispizdeo jedino na to što nisam u okviru knjige dočekao da vidim kako Victarion pravi pičvajz po Slaver's Bayu.

Link to comment
Meni je četvrta već bila sporija i možda za nijansu dosadnija od pete. Ali generalno ne žalim se - to šta je izabrao da nam ispriča, ispričao je dobro.
Meni su sve to i četvrta i peta.I da, to što je ispričano jeste ispričano dobro, a sad što smo mi možda očekivali i neki pičvajz tu i tamo je naš problem :P, no to nije ni razlog da ne smem da kažem da su usporene.
Link to comment

Zavisi šta podrazumevate pod "dobro ispričane". Meni je stvarno bilo mučno da čitam na milion strana kako Ružni Patuljak stidljivo muva Lepu Patuljicu, ili kako igra šah, ili kako povraća pijan, ili kako postavlja isto besmisleno pitanje bukvalno svakom na koga naiđe... Uporedite sa Tyrionovim poglavljima iz prve tri knjige. Uvek se nešto zanimljivo dešavalo, što u dijalogu što u monologu što u akcionom smislu. Nije se tapkalo u mestu celu jednu knjigu.Slične paralele mogu da se naprave za Daenerys i druge likove, ali da ne smaramo više sa tim, ipak je tema o seriji...

Link to comment
Zavisi šta podrazumevate pod "dobro ispričane". Meni je stvarno bilo mučno da čitam na milion strana kako Ružni Patuljak stidljivo muva Lepu Patuljicu, ili kako igra šah, ili kako povraća pijan, ili kako postavlja isto besmisleno pitanje bukvalno svakom na koga naiđe... Uporedite sa Tyrionovim poglavljima iz prve tri knjige. Uvek se nešto zanimljivo dešavalo, što u dijalogu što u monologu što u akcionom smislu. Nije se tapkalo u mestu celu jednu knjigu.Slične paralele mogu da se naprave za Daenerys i druge likove, ali da ne smaramo više sa tim, ipak je tema o seriji...
Баш тако док четврта показује распад Вестероса под управом параноичне Серси, у петој је све празан ход...Но Вини је у праву...тема је серија.
Link to comment

Ja sam citao neke glasine kako se Martinov editor zalio da je isekao gomilu praznog hoda u poslednje 2 knjige, ali da je ovaj sve to vratio nazad. :D Meni se javlja da ce adaptacija cetvrte i pete knjige nadmasiti literarni predlozak, dovoljno ce biti da iseku veliku vecinu kraljicinog politikovanja u Meereenu i napredak ce biti ocigledan.

Link to comment
Ja sam citao neke glasine kako se Martinov editor zalio da je isekao gomilu praznog hoda u poslednje 2 knjige, ali da je ovaj sve to vratio nazad. :D Meni se javlja da ce adaptacija cetvrte i pete knjige nadmasiti literarni predlozak, dovoljno ce biti da iseku veliku vecinu kraljicinog politikovanja u Meereenu i napredak ce biti ocigledan.
Уредник му је мудар човек а дебели пати од комплекса величине. Супер.
Link to comment

Pa ne može prostim sečenjem da se napravi dobra knjiga. Ako je već odlučio da ih podeli tako kao što je podelio, onda jednostavno mora da ima padding na sve strane. Kad bi sveo FFC i DWD na samo "bitne" delove, Cersei bi imala možda dva poglavlja, a Tyrion tri-četiri... i knjige bi bile kompletno sranje.Ja se stvarno nadam da će sve to u seriji to da bude bolje i tečnije, ako poživi toliko. FFC i DWD će morati da budu isprepletane - osim ako nekom ne padne na pamet genijalna ideja da jedna polovina glumaca dobije slobodno godinu dana za svojeostale projekte, a druga polovina sledeće :isuse:

Link to comment
Meni peta uopšte nije bila tako loša kako svi kukaju.
sta si ti u fazonu sve je dobro i super, meni nista ne smeta, hajde da se volimo treci deo... da se nisi zaljubio jbt?! whos the lucky guy? :naughty:
Link to comment

Nisam ni mislio da bi secenje bilo jedini boljitak, samo korak u pravom smeru. Meni su FFC i DWD sasvim solidno zabavne, ali ima tu dosta prilika da se nesto utegne i poneki nebitan lik izbaci. Za Tyriona se nadam da ce ostaviti dovoljno materijala, meni su njegovo izigravanje kap.Willarda sa Conningtonom i druzinom bile najbolji deo pete knjige.Rekli su vec da ce cetvrtu i petu knjigu da odrade hronoloski pravilno, nekako sumnjam da je drugacije uopste moguce.

Link to comment
Rekli su vec da ce cetvrtu i petu knjigu da odrade hronoloski pravilno, nekako sumnjam da je drugacije uopste moguce.
То никако не може другачије да се одради. Биће две сезоне приче испреплетане. Ја више немам дилему да ће да одраде све књиге, серија тек навлачи популарност
Link to comment

Te stvari je nemoguće predvideti, ko zna kakvi će biti globalni trendovi za 3-4 godine? Ko zna koliko će para ovaj ili onaj glumac tražiti da bi ostao i radio istu stvar X godina za redom? Ko zna koliko smo promena i odstupanja spremni da istrpimo pre nego što odustanemo?Evo, ja napisah pre par strana, ako bi odlučili da Jaime zadrži Desanku jer im je tako lakše da snimaju a i biće lepši za devojčice, pa mu umesto amputacije uruče samo neki sexy ožiljak - to bi za mene bio jumping the shark trenutak.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Te stvari je nemoguće predvideti, ko zna kakvi će biti globalni trendovi za 3-4 godine? Ko zna koliko će para ovaj ili onaj glumac tražiti da bi ostao i radio istu stvar X godina za redom? Ko zna koliko smo promena i odstupanja spremni da istrpimo pre nego što odustanemo?
Cekaj, jel ti stvarno mislis da se mi koji smo citali knjige nesto pitamo? :D Dobro kaze Vasic, serija je postala najveci HBO hit a jos napreduje, ima da zavrse pricu pre GRRMa ako im ponestane knjiga za adaptaciju. Verovatno su svi bitni glumci jos pre pocetka snimanja prve sezone potpisali ugovor na 7 godina ili koliko vec misle da ce biti potrebno da se sve isprica.Jaime gubi Desanku na kraju trece epizode, koliko sam cuo. Ne vidim cemu preventivno kukanje oko toga, kako moze da zadrzi ruku kad je to 1 prelomni trenutak za njega? Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...