Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Opak posao radi Apple. Sat moze biti vrlo zgodna igracka.

nisam najpažljivije ispratio. hoće li sat biti vezan™ hotspotom sa telefonom ili će imati nekakvu svoju karticu preko koje će uspostavljati internet vezu

Link to comment

Meni ovaj sat najneprivlacniji Apple proizvod svih vremena.

 

- Luksuzni sat koji ce tehnoloski zastariti za par godina.

- Sportski sat koji nema funkcije za plivanje, koji ne moze da se veze za senzore na biciklu, ...

- Sat za setnju u prirodi koji nema svoj GPS, nego koristi onaj sa telefona (zbog baterije beskorisno za iole duze izlete).

- Uredjaj za ljubitelje tekstulane komunikacije sa koga moze da salju samo smajliji (osim ako neces da izigravas budalu pa da na ulici diktiras nesto svom satu).

 

Verovatno ce se Apple naprodavati toga, ali nesto sumnjam da bi Dzobs pustio ovakav proizvod na trziste.

Link to comment

potpuni fail:

- U2 wtf?

- apple pay par dana posle hacka u kojem je priučeni nerd provalio u iCloud i pokupio šta je hteo.

- iWatch koji nije samostalan gedžet već mora da se koristi uz telefon što samsung ima već 2 godine. 

- iPhone koji koristi 2 godine stare features galaxy četvorke i to se postavlja kao novitet.

Link to comment

potpuni fail:

- U2 wtf?

- apple pay par dana posle hacka u kojem je priučeni nerd provalio u iCloud i pokupio šta je hteo.

- iWatch koji nije samostalan gedžet već mora da se koristi uz telefon što samsung ima već 2 godine. 

- iPhone koji koristi 2 godine stare features galaxy četvorke i to se postavlja kao novitet.

 

Da, tako su i za galaxy cetvorku predstavljali feature sa iPhone keca kao nove i neverovatne i nikad vidjene, a rade to i za druge modele, tako da ovo nije argument. :fantom:

Za apple pay je i meni ista stvar pala na pamet :lolol:

 

Pametni satovi mi za sad nisu zanimljivi, tj. ne vidim primenu za sebe, pa ne bih da komentarisem nesto sto ne koristim.

Link to comment

Nisam pristalica teorija zavere ali nikako mi ne izgleda da je cista slucajnost to sto se upad na iCloud desio samo par dana pre ovog predstavljanja.

 

Ne bih nikako poredio iPhone sa onim sto izbacuje Samsung (imam veoma lose misljenje o toj firmi), ali generalno Apple je napravio dalji korak ka uskladjivanju sa trenutnim stanjem na trzistu, umesto da, kao dosad, on namece pravac u kome se ide.

 

Realno, vec je 5-ica bila promasaj: zbog jednog reda ikonica i par redova teksta na ekranu odstupiti od idealnih dimenzija koje su imali dotadasnji modeli?! Super im je ovo sto ce telefon da zameni novcanik, ali cemu sve to ako za telefon treba torba da bi ga nosio?

Link to comment

Sat je još uvek radna verzija, valjda tek sledeće godine treba da se pojavi. Mada zbog ovog ga ne bih ni pogledao:

 

 

During a demo, an Apple employee said the company expected people to charge their watches every night.

Link to comment

ма ти сатови су обично силовање, био 2007. ајфон, 2010. ајпед и сад се очекује измишљање редефинисање нове категорије уређаја по сваку цену на сваких неколико година, а и било је 30 година мека, па су морали нешто револуционарно да избаце... а нити је ико у стању да осмисли сат да буде самосталан уређај, нити тренутно може да има довољну аутономију батерије, да не мора на сваких пар сати да се ставља на пуњач... али епл јесте представио неколико примена за које би заправо згодније/једноставније било користити сат него телефон или нешто друго, нпр. за плаћање или откључавање собе, али то што је згодније на значи да је must have и то је основни проблем, ништа до сада представљено од тих сатова није довољно да убеди просечног корисника да мора то набавити

 

+ није лако људима продати технологију коју треба да носе на себи, историјски гледано такве ствари су углавном биле промашај, а посебно су смешна објашњавања џонија ајва како еплов сат има милионе различитих дизајна, па неће свако носити исти

Link to comment

iPhone 6 - kupujem tj dobijam za 0,15€ (uracunata obnova u plan), da moram da se isprsim ne bih ga uzimao, sacekao bih 6s (koji ce kao i obicno imati sve sto nedostaje ovom)

 

Watch - ne vidim tu nista korisno za sebe, a i ne dopada mi se bas

Link to comment

Mene nervira sto su metli bolje specifikacije u ovu tepsiju. Bolji ekran, bolja baterija, bolja kamera, sve u 5.5 incnoj verziji. A vreme je da menjam peticu ako hocu da izvucem kakve pristojne novce za nju.

 

A od koncepta "pametnih satova" mi se sere. Sat je sat. Plus punjenje. Pa brate, koliko punjaca treba da nosimo sa sobom, 800 500?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...