Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Jel se meni čini da je Srbija prilično anti-iOS-hardver društvo? Skoro svuda gde sam naletao na komentarima, forumima, chatu je bilo da je "iPhone/iPad/Mac čisto sranje, brate uzmi 'droid" :huh:
Meni poprilično čudan fenomen. Kolju zubima, bre :D Ne znam, možda su to one standardne srpske podele. Android je kod nas solidno pustio korene, pa su valjda ljudi skapirali da treba da se biju protiv onih drugih. Većini ljudi je, zapravo, svejedno za to, telefon im je telefon, razumeju da se valja boriti za Kosovo, ali za Android... Šta će im to?edit: što se iTunes tiče, još sam na Windowsu za iPod isključio automatsku sinhronizaciju, to beše 2007. dakle, poprilično davno Muziku uglavnom slušam danas sa jutjuba, mrzi me da se akam sa muzičkom kolekcijom od desetak hiljada pesama. Neka je na diskovima, dok ne istrune, a posle se može opet "kupiti". Edited by Zabalujev
Link to comment
Jel se meni čini da je Srbija prilično anti-iOS-hardver društvo? Skoro svuda gde sam naletao na komentarima, forumima, chatu je bilo da je "iPhone/iPad/Mac čisto sranje, brate uzmi 'droid" :huh:
Zašto bi Srbija bila naklonjena iOS-u ili Macu generalno, kada se zvanično može kupiti tek svaki treći proizvod (i nikada onaj najaktuelniji), cene su abnormalno velike, a pride nemaju mogućnost da legalno koriste iTunes servis u punoj meri? Drugim rečima, šta je to Apple učinio, direktno ili indirektno, da ovo tržište bude njemu naklonjeno? Naravno da će svi da furaju " 'droid " kada ga dobijaju kod svakog operatera već za 100-150 evra u vrlo dobrim telefonima, da ne spominjem one za dinar i slično? U međuvremenu, Apple fura svoju politikuda je ovo tržište premalo za njega i to je to. Naravno da će da se javi otpor ljudi.edit: a Apple zastupnici i PR-ovi marketinšku kampanju zamišljaju tako što dođu u noćni klub i udele poznatim VIP facama malo iPoda, ili na "dođem ti" principu zamole nekoga da tokom prezentacije nečega na glavnoj bini stoji Mac računar... Edited by Filipenko
Link to comment
Zašto bi Srbija bila naklonjena iOS-u ili Macu generalno, kada se zvanično može kupiti tek svaki treći proizvod (i nikada onaj najaktuelniji), cene su abnormalno velike, a pride nemaju mogućnost da legalno koriste iTunes servis u punoj meri? Drugim rečima, šta je to Apple učinio, direktno ili indirektno, da ovo tržište bude njemu naklonjeno? Naravno da će svi da furaju " 'droid " kada ga dobijaju kod svakog operatera već za 100-150 evra u vrlo dobrim telefonima, da ne spominjem one za dinar i slično? U međuvremenu, Apple fura svoju politikuda je ovo tržište premalo za njega i to je to. Naravno da će da se javi otpor ljudi.edit: a Apple zastupnici i PR-ovi marketinšku kampanju zamišljaju tako što dođu u noćni klub i udele poznatim VIP facama malo iPoda, ili na "dođem ti" principu zamole nekoga da tokom prezentacije nečega na glavnoj bini stoji Mac računar...
Za razliku, recimo, od trzista Crne Gore.Nece biti da je to. Pre ce biti da su iTunes i ostali servisi, povezani sa uvrstavanjem iPhone-a u ponudu nekog od operatera mobilne telefonije. A ovi ocigledno procenjuju da im se vise isplate ponude telefon za 1 din uz dvogodisnji ugovor i sl (lako je moguce da su u pravu).
Link to comment

Ima ih raznih, ali nije problem da se nadje sim-free (znaci potpuno regularna varijanta, nije potrebo nikakvo hakovanje). Naravno sve je namenjno za neko drugo (najcesce daleko-istocno trziste) ali radi savrseno kod nas. Moj se daleko bolje slaze sa telenorovom mrezom neko HTC Wildfire koji sam kupio u Telenoru uz ugovor. Zanimljivo je da u Telenoru mogu da se uzmu i micro-sim kartice. Cene su razlicite, ja sam sim-free varijantu 16GB platio 500 evra.

Link to comment
Ima ih raznih, ali nije problem da se nadje sim-free (znaci potpuno regularna varijanta, nije potrebo nikakvo hakovanje). Naravno sve je namenjno za neko drugo (najcesce daleko-istocno trziste) ali radi savrseno kod nas. Moj se daleko bolje slaze sa telenorovom mrezom neko HTC Wildfire koji sam kupio u Telenoru uz ugovor. Zanimljivo je da u Telenoru mogu da se uzmu i micro-sim kartice. Cene su razlicite, ja sam sim-free varijantu 16GB platio 500 evra.
Hm, a kako se to telefon "bolje slaže" sa određenom mrežom? Ili konkretno, šta to u Telenorovoj mreži radi na iPhone-u a ne radi na Wildfire-u?
Link to comment

HTC je umeo da izgubi mrezu. Javlja da su dostupni samo htini pozivi. Ovo je mozda bilo do kartice, ali problem koji mi se cesce javljao je da telefon zvoni, a da ne uspevam da prihvatim poziv (klizac za otkljucavanje ne reaguje) je sigurno do telefona/mreze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...