Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Ja svake godine mogu da ga uzmem kao službeni i ne pada mi na pamet, a posebno ga nikada ne bih kupio. Zatvoren sistem, ne može .apk? Fuck that shit.

  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, napadaj said:

Zatvoren sistem, ne može .apk? Fuck that shit.

štos mene tiče to mu je najveća prednost. nikad ni jedan nije ni zaštucnuo

imam sve što mi treba, i sve šljaka kao prvog dana

 

me like

plus mi je ceo eko sistem vremenom postao kompatibilan, pa zaista nemam razloga da sada prolazim nekakvu agoniju prelaska

  • +1 4
Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

štos mene tiče to mu je najveća prednost. nikad ni jedan nije ni zaštucnuo

imam sve što mi treba, i sve šljaka kao prvog dana

 

me like

plus mi je ceo eko sistem vremenom postao kompatibilan, pa zaista nemam razloga da sada prolazim nekakvu agoniju prelaska

Odlični su i ako nešto zajebu brzo poprave. 

Jedina mana je prebacivanje sadržaja sa tel na komp ili obrnuto. Besmisleno dugo traje, puca kod velikih fajlova i sl. 

Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

Jedina mana je prebacivanje sadržaja sa tel na komp ili obrnuto. Besmisleno dugo traje, puca kod velikih fajlova i sl. 

 

Od 15 Pro su poceli da (konacno) koriste USB 3. Meni za dosta stvari AirDrop zavrsava posao brzo i lako.

Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

Odlični su i ako nešto zajebu brzo poprave. 

Jedina mana je prebacivanje sadržaja sa tel na komp ili obrnuto. Besmisleno dugo traje, puca kod velikih fajlova i sl. 

ne znam, od kako je cloud tehnologija preuzela primat u transferu materijala zaista nemam problema sa tim prebacivanjem, par puta sam tako nešto obavio preko wetransfera

a možda je i do toga što mi je ceo ekosistem ios

 

Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam, od kako je cloud tehnologija preuzela primat u transferu materijala zaista nemam problema sa tim prebacivanjem, par puta sam tako nešto obavio preko wetransfera

a možda je i do toga što mi je ceo ekosistem ios

 

Da, oblak je rešenje, nego to android->win ide copy paste. 

Ali što kažeš vrlo moguće da sve to super radi npr sa macom™ 

Link to comment
15 hours ago, napadaj said:

Zatvoren sistem, ne može .apk? Fuck that shit.


Moglo je ranije da se jailbreak-uje, ne znam da li još uvek može, ne pratim više tu scenu. 
 

Sad i ja računam da mu je to prednost, instaliram samo on što je provereno. Ako mi neka aplikacija stvarno treba i vrši posao, platim tih nekolko evra i miran sam. 
 

Naterala ih skoro EU da se otvore za druge nezavisne app store, ali nisam ni tamo zalazio, imam sve što mi treba. Naravno, koristim i mac, tako da mi je ceo ekosistem konzistentan i šljaka ko sat. Plus iCloud. 

  • +1 1
Link to comment

Nisam nikad korisitio Apple proizvode ali slusajuci vas a gledajuci i recenzije sve vise sticem utisak da nemaju vise neku tehnicku prednost vec da su bukvalno postali quasi-luxury brand. Doduse i ostali su ih stigli sa cenama, dobar Intel laptop kosta ko MacBook Pro.

watch-brands-2022-feb-18-png.16445120

 

22 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam, od kako je cloud tehnologija preuzela primat u transferu materijala zaista nemam problema sa tim prebacivanjem, par puta sam tako nešto obavio preko wetransfera

a možda je i do toga što mi je ceo ekosistem ios

To ti se moj kums zove vendor locking. Money making machine protiv koje se mi u ITu konstantno borimo.

Link to comment

Video sam brdo sjajnih recenzija na youtube-u o tabletu Xiaomi Pad 6, nesto bez spominjanja apple-a, nesto kao ipad killeru…

 

i nadjem ga u radnji odmah do ipad-a.

odnos cene tipa 320 vs 380e u korist ubice.

 

ipad je laksi, lepsi, leti sve na njemu u odnosu na svog ubicu… browsing, youtube… za tih 60ak evra vise, ipad je zapravo killer.

Edited by Guuundogan
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

 

To ti se moj kums zove vendor locking. Money making machine protiv koje se mi u ITu konstantno borimo.


znaš za onaj vic kad su mujutm poslali u svemir sa 🐒?

 

e pa to, naranite 🐒 i ništa ne dirajte

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:


znaš za onaj vic kad su mujutm poslali u svemir sa 🐒?

 

e pa to, naranite 🐒 i ništa ne dirajte

I to je validno, ono jes da je u tome Apple najbolji.

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ios 18 na 12ici šljaka kao sat

👍🏻

 

potvrdjujem.

jos mi instalacija pocistila 8GB raznoraznog mulja u telefonu

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
On 15. 9. 2024. at 8:56, Shan Jan said:

Nisam nikad korisitio Apple proizvode ali slusajuci vas a gledajuci i recenzije sve vise sticem utisak da nemaju vise neku tehnicku prednost vec da su bukvalno postali quasi-luxury brand. Doduse i ostali su ih stigli sa cenama, dobar Intel laptop kosta ko MacBook Pro.

watch-brands-2022-feb-18-png.16445120

 

To ti se moj kums zove vendor locking. Money making machine protiv koje se mi u ITu konstantno borimo.

 

Apple je uvek to i bio s tim što poslednjih godina imaju i tehničku prednost otkako su otkačili Intel. To nema veze sa iPhonom osim što su iPhone i iPad bili prvi uređaji gde je i hardware njihov.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...