Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Imam BOX3 kod MTS i mobilni kod Yettela. Elem, nije proslo dva dana od kako mi je istekao ugovor za mobilni i zove me MTS: "Hej, ukoliko vam je slucajno istekao ugovor za mobilni kod drugog operatera, imamo odlicnu ponudu za vas" :lolol:

Link to comment
1 hour ago, Yoyogi said:

Slika kablova je iz 2003, kada su bili vidljivi, da kaze kako provajderi imaju svoje sopstvene mreze. To je sve pod zemljom vec 20 godina.

Brzine download/upload niko vise i ne meri.

 

Šalim se malo Yoyogi, ti si zabagovao negde u devedesetim i misliš da su Japan/Singapur na nekom nivou razvoja koji je nedostupan ostalim smrtnicima. 

 

Danas isti taj optički internet sa sve optičkim vlaknom do unutar kuće imaš maltene svuda, i u Maloj Mionici, i u Africi.

  • +1 2
Link to comment

Imas i onu foru da oni koji su rano usli u internet/IT pricu i dalje jasu na starijim proizvodima koji su cesto losiji od onog sto je sada standard koji je upravo primenjen u Maloj Mionici.

 

Tipa, odem u malu novu firmu i likovi imaju 10/40Gb switcheve. Onda odem u establiranu prebogatu komapniju i i dalje teraju na gomili mesta 100Mb :gospode: Jbg, to bio standard pre Hrista kad su implementirali i sljaka i dalje, mozda ne idealno ali sljaka.

  • +1 1
Link to comment

Joj ne pominji mi 100Mb, i dan danas prodaju gomilu uredjaja sa 100Mb, tipa štampač ili televizor 4K koji fura Netflix & co, ali unutra kartica sa 100Mb. Pa jebem vam mater, uštedeli ste 3 i po evra...

 

Odmah dobijem ospice i otpišem, iz inata neću da kupim. Ja sam se ispružio za switch 10Gb i ti bi da zabodem u njega 100Mb. Mislim, radi, ali neće moći.

 

P.S.  ćuti dobro je dok ne naidješ na token ring...

Edited by braca
Link to comment
2 hours ago, steins said:

Ljudi ako ima ko iz Kragujevca da mi preporuči dobrog provajdera, mislim da je došlo vreme da se rastajem sa SBBom.

Moze optika moze stogod, samo da radi

U Srbiji imas 2 provajdera, MTS i SBB. Pod MTS imas jetel, supernovu, orion... Ako je neko u tvom komsiluku zadovoljan njihovim netom, skoro sigurno ce i tebi biti isto/slicno.

 

Licno ne bih menjao SBB za MTS ni za 24 meseca za dinar, po iskustvu ljudi koje znam tesko su govno i tv i internet, tj gore nego sbb.

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

U Srbiji imas 2 provajdera, MTS i SBB. Pod MTS imas jetel, supernovu, orion... Ako je neko u tvom komsiluku zadovoljan njihovim netom, skoro sigurno ce i tebi biti isto/slicno.

 

Licno ne bih menjao SBB za MTS ni za 24 meseca za dinar, po iskustvu ljudi koje znam tesko su govno i tv i internet, tj gore nego sbb.

Zavisi dal je kabl ili optika, ja sam prve dve godine u novom stanu imao mts box, pa sam posle presao na yetel internet a tv sbb preko neta. 

optika je u pitanju, internet sve vreme fercera savrseno al nikako nisam mogao da se naviknem na emteesov iris, eon je neuporedivo bolji.

  • +1 2
Link to comment

Zato i kazem, kako komsijama tako i svima u okolini.

Na srecu postoji ArenaCloud i SBB van mreze, ako nekog zanima neka tv koja nema u ponudi. I to je to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...