Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Inače, jedini kontakt sa Orionom imao pre optike, pre nekih10-12 godina na državnom poslu, kada su se pojavili neki majstori da nam postave link Oriona koji su dobili na nekom tenderu ministarstva u server salu, u fazonu "to će se koristiti za nešto u budućnosti, a za sada radite sa njim šta hoćete". Imali su papire pa smo dozvolili, ionako smo imali besplatan  SBB koji je povremeno pravio probleme, link nije proradio do jedne situacije kada smo imali duže ispadanje SBB-a pa smo probali da ujurimo ove iz Oriona da bar taj link radi, jedva smo došli do pismene tehničke podrške, a i aktiviranje je trajalo danima, u medjuvremenu je SBB sređen i tako... :D Nisu mi tad ulivali poverenje, ne znam kakva su iskustva drugih.

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Sokrat said:

Ne znam kakva je Orion optika? Jel i to MTS?


ja sam pokušao da instaliram mts optiku iako u zgradi imam samo orionovu i u mts i pored urgencije su mi rekli da je to nemoguće

 

orion rabim skoro godinu dana, jednom je “ispalo” nešto u kraju i reagovali su vrlo brzo i otklonili kvar, drugi put sam obavešten sms-om da imaju kvar na trasi i da će stabilizovati stanje u toku dana(što se i dogodilo)


jedini su imali opciju samo internet i zbog toga sam ih uzeo

2.5 gb za 1760 din mesečno

 

ja sam zadovoljan

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:


ja sam pokušao da instaliram mts optiku iako u zgradi imam samo orionovu i u mts i pored urgencije su mi rekli da je to nemoguće

 

 

Verovatno je zakupljeno cela telekomova infrastruktura u zgradi/ulici/kraju, neće samo zbog tebe da provlače dodatno vlakno i pored urgencije. :D

 

Iz nekog mog iskustva sa provajderima ima dosta i lutrije, sa SBB-om u jednom delu grada nikad problemi, u drugom baš loše (mada su se uvek odazivali ali ne i uvek rešavali probleme), u trećem nisu imali pokrivenost pa sam morao na Telekom, do pre godinu sve savršeno, tada je bilo nekih problema par sedmica, nedavno takođe, ali su na moje čuđenje izginuli da reše i rešili oba puta, maksimalno profesionalno i ljubazno od operatera u kol centru do majstora koji su me zvali nakon  intervencija na liniji da provere kakva je situacija. Pri tome su samoinicijativno smanjivali račun za period u kome su problemi trajali.

Orionova optika mi je prošla kroz jedan deo ulice, ali do mene nema bandere i ne mogu da me prikače, inače bih i ja već bio kod njih verovatno, jer kod optike nema mnogih problema kakvih imaju kabl i adsl.

Link to comment

Ja sam od Oriona pre nekih 7-8 godina pobego ko djavo od krsta, milion problema sa netom sam imao, i to prilicno bizarnih. U medjuvremenu su se izgleda opravili, svi koje znam da su kod njih imaju samo dobra iksustva, ali ja i dalje zazirem, ko se na mleko opece i gustera se plasi i taj rad.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...