Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

letim...letim...ali ovog puta prvi put sam osetila strah. tek iz treceg puta je pilot potrefio pistu, a prva dva puta sam mislala da cemo krilima da opalimo o zemlju koliko smo blizu bili i kako smo se drmali. bas mi nije bilo svejedno.
A gde je to bilo i koja kompanija?
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

letim...letim...ali ovog puta prvi put sam osetila strah. tek iz treceg puta je pilot potrefio pistu, a prva dva puta sam mislala da cemo krilima da opalimo o zemlju koliko smo blizu bili i kako smo se drmali. bas mi nije bilo svejedno.
crosswind landing?
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kada god promenim prevoznika, uvek trazim da kupim nesto za dete.Singapore Airlines & Cathay Pacific imaju poklon lutku, stjuardesa, uniforma firme, fifika torba (sa tockicima) , mnogo jos stvari unutra za dete da se igra i zamislja.Na 2 leta, ANA i JAL , sam trazio to isto, posle 10 minuta se vrate i kazu - nema na ovom letu.Utesno, oba puta su mi dali makete njihovih aviona. (besplatno)"Krumbin" = avion na Thai.makete.jpg

Link to comment
Kakva sam beda, činim jednu šestinu od onih šest sedamdesetčetvrtina koji u životu nisu kročili u avion jer "nije bilo prilike". Osećam se k'o govno, guano, merde.O, Srbijo, zemljo među šljivama/O Srbijo, buno među narodima/O Srbijo, mrš u pizdu materinu
Ne sekiraj se...I ja letim samo kad je džabe... A više ni poštena avioradnička klasa ne može kao ranije da se švercuje do Tivta... Kažu to je sad druga država i međunarodni prekršaj... Letos pratim decu na Fudex-bus za H. Novi kod babe i dede i pita me taksista: Zemljače kako ti jatovac, a šalješ decu Fudexom... Ima li valjda neke povlastice...Ima rekoh ja, ali je i sa povlasticom put sa taksama preko 100 evra po glavi (50% sa rezervacijom+taxe), pa prevoz do i od aerodroma... Ovako za 60 evra ja njih obe šibnem autobusom za H. Novi (matorci mi 100m od stanice) i svakoj ostane po tih 100evra viška za džeparac...I tako svi zadovoljni... :rolleyes: Izem ti avion baš. <_<
Link to comment
ima li neko [putnickog] iskustva sa ovim avionima/kompanijama?Boeing 747-400 i Airbus 340-300 Virgin AtlanticJetBlue Embraer 190
Airbus (i to bio bas Virgin Atlantic) je 2x tischi nego Boeing. Reklo bi se i brzi...Nego da pohvalim prvo London City Airport - dosli smo 10minuta pre poletanja, prosli check-in, uzeli boarding cards, prosli kroz security i stigli na avion. I stigao i prtljag, sav!U pitanju je bio VLMNe znam koliko moze da bude korisno ali VLM je odlicna avio kuca, na zalost lete samo Benelux i UK..VLM
Link to comment
Nego da pohvalim prvo London City Airport - dosli smo 10minuta pre poletanja, prosli check-in, uzeli boarding cards, prosli kroz security i stigli na avion.
LCY je super - leteo nekoliko puta SWISS-om, za/iz Cirih i Basel. kratko po dolasku i odlasku.
U pitanju je bio VLMNe znam koliko moze da bude korisno ali VLM je odlicna avio kuca, na zalost lete samo Benelux i UK..VLM
koliko pratim, njih je kupio KLM [relativno] skoro.
Link to comment

Nazalost, za sada imam malo letova jer sam prvi put sela u avion pre nepune dve godine. kad se presaberem...26 pojedinacnih letova od tada. Obozavam osecaj pri poletanju, dok mi se pri sletanjima u prvim letovima desavalo da mi bude muka (inace imam problem sa motion sickness) . A onda, posle jednog vrlo propadajuceg leta iz Queenstown-a, je to nestalo, samo od sebe, pa sad uglavnom uzivam tokom celog leta :).A i da se pohvalim da sam licno ja vozila ovo dole celih 15min :) :i1542801_DSCN3912.jpgfenomenalan osecaj! idem ponovo cim skupim pare!

Edited by nesha taxista
smanjena slika
Link to comment

Verujem, i ja bih voleo, samo mali resize, please. Ono 2000 X 1000 s 445kb je stvarno bilo...

Edited by nesha taxista
dodata 2. rečenica.
Link to comment

Sa A-340 sam leteo samo jednom, Cathay Pacific, Narita - Hong Kong.Evo jednog primerka, A-340 600, na Nariti. Tada je bio najduzi avion na svetu.virgin.jpgIsti ovakav, kada sam ga video na JFK 2002. imao je preko celog trupa ispisano "Mine longer than yours".Nema koga nije nasmejalo. Steta da sam kameru ostavio u koferu.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Isti ovakav, kada sam ga video na JFK 2002. imao je preko celog trupa ispisano "Mine longer than yours".Nema koga nije nasmejalo. Steta da sam kameru ostavio u koferu.
slika ovde :)imali su oni nekoliko tih slogana:
* "4 Engines 4 Longhaul"Originally an Airbus slogan when newer versions of the A340 were built until Virgin inherited the slogan. These were written on the engines of planes, because all Virgin's planes at the time were quad-jets as opposed to BA's long haul twin-jet Boeing 777s and Boeing 767s. The slogan was removed in 2006 because it "had run its course and it was time to move on". Continued use of the slogan would have been hypocritical with Virgin's 2007 order for Boeing 787 twin-jet aircraft. * "Avoid The Q"Used to advertise Virgin's London to Hong Kong to Sydney service, the Q being Qantas which also operates the same route. It was also used to promote Virgin's online check-in feature that allowed passengers to avoid the ""Q's"" (queues). * "Keep Discovering - Until You Find The Best"Used to promote the London to Dubai service, playing with rival airline Emirates' slogan 'Keep Discovering' * "BA can't keep it [Concorde] up!"Written on the back of G-VFOX during June and July of 2003 after British Airways announced it would retire Concorde the following October. * "No Way BA/AA"Used in the late 1990s on several 747-400s to express Branson's displeasure with the proposed British Airways/American Airlines partnership. BA/AA combined held 100% market share on several US-UK routes (e.g. Dallas-Fort Worth to London), and a market share of more than 50% in several more (e.g. Chicago to London, JFK to London).Others Include: "More experience than the name suggests," "Virgin, seeks travel companion(s)," "Love at first flight," "You never forget your first time," "Extra inches where it counts," "Fly a younger fleet," "One call does it all," "Hello gorgeous" and, in a campaign featuring Austin Powers, "There's only one Virgin on this T-shirt (or bus, etc.) baby," and "Twice a day to London" in which Austin Powers is seen riding on the fuselage of a Virgin Atlantic 747. During that time G-VTOP was temporarily named "Austin Powered".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...