Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

cuh od poznanice da se pre nesto jace od nedelju dana jatov avion zamalo skrljao prilikom sletanja, tockovi nisu hteli da se spuste. zna neko nesto? ako pomaze, mogu saznati broju leta.
da nije ovo? [14.decembar]
Avion iz Be?a, koji je kružio nad Beogradom zbog tehni?kih problema sa stajnim trapom, bezbedno je sleteo na Aerodrom Nikola Tesla u 14.27, saznaje Beta.Re? je o Jatovom avionu tipa ATR 72 na letu JU 315 u kojem su bila 32 putnika i ?etiri ?lana posade i koji je po redu letenja objavljenom na sajtu aerodroma trebalo da sleti u 12.20.U Jat ervejzu Beti je re?eno da je problem bila "lažna indikacija da nije spušten stajni trap", pa je avion zbog toga napravio jedan proceduralni krug da se vizuelno utvrdi da su spušteni to?kovi za sletanje.Avion na liniji Be?-Beograd je nakon toga regularno sleteo, naveli su u Jatu.U srpskoj aviokompaniji nisu mogli da preciziraju koliko dugo je avion kružio nad Beogradom, ali su naveli da se proceduralno kruženje obavlja kako bi avion sleteo sa što manje goriva.Izvor : BETA
Link to comment

koliko sam shvatio njen broken english, bilo je nategnuto. verovatno im je pilot rekao da imaju problema sa tockovima i sletanjem. avion je kruzio iznad aerodroma. siguran sam da nikome nije bilo svejedno. uostalom, da je sve bilo glatko, ne bi mi to pomenula kao najjaci utisak iz posete. tacno se secam da je rekla "we almost crashed". ne bi me cudilo da su jat i mediji ublazili pricu, ne bi im bilo prvi put.

Link to comment

Utisak putnika je jedno, a ono što se realno dešava je često drugačije. Ako u kabini nisu imali signal da je trap izvučen, sasvim je logično da su kružili i spustili se da bi im oni sa zemlje potvrdili da je sve u redu.

Link to comment

slazem se, putnici uvek zamisljaju najgori scenario, sto zbog neinformisanosti, sto zbog toga sto nemaju nikakvu kontrolu nad situacijom. a da li je kvar na tom pokazivacu dovoljan da stvar stigne do vesti? mislim, ne stigne do novinara svaka sitnica, to onda valjda znaci da je ipak nesto znacajno.

Link to comment

zadnjih 2godine letim 4-6 puta mesecno, predhodnih godina nesto redje. geografija: kina i jugoistok azije, rusija, ukrajina. gledam da kupim jeftinije karte, tako da nisam imao srecu da letim vodecim linijama kao cathay, singapore airlines ali zato sam doktorirao aerofljot i china southern. ne obracam paznju na tip aviona, ali uglavnom je sve skromno (no sex on board i tako to :D)singapore i HK bez premca aerodromi (od ovih sto sam video). u kini imam osecaj da su svi aerodromi napravljeni u ovom veku. neverovatna ulaganja u transportnu infrastrukturu.ne mogu reci da uzivam u letovima i vucaranjima po aerodromima, ali koliko u aziji sve funkcionise dobro i nije pacenje ujutro iz pekinga odleteti na sastanak do shangaja (2h) i uvece nazad, toliko je u rusiji i ukrajini sve problem i drndanje.slabo fotografisem, ali evo jedna sa mobilnog u cik zore pred poletanje iz pekinga.

Link to comment
slazem se, putnici uvek zamisljaju najgori scenario, sto zbog neinformisanosti, sto zbog toga sto nemaju nikakvu kontrolu nad situacijom. a da li je kvar na tom pokazivacu dovoljan da stvar stigne do vesti? mislim, ne stigne do novinara svaka sitnica, to onda valjda znaci da je ipak nesto znacajno.
krajem avgusta, Bec-Amsterdam, KLM, F100.spustamo se na Schiphol, i sedeci negde blizu sredine aviona, osetim kako otvaraju/zatvaraju stajni trap vise puta [umesto uobicajeno jednom].i dalje se spustamo, i odjednom samo cuju se jako motori i krenusmo na gore, preletesmo iznad tornja, i onda ponovo u red za sletanje.sleteli sasvim ok i g-dja kapetanica nam tek onda rekla da je bila indikacija problema sa stajnim trapom, ali da su joj u tornju rekli da je sve ok.i na kraju jedina frka sto je neki [umisljeno vazan] putnik se svadjao da ce da propusti let. a i ja jedva stigoh na sledeci let za BHX.
Link to comment

nekoliko ljudi ovde navede koliko su imali letova ove godine i moram priznati da mi je to izgledalo poprilicno. izbrojao sam svoje letove i zavrsio na 18. Mislim da mi je prosek izmedju 8-12 (ne racunam presedanja). Kada putujem radi posla onda je 1st class obaveza koju moram da trpim :DNisam preterano upoznat sa avionima ali misim da sam cesto koristio AB340 i B747-300(valjda). Imao sam prilike leteti sa nekim malenim daglasima i saabovim u finskoj. Tek tu se dobio pravi osecaj letenja. Inace imam pozitivno iskustvo sa B777. Odlican let od 12 sati.

Link to comment
  • 2 weeks later...
slazem se, putnici uvek zamisljaju najgori scenario, sto zbog neinformisanosti, sto zbog toga sto nemaju nikakvu kontrolu nad situacijom. a da li je kvar na tom pokazivacu dovoljan da stvar stigne do vesti? mislim, ne stigne do novinara svaka sitnica, to onda valjda znaci da je ipak nesto znacajno.
Jatovci tvrde da su ipak bezbedni:'' Nacionalna avio-kompanija već drugu godinu zaredom dobija međunarodni sertifikat za bezbednost, što je svrstava među najsigurnije kompanije na svetu, kaže za generalni direktor Jata Saša Vlaisavljević.'' Ceo tekst s objašnjenjem zašto tako misle imate ovde.
Link to comment

letim...letim...ali ovog puta prvi put sam osetila strah. tek iz treceg puta je pilot potrefio pistu, a prva dva puta sam mislala da cemo krilima da opalimo o zemlju koliko smo blizu bili i kako smo se drmali. bas mi nije bilo svejedno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...