Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Taj koncert znam ceo napamet, sa sve komentarima između pesama :unsure: (exit)

 

Toliko sam puta preslušala tu i druge koncertne verzije, da i ne znam više albumske :riba:

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Željko Joksimović za Srpsku Novu Godinu  neka sredina prošle decenije.

 

Marija Šerifović u Sava Centru 2019.

  • Haha 4
Link to comment

Omiljeni cert, verovatno tek svežeokupljeni Gansi, išao sam sa tada novom devojkom koja je level-upovala u ženu. Inače sam odrastao uz taj bend i sanjao dan kada će se one drtine pomiriti.

 

Par nekih metalskih koji se baš retko događaju, ali sam uspeo da ih navatam (APC, Demons&Wizards, Ayreon).

 

Foo Fighterse sam gledao dva puta u životu, oba puta fenomenalne svirke, Dejv Grol je jedan veliki, veliki car. Kada bih nekome morao da preporučim neki šou da proživi - Foo Fightersi bez trunke dileme.

Robi Vilijams na Ušću je bio jbački spektakl, iako sam išao sa nula očekivanja i pet poznatih pesama.

 

Prvi Ramštajn u Areni, jedva živu glavu izvukoh, takođe i Prodidži na Kališu (a i na Exitu), nosila me masa ko sardinu.

 

Faith No More na Ušću, verovatno jer je došao u trenutku moje najveće zaluđenosti tim bendom.

  • +1 4
Link to comment

Exit: Manicsi, Atoms for Peace (nenadano, došao nako), Faith No More, Garbage, Ian Brown, Arcade Fire.

 

Kejv u Areni 2008.

 

Jarboli u Gongu u ZR početkom 2000tih

 

Pulp u Atini ove godine.

  • +1 2
Link to comment

Block Out i Bjesovi u raspaloj Bukovičkoj banji 1995 - usijanje pred kraj rata, mobilizacija, living on the run, pisao nekad o tome.

 

 

vrlo vrijedno pomena:

 

Kraftwerk na raspalom Tašu - u kontrastu sa audio-vizuelnom tehnokratijom.

 

Lajbah na Exitu 2005 - sunce zalazi, malo ljudi pred mejnom, a svirka ubojita zbog tada aktuelnog WAT-a.

 

Rambo Amadeus u nekoj dizelaškoj diskoteci u Bijeljini

 

 

Ostalo ste pokrili (Manu Chao - totalni hop-cup i na Tašu u na Exitu, Slejer - snaga originalne postave, Fejtles i Stereo MC's u Hali sportova - atmosfera kao u ekspres loncu, ključanje mozga i rastakanje tijela, Kejv i Koen u Areni, Massive, Underworld svi su oduševili..)

 

Na Metalici na JNA sam imao snažan osjećaj da kasnim na taj cert 10 godina. Već mi je bio pregorio osigurač.

 

Na Astral Projection mi bilo preglasno oba puta prije 25 godina, a ne izbivaju mi iz plejera od 1996.

 

Nedavno sam se presabirao za kim žalim od velikih, a bila prilika: Portishead, The Cure, bemliga i Prodidži (ali ono u Pioniru).

  • +1 3
Link to comment

Kod nas izgleda samo U2 nisu bili

 

Ja sam omanuo Faithless na tvrdjavi, ne mogu to da si oprostim

Edited by villiem
Link to comment
22 minutes ago, Tsai said:

sad rekapituliram, 2009. je opasan bio main stage na exitu


Ulazim u 7 popodne prvog dana, Darkvudi na polupraznom mejnu a dan se pretvara polako u pomrcinu, idealan spoj neba i zvuka. Pa onda posle Lilly Allen i Arctic Monkeys

Drugi dan Manic Street Preachersi pa Overdrive i na kraju Korn. Stizem u stan u 3 ujutru i ide snimak na RTS-u i nadjem sebe i dvoje drugara u kadru :laugh: Padala je kisa, kapi dve kile komad k'o zec, neverovatno nesto. I to Korn bez Heda i onog staaaarog praaavog bubnjara. Mozda nije bio najbolji, ali najdrazi koncert sigurno. Ljudi su palili baklje, totalna ludnica i sutka skoro non stop

Treci dan Kraftwerk pa Moby, mnogo lepo bilo, taman da se oporavimo i nauzivamo

Cetvrti Madness i Prodigy. Bukvalno sam skakao da bih mogao da disem, nikad takvu prasinu nisam video, ljudi su skakali naglavu jedni drugima. 2 ili 3 godine pre toga kad su bili na Exitu mi rekose ljudi da je bilo jos 5x ludje. Imamo sliku posle koncerta, kao kad su se nasi vojnici vracali s Kocoba '99, niko 3 sata rec nije rekao, nazad u svakodnevnicu posle gigantskog dopaminskog overdose-a, najgore nesto na svetu

Negde je posle ponoci bio i Grandmaster Flash na mejnu, samo ne mogu da se setim kog dana, mislim treceg

Nezaboravno, dan pre toga upisao fax i udri brigu na veselje :D Cuvam ulaznicu dan danas mi je negde kod matoraca u stanu, bila zelena kartica neka

Edited by Ratamahatta
  • +1 2
Link to comment

Na fjuznu su bili KKN i Buzzcocks, oni matori britanski pankeri, bilo i to do jaja, My Dying Bride nisam stigao da vidim, overlapovalo s Prodidzijem

Te godine je bilo neko pivo spajkovano limunom, doooobro u picku materinu, cetvrtog dana mi je ostalo 200 dinara u zivotu 

Imam utisak kao da je to bilo pre 5 godina, a ne petnejs

 

2 hours ago, goofs said:

Faith No More na Ušću, verovatno jer je došao u trenutku moje najveće zaluđenosti tim bendom.



Imao sam kartu za to, kupila mi devojkinja ali sam tad bio casual fan, znao tipa 5 hitova glavnih. Gladni zedni studentski casual fan, i refundiram kartu da ne bi umro. Zapravo imao sam kartu za Black Sabbath, pa su otkazali i onda se moglo s tom kartom na Belgrade Calling koji su organizovali tako na brzaka da kompenzuju. Mesec dana pre toga bila Metalika, djubre od koncerta. Ali se secam da je karta bila 3300 za njih, Machine Head i Gojiru (zbog koje sam i isao)

Danas Vranjkovic kosta toliko 

Par meseci kasnije mi FNM postaju i ostaju omiljeni bend do dana danasnjeg, a devojkinja prestaje da mi bude devojkinja :laugh: 

Twist of fucking fate

Nju sam vido jos sto puta, FNM nijednom. Kupim kartu za Milano 2020. i zbog korone bude otkazano, refundujem opet i kad su trebali na turneju konacno, Patton se razboli od anksioznosti i opet otkazu. Valjda cu jednom stici i nanji, poslednje na bucket listi sto je ostalo. 

Kao kad mi je trebao Gaston Taument da popunim album Francuska '98 

 

Edited by Ratamahatta
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...