Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Kada ste kod prekida svirki...Slusah proletos Motoramu, i prvi put doziveh da neko prekine koncert da bi ~smirio ljude. Pre njih su svirala tri za mene nepoznata benda iz Nemacke i Belgije, i tokom jednog od njih su momci prestali da sviraju a gitarista ozbiljnim glasom rekao u fazonu "Ovde hocemo svi dobro da se zabavimo a ne da smetamo jedni drugima, ajde iskulirajte". Nismo tada bili blizu bine na kojoj je visila ta grupa pa ne znam sta se desilo, ostatak publike je bio miran, ali nikakvo zighajlovanje i slicno, jer bi se to videlo. Mislim da smo te iste cudne likove videli posle kada smo se prebacili napred da bolje vidimo Ruse: dva lika su sve vreme pravili polozaje za snosaj, ruke namestali u pokrete za masturbaciju i plazili se jezicima kao da se ljube, a sve vreme gledajuci i pozivajuci pevaca benda. Njemu je to posle nekog vremena dosadilo pa dok je izmedju pesama namestao gitaru, prisao je kao, ~"hocete telefon da se nadjemo" i sad zaboravih kako ih je elegantno odjebao posle njihove reakcije. Likovi su posle toga malo iskulirali, mada su i dalje smarali svojim ponasanjem, uopste je nekako jadno videti ljude koji nisu vise balavci a koji vise deluju da se prave da su pijani nego sto zaista jesu, i krevelje se i smrde za sve pare. Pomislila sam prvo da su dosli samo da smetaju, ali znali su maltene sve pesme, te je sve nekako cudno.

 

 

Vlad inace ima zanimljive pokrete nogu, uhvatih nesto malo

 

 

Nego @Toni, Parsons, Aram

dodjite na Baba Zulu 22. jula? :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

petak

 

 

ŽEN (Zagreb, HR) // DJ podrška Zvonimir Koprivica

 

Fantastični zagrebački sastav Žen nastupiće u Beogradu u klubu Elektropionir u petak 15. jula od 21h.

Četvoročlani audio-vizuelni sastav Žen osnovan je krajem 2009. u Zagrebu, a čine ga Eva Badanjak (gitara, vokali, sintevi), Sara Ercegović (bubnjevi, sintevi, vokali), Ivona Ivković (bas, sintevi, vokali) i Tanja Minarik (live vizualizacije). 

Žen se poigrava rodnim stereotipima, preskače i spaja granice audio-vizuelne umetnosti, priziva putovanje obojeno dvoglasnim, a ponekad i troglasnim porukama utopljenim u progresivnu simbiozu gitare, basa, bubnjeva i sintisajzera. Ako bismo pokušali žanrovski da odredimo šta to tačno Žen svira, najbliža definicija bi bila da sviraju kompleksni indie-rock sa mnogobrojnim stilskim i žanrovskim karakteristikama od post-rocka, kraut-rocka, post-punka, shoegazea, math-rocka sve do dream popa i eksperimentalne elektronike. 

Žen je odsvirao brojne koncerte i stekao vernu publiku u široj regiji. Svirali su u Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji, BIH, Makedoniji, Austriji, Nemačkoj, Slovačkoj, Češkoj, Švajcarskoj, Francuskoj, Italiji, Danskoj i Švedskoj.

http://www.xzen.xyz/
http://facebook.com/xzenxzen
xzen.bandcamp.com
http://unrecords.me/zen/

ulaz: 400 din

 

Link to comment

Subota 20.08.2016.    

 1. Itch 18:00 - 18:45

2. Blues Rezervat 19:00 - 19:45

3. Bilja Krstić & Bistrik Orchestra 20:00 - 21:00

4. S.A.R.S. 21:30 - 22:45

5. Vatreni Poljubac 23:00 - 00:00

6. Vlatko Stefanovski 00:15 - 01:30

7. Dino Dvornik tribute band 01:45 - 02:45

8. Bane Lalić & MVP 03:00 - 04:00

 

  Nedelja 21.08.2016.  

1. VIS Perfect Game 18:00 - 18:45

2. Džon Vejn 19:00 - 19:45

3. Svremenaši 19:45 - 21:00

4. MASIMO SAVIĆ 21:15 - 22:30

5. Sajsi MC 22:45 - 23:30

6. Psihomodo Pop 23:45 - 00:45

7. Ritam Nereda 01:00 - 02:00

 

Možda fali neki DJ, al realno jebačka lajnapara....

Edited by Apollo Creed
Link to comment

To je ultra jadan bend, na nivou ovih "naših" džibera ritam nereda. Realno, dobri su bili samo dok su bili demo bend u Ex-YU i imao sam priliku da ih pogledam na Akademiji, moguće na prvom ikada koncertu u Beogradu. Posle su objavili prvi album, koji mi je zvučao preproducirano onomad, imali veliki koncert u bašti SKC-a koji i nije bio loš, ali što se mene tiče to je bilo to.

Gobac je imao više blamiranja tokom rata (budala, ustaša za Tuđmanove pare), a sada kada ga tamo odavno više niko ne zarezuje, lepo mu da svrati i svira kurcu za pare koje u hr mož da vidi samo na nekom hdz slavlju, ako i to.

Ma, osim demo verzije Nema nje i nemaju neku pesmu i za njih su Idijoti bili i ostali bendčina na kub

Link to comment

Nisam znao ništa od toga.

Samo pamtim da smo, u vreme prvih duvki, slušali koješta, nešto dobro i nešto loše.

Tu je negde bila i pesma Leteći odred.

 

Ali, nije mi baš toliko draga, neće biti strašno i ako je propustim.

Edited by Bujodrag
Link to comment

na nekoj "najveci hitovi" kompilaciji PP od pre desetak godina je bonus CD sa dosta demo pesama iz 80-ih i tu ima opakih stvari, ne samo "Zauvjek", vec i "Sve je propalo", "Polako polako", "Ramona", "Ja sam"... sve zvuce milion puta bolje nego na kasnijim albumima. uzivo, pre prvog albuma, su bili odlicni. posle nisam gledao.

Link to comment

Subota 20.08.2016.    

 1. Itch 18:00 - 18:45

2. Blues Rezervat 19:00 - 19:45

3. Bilja Krstić & Bistrik Orchestra 20:00 - 21:00

4. S.A.R.S. 21:30 - 22:45

5. Vatreni Poljubac 23:00 - 00:00

6. Vlatko Stefanovski 00:15 - 01:30

7. Dino Dvornik tribute band 01:45 - 02:45

8. Bane Lalić & MVP 03:00 - 04:00

 

  Nedelja 21.08.2016.  

1. VIS Perfect Game 18:00 - 18:45

2. Džon Vejn 19:00 - 19:45

3. Svremenaši 19:45 - 21:00

4. MASIMO SAVIĆ 21:15 - 22:30

5. Sajsi MC 22:45 - 23:30

6. Psihomodo Pop 23:45 - 00:45

7. Ritam Nereda 01:00 - 02:00

 

Možda fali neki DJ, al realno jebačka lajnapara....

 

možda zapucam da vidim ovih sat vremena vatrenog poljupca biće mi krivo ako bosanski lemi odapne a ne vidim ga uživo :fantom:

Link to comment

na nekoj "najveci hitovi" kompilaciji PP od pre desetak godina je bonus CD sa dosta demo pesama iz 80-ih i tu ima opakih stvari, ne samo "Zauvjek", vec i "Sve je propalo", "Polako polako", "Ramona", "Ja sam"... sve zvuce milion puta bolje nego na kasnijim albumima. uzivo, pre prvog albuma, su bili odlicni. posle nisam gledao.

Ne može tačnije od ovoga. Gledao ih samo jednom u bašti SKC-a negde oko prvog albuma i to bi bilo to. Demosi su jedino što vredi. Objavili su ih kao bonus cd kompilaciji koja je izašla povodom 30 godina postojanja PP. Sada ih ne bi gledao ni pod pretnjom smrću

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...