Jump to content
IGNORED

Fragmenti


Jolly Roger

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
9 minutes ago, Radoye said:

Ko je to, Oswald Mosley i drustvo?

Ne znam, jeste ekipa iz January Club-a ali sudeci po ћели predvodnika - nije Mosley, on je imao kosu... :D 

Sareno je to drustvo bilo, ukljucujuci i jednog Malcolma Campbell-a - niko nije savrsen, jebiga - ali bi korektno bilo naglasiti razliku, narocito vremensku: 1929. fasizam je - osim sto je u Britaniji bio delom, doduse ne manje zlocudna, zanimacija visokog drustva sa koliko 'oces pripadnika Gornjeg doma - bio nesto poprilicno drugacije dok seu igru nisu ukljucili Adolf i Nemacka, tada poprilicno neozbiljno shvaceni...

 

A, sada mi pade na pamet :D i jedan od razloga zbog kojeg covek nikako ne moze da ozbiljno shvati Italijane:

Corpo-Truppe-Volontaire-02.jpg

Spanija, 1937: Musolinijev dobrovoljac :D u Spaniji, pripadnik Corpo Truppe Volontarie...

 

... za razliku od ovog spanskog dobrovoljca, nije vazno sto se preziva Melders:

Werner-M-lders.jpg

 

 

Link to comment
26 minutes ago, jms_uk said:

Mozda Arnold Leese (lici malo) i Imperial Fascist League?

Ne znam stvarno, fotografija je iz nekog PDF casopisa koji mi je prosao kroz ruke tokom ciscenja kompjutera, nisam se, na zalost, potrudio da skinem legendu...

Ali se, nevezano za britanske fasiste, nastavljam da smejem glede odnosa Nemaca i Italijana, cak i u vremena nacifasistickog bratstva i jedinstva, narocito u Spaniji:

Ivens-und-Hemingway-bei-Ludwig-Renn-Chef

Ludwig Renn, ovaj desno od Hemingveja, rodjen kao Arnold Friedrich Vieth von Golsenau, kolenovic, ubedjeni komunist, prvobitno (nemacki, carski) oficir od zanata, WW1 i Garde-Reiter-Regiment, u Spaniji jedan od komandanata cuvenog Thälmann bataljona Internacionalnih brigada u svojoj knjizi Rat u Spaniji (prevedenoj i na s/h) opisuje bukvalno zadovoljstvo zarobljenih Condor Nemaca posle Brunetea i Teruela cinjenicom da su (Musolinijeve) Italijane, pa i njih same ipak sredili - Nemci. :D 

Pa bili i oni sa suprotne strane, jer ko bi drugi mogao...

Covek je inace, em bio skolovan na naj nemackim univerzitetima, a upisao se i kao uspesan i popularan decji pisac tako da ga - i ako je ziveo i umro i Istocnoj Nemackoj - i danas stampaju u Nemackoj.

Doduse i u pokojnoj Jugoslaviji su, al' jebiga...

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...