Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

To već spada u osnovna ljudska prava čoveka da bude stoka i da uništava sve oko sebe i da kenja sistemu zašto se ne popravlja brže nego što ga on uništava

Link to comment

Deluje da nisi u stanju da se koncentrises. Ima vandala svuda, ima prljavstine svuda, ono sto je jedino bitno je kako radi bas ta sluzba za odrzavanje. Zato je kod nas strokavo a u Bazelu nije. Za skoro svaki takav komunalni problem postoji nekakva sluzba kojoj je posao da ga resi. Kad primetis da ga ne resava, mozes da proklinjes horoskop ili one kojima je posao da ga resavaju. Pogodi koji pristup daje rezultate, a koji osigurava da ti okolina zauvek bude usrana i jadna.

 

pristup na 2 koloseka: odrzavanje i drakonsko kaznjavanje vandala, neko ce da pomene neodrzavanje i nerad gsp-a, neko ce da pomene vandale, sta tu ima pa protivurecno i cudno?

 

odoh da cekam tram :lolol:

 

@tale

 

ok, necu da budem prestrog prema sugradjanima mada su neki od njih vandali i olos :P

Edited by Pontijak
Link to comment

OK, moze to tako. Inace, imajte na umu da bismo imali manje vandala da je skolstvo bolje. Takodje kad bi roditelji manje radili, imali bi vise vremena da se posvete deci. Da bismo to postigli, ne bi bilo lose da dignemo GDP za 800%. Reforma policije i pravosudja se podrazumeva, treba samo da se napravi jedna od najboljih i najefikasnijih policija Evrope i sudovi da budu efikasni, posteni i brzi. Zasto ne primetiti i da su mozda neka od ostecenja uzrokovana losim putevima. Popravimo sav asfalt u Srbiji, uticace i to sigurno.

i tako...

Mozemo kao ADHD dete da skakucemo okolo i smisljamo milion pristupa, samo da preskocimo taj jedan koji moze dati rezultate i barem je teoretski izvodljiv. A ako ljudi kojima je POSAO da odrzavaju te jebene tramvaje smatraju da je taj zadatak nemoguc sa ovako primitivnim sugradjanima, savetovao bih da se zaposle negde drugde. Mozda nas usere u zemlji sa milion nezaposlenih da neko uprkos tim nadljudskim problemima ipak izadje kao pobednik i ocisti jebeni tramvaj i popravi jebene sipke iako mozda u idealnom svetu ne bi ni bile polomljene.

Link to comment

Ne znam sta se nas tice njihova sluzba i Bazeljani uopste. Kako je moguce da na nekom prostoru bude toliko popularan pristup da se nikad ne zna sta je ciji posao i ko je odgovoran za nesto? Ne treba mozak niti postoje nekakvi uglovi gledanja na problem, evo ga jedino gledanje koje ima smisla i daje rezultate:

 

a) Naslov tvoje sluzbe je "Sluzba za odrzavanje"

b) Prevoz je uzasno lose odrzavan

a+b=

c) Ti radis kurcinu od posla

 

Nema vandala, gradjana ni ne znam cega tu.

 

Ja bih rekao potpuno suprotno -nas se izuzetno i najviše tiče, jer su u njihovim rukama ti tramvaji kao novi, a u našim nisu. Daklem, imamo mnogo da učimo od njih, od odnosa građana i vlasti prema javnom prevozu, organizacije službi za održavanje itd. 

 

Takođe ne možeš da prosto tako zanemariš faktor građana i "građana" koji lome, ruše, seku tapacirung itd. Kada bi se sekao tako tapacirung u Bazelu, kao kod nas što se seče, ne bi mogli da se namenjaju tapacirunga.

 

Sređenost je negde u sintezi dva faktora, odnosa prljanja i razbijanja i odnosa čišćenja i održavanja, tj. zamene. Dakle, pođemo od banalnosti - što se manje prlja, manje mora i da se čisti, što se manje razbija, manje se mora i menjati.

 

Kod nas ta računica nije dobra, kod njih jeste, i to je to. Mi moramo biti mnogo pažljiviji prema javnim dobrima tj. tim tramvajima da bi oni ličili na nešto.

Link to comment

Pa nisi, samo sam te zamolio da ne budeš prestrog prema sugrađanima kada održavanje ne radi svoj posao.

 

Zamisli kada bi održavanje pralo vozila, zamenjivalo polomljene delove (rukodržače, sicove i sl.) - da li bi se nagomilalo tih tragova ili bi to vozilo izgledao uredno ali vidljivo zakačeno ubotrebom?

 

Uporedi, za primer, "japance" dok je trajala kontrola održavanja i čistoće i sada.

danas sam se vozio španskom sedmicom. retko koji štof na sedištima nije dobrano zasran. onako da je za dovođenje u red potrebna zamena štofa. to nema veze sa održavanjem već je namerno zaseravanje. da li je seratoru takav mebl i kod kuće na stolici. 

 

što se održavanja tiče, napisao sam ovde post na osnovu moje vožnje šesetsedmicom. o detaljno iškrabanim naslonima (što zahteva 1 farbanje) i 3 od pet pregorele fluo cevi (što je pičkin dim za zamenu)

 

samo, nemoj da pravdaš vandalizam. to što ti čistačica nije pokupila pikavce i oprala stepenište nije razlog da dileja flomasterom na zidu nacrta kurac/palac.

 

To već spada u osnovna ljudska prava čoveka da bude stoka i da uništava sve oko sebe i da kenja sistemu zašto se ne popravlja brže nego što ga on uništava

apsolutno  :pera:

Edited by djordje geprat
Link to comment

Prvi pristup koji daje rezultate je da ljudi ne budu stoka

 

Nema tog sistema održavanja koji bi sačuvao bazelske tramvaje da se Bazelci ponašaju kao primitivna beogradska rulja

Link to comment

Jel vama stvarno nije jasno da problem resavanja vandalizma skoro da nije moguce resiti u ovoj situaciji? Dvadeset stvari bi moralo da se popravi da bi se to sredilo, a kad bi popravili tih 20, onda ovo ne bi ni bio primetan problem. Na stranu te ideje americkih republikanaca kako "drakonske kazne" mogu popraviti stanje, samo provera i kontrola bi kostala beskonacno. Isto tako, izjava "treba da bolje cuvamo" ne znaci nista u prakticnom smislu. To je sto je, ne mozes zameniti gradjane jednog grada nekim boljima.

Javnu sluzbu, s druge strane, mozes veoma lako.

Link to comment

izgleda da se ne razumemo oko pojma "vandlizam" ja mislim na fizičko uništavanje, ruženje...... nečeg, ne na zaseravanje zasranog.

Link to comment

izgleda da se ne razumemo oko pojma "vandlizam" ja mislim na fizičko uništavanje, ruženje...... nečeg, ne na zaseravanje zasranog.

Kroz vozila GSP dnevno prođe milion ljudi sa milion ćudi.

 

Ne znam koliki je procenat vandala ali hajde da kažemo da je 1%.

 

Vandal, zbog ćudi ili nečeg trećeg, vandalizuje deo kabine.

 

Vozilo se vrati na kraju dana u depo, održavanje ne popravi štetu (čak ne opere vozilo) i sutra je to vozilo opet na udaru tog 1%.

 

I tako dan za danom.

 

Kumulacija.

 

Vandala će svakako biti ali delovanje održavanja može da učini da to bude manje primetno.

 

Posao održavanja je da održava, najpre higijenu putničke kabine.

 

 

 

TT

Link to comment

ma, saglasan sam da postoji problem u održavanju. samo me uvek zatekne da se zapitam šta se mota po glavi dileje koja iseče tapacirung ili nacrta flomasterom qrac/palac. napisao sam da bi trebalo prefarbati ižvrljane naslone.

Link to comment

Prvi pristup koji daje rezultate je da ljudi ne budu stoka

 

Nema tog sistema održavanja koji bi sačuvao bazelske tramvaje da se Bazelci ponašaju kao primitivna beogradska rulja

A da Beogradjane/Beogradjanke ubuduce zovemo Bazelcima i Bazelkinjama?

Za pocetak  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...