Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

proshli petak oko podne, od gandijeve do vma 20 minuta, 94, koja krece na 5-6 minuta u redovno doba, chini mi se. preko ade, tj, sa sve semaforima i momcima koji crtaju signalizaciju.a taksisti kazu da je pojava mosta na adi pojeftinila taksi od nbg ka periferijama iza banovog brda 2-3x, plus nema zaglavljivanja na sajmu.a ostale mostove ni ne primecijemo kao pojavu, mi sa ove strane ^_^edip. al zato na onom okoloputu sto ide na lakat krivinu ka batajnici, i u batajnici na semaforu kod crkve, auuu :ph34r:sad ce tamo biti centar sveta :lolol:
To mi reci! A za Bataju mi je bas zao... A onaj Kineski most? Kad ce to da bude gotovo?
Link to comment

pre neki dan, na putu ka blokovima prvi put sam ušao u "španca". OK vozilo, iako ljulja, to je zbog šina. samnom, kod autobuske stanice ulazi momak, seda preko puta mene. negde kod belvila ulazi kontrola, dajem svoju kartu, momak kaže da nema, da silazi sad, na sledećoj. kontrolor, momak, mu ništa ne kaže. ovaj se vozi još dve stanice, izađe iza delta sitija.zašto nije dao 60 dinara? vozio se jedno 5 kilometara, tranvaj čist, sređen, svi sedimo, prazna mesta oko nas.

Link to comment
zašto nije dao 60 dinara? vozio se jedno 5 kilometara, tranvaj čist, sređen, svi sedimo, prazna mesta oko nas.
Sada sto kada ti 10 ljudi kaze da ne placaju prevoz jer je prljav, bucan, nelagodan, neredovan itd. bar njih 7 ti zapravo govori da ih jednostavno bole ona stvar da placaju prevoz, ali eto imaju fin izgovor.Drugo, cak i ako ne krenes u tako nesto jer jednostavno neces da platis, nego ispizdis iz objektivnih razloga, onda se posle izvesnog vremena naviknes, pa ti nikada nije dovoljno dobro da bi poceo opet da placas. Npr. "jeste, ovaj tramvaj je nov, ali su svi ostali i dalje krs!" ili "vidi, pukli su 2 mil. evra po tramvaju, a nema dovoljno mesta za stajanje, prostor izmedju duplih sedista je previse uzak!" itd. Zato je uvek opasno pozivati na gradjansku neposlusnost neplacanjem racuna (struje, vode, itd.), poreza, ili karti u prevozu. Osladi se ljudima.
Link to comment
zašto nije dao 60 dinara? vozio se jedno 5 kilometara, tranvaj čist, sređen, svi sedimo, prazna mesta oko nas.
samo zato što mu se može.da ga je u tih 5 km neko 7 puta izbacio napolje, sledeći put bi platio.
Link to comment

+1 za zabole ga (nas, ni ja ne placam).od tih 10 ljudi koji ne placaju rekao bih da samo 1 ne placa zbog cistoce i tako toga, 3 zato sto im je karta skupa, a ostatak je tako u mogucnosti.

Link to comment
samo zato što mu se može.da ga je u tih 5 km neko 7 puta izbacio napolje, sledeći put bi platio.
sto vraca u opticaj moju tezu da je haranje fluorescentnih hordi pogodovalo vecoj naplati. bili su vidljivi i ljubazni, ali u gomili. pa danas principijelno izadjesh 17 puta, zakasnish svuda, kandidujesh se da te lichno shalju po smrta, ima vremena, pa sjutra lepo platish i vozish se ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Samo da prijavim da prica kako se preko onih aparata za kontrolu ne vidi razlika izmedju prazne karte i karte koja nije validirana nije tacna. Pre neki dan udjem na stanici sa kontrolom oni precesljaju sve putnike, lika pored mene pitaju sto nije validirao svoju kartonsku karticu, a mene sa personalizovanom i neotkucanom provuku kroz aparat i vrate kartu uz hvala.

Link to comment
Samo da prijavim da prica kako se preko onih aparata za kontrolu ne vidi razlika izmedju prazne karte i karte koja nije validirana nije tacna. Pre neki dan udjem na stanici sa kontrolom oni precesljaju sve putnike, lika pored mene pitaju sto nije validirao svoju kartonsku karticu, a mene sa personalizovanom i neotkucanom provuku kroz aparat i vrate kartu uz hvala.
E a gde je tu "prazna karta" kod vas dvojice?
Link to comment

Obojica smo imali karte samo sto bi on svoju papirnu morao da validira kako i platio voznju a ja sam svoje voznje unapred platio. I u oba slucaja je kontrolorima bilo jasno da nam karte nisu "prazne"

Link to comment
Obojica smo imali karte samo sto bi on svoju papirnu morao da validira kako i platio voznju a ja sam svoje voznje unapred platio. I u oba slucaja je kontrolorima bilo jasno da nam karte nisu "prazne"
A mozda ih je zabolelo da se raspravljaju sa tobom, a ispunjavaju normu broja pregledanih karti.Moju kevu su smarali sto nije validirala recima:Otkud ja znam da li ste platili!Okrenuo se ka validatoru prislonio i, onda kad je video ono 400 din valjda, jos nadrkano rekao sto niste odma rekli da je godisnja penzionerska...
Link to comment

Virio sam u aparat kada su radili i koliko sam video kdo mene se pojavila crvena i zelena kockica a kod ovog drugog samo crvena :unsure:

Link to comment

Još jedan "trik" kako prepoznati kontrolore, njihove "bus+" kartice su "crvene". Upravo me "validirali" ridžovani koji su ušli na mojoj stanici i tek na trećoj izvadili ona njihova sokoćala, pri ulasku uredno su se "validirali" (zajedno samnom) samo sa tim "crvenim" karticama.U "29"-kinji...poslato preko tapatalk aplikacije

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...