Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Isto kao i do sad u situacijama kad vozač nema sitno ili nema karata - nikako. Postavljanje automata za prodaju karata na svakoj stanici je mission impossible.

Link to comment

Trt mrt smrt - treba uvesti placanje karte mob. telefonom. I da ista bude vremenski ogranicena (sat ili dva). Posaljes SMS, dobijes sifru, dodje kontrola ti pokazes sifru, on je ukuca u aparat i dobije potvrdu da si platio. Ko za parking. Nista prostije

Link to comment
da, ispada da je tako.i biće tako, dok prvi kontrolor koji proba da naplati kaznu jer nisi overio na ulazu već plaćenu mesečnu kartu ne naleti na nekog nervoznog, a savesnog imaoca mesečne karte kome nije palo na pamet da je "kuca". cenim da će se procedura promeniti dok kažeš validator.
Vec sam bogoradio ovde o tome ...to mi je potpuno blesav koncept.Ti si platio markicu i cemu tvoje "kucanje"?Vec si im dao pare za neogranicen broj voznji i ne vidim realni, oprvdan razlog.A da nije mozda, to sto ta firma koja uvodi tiketing radi na procenat pa im je bitno da vide statistiku?
I imaoci personalizovane karte ce morati da istu prinesu aparatu. Kako sam cuo, kontrolor nema uvid da li je na ta karta dopunjena za taj mesec, vec samo ocitava da li su karte prinete automatu ili nisu, tj. "ispravne ili nesipravne".
Pa jel to znaci zapravo da onda validatori "imaju pristup banci podataka uplacenih mesecnih karata", a ovi aparati kod kontrolora to nemaju?
Link to comment
Vec sam bogoradio ovde o tome ...to mi je potpuno blesav koncept.Ti si platio markicu i cemu tvoje "kucanje"?Vec si im dao pare za neogranicen broj voznji i ne vidim realni, oprvdan razlog.A da nije mozda, to sto ta firma koja uvodi tiketing radi na procenat pa im je bitno da vide statistiku?
Zar ne bi bilo supera da onaj dispečar u GSPu jednim klikom vidi koliko TAČNO ljudi ima u svakom autobusu na svakoj liniji? Pa onda kaže "na liniji 16 imamo 150 ljudi po vozilu, na liniji 23 njih 80, prebacite pet vozila sa 23 na 16". Meni je to skroz logično. Šta je teško prineti novčanik validatoru?
Link to comment
Zar ne bi bilo supera da onaj dispečar u GSPu jednim klikom vidi koliko TAČNO ljudi ima u svakom autobusu na svakoj liniji? Pa onda kaže "na liniji 16 imamo 150 ljudi po vozilu, na liniji 23 njih 80, prebacite pet vozila sa 23 na 16". Meni je to skroz logično. Šta je teško prineti novčanik validatoru?
nema nikakve potrebe za time. jedno istrazivanje na par godina je sasvim dovoljno da pokaze koje linije treba pojacati a koje oslabiti.ovo, naravno, govorim prihvatajuci da nekog u GSP boli pola kurca za red voznje.
Link to comment
nema nikakve potrebe za time. jedno istrazivanje na par godina je sasvim dovoljno da pokaze koje linije treba pojacati a koje oslabiti.ovo, naravno, govorim prihvatajuci da nekog u GSP boli pola kurca za red voznje.
Ok generalno, al postoje vanredne situacije kada zagužva na nekoj liniji, bude neki zastoj, koncert, zadušnice, bem li ga. Mislim da je korisno imati tu vrstu podataka u svakom trenutku.Plus - u nekim gradovima postoji određeni limiti za mesečne karte u broju vožnji. Kao paketi mobilne telefonije, pa ako ne potrošiš onda preneseš u sledeći mesec, ako prefuraš doplaćuješ. Da bi to bilo izvodljivo moraju svi da overe kartu na ulasku. Edited by Idioteque
Link to comment

a sta sa onima koji se nalaze u vozilu a nisu platili kartu, kako oni uticu na tu racunicu savesnih dispecera gsp-a?

Kao paketi mobilne telefonije, pa ako ne potrošiš onda preneseš u sledeći mesec, ako prefuraš doplaćuješ.
a mozda to i jeste cela poenta ovog glupiranja, da nakon nekog vremena uvedu tu glupost Edited by Evropejac
Link to comment
Zar ne bi bilo supera da onaj dispečar u GSPu jednim klikom vidi koliko TAČNO ljudi ima u svakom autobusu na svakoj liniji? Pa onda kaže "na liniji 16 imamo 150 ljudi po vozilu, na liniji 23 njih 80, prebacite pet vozila sa 23 na 16". Meni je to skroz logično. Šta je teško prineti novčanik validatoru?
Da krenem od kraja...Nije tesko naravno, i ja cu da "prinosim", zato sto cu koristiti dopunjivu karticu .A kad vec detaljises, sta cemo sa onima koji su izasli?A oni nisu prinosili?
Link to comment
Da krenem od kraja...Nije tesko naravno, i ja cu da "prinosim", zato sto cu koristiti dopunjivu karticu .A kad vec detaljises, sta cemo sa onima koji su izasli?A oni nisu prinosili?
Dobro pitanje. Ja bi uveo i obavezu "odjavljivanja" iz vozila da se pitam. :D Ne znam, kapiram da im je to bilo previše, a i broj "prijavljenih" je relativno dovoljan za neku analizu i reakciju.
Link to comment
U stvari, šta lupam ja. Pa kako možeš nekoga naterati da bilo šta uradi sa kartom prilikom izlaska iz autobusa?
u londonu te nateraju tako sto ti, ako se ne odjavis, naplate kartu kao da si isao do zadnje zone (a izasao si na primer u prvoj ili drugoj).
Link to comment

što vas više čitam uveren sam da je u pitanju 1 bacanje dela para (deo ide u džepove) i da će se baš kao pre mnogo godina kada smo imali "pantljičare" sve vratiti na ove bušače karata. ove ploče uz vrata biće izlomljene a rezervnih delova nemaaaaa.... nek uvedu konduktere umesto ovih kontrolora kao pre 50 godina.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Danas čekam bus i gledam kako tri autobusa prolaze u suprotnom smeru, a nijedan ne dolazi više od 15 minuta. Okretnica je inače na dve stanice od mene, na par minuta. Naravno, kad se bus konačno pojavio, u njega je jedva moglo da se uđe.I to nije nikakva vanredna situacija, tako je već godinama, ljudi se žale, a apsolutno ništa se ne menja. I sad treba da očekujem da će neki Bus Plus da promeni takvo stanje. Ma, važi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...