Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

U železničkoj stanici Bačka Topola, postavljanjem poslednjeg dela šina, spojen je glavni kolosek na deonici brze pruge od Novog Sada do Budimpešte. Brza pruga Novi Sad - Subotica, u dužini od 108 kilometara, biće puštena u saobraćaj u decembru ove godine, dok će putovanje od Beograda do mađarske granice trajati samo 75 minuta. Svi radovi na izgradnji pruge između Novog Sada i Subotice treba da budu završeni do 30. jula, kada počinje i testiranje pruge.

 

Prema najavama, putovanje između Beograda i mađarske granice će trajati samo 75 minuta, dok će brzom prugom između Novog Sada i Subotice putovanje trajati 42 minuta. Vesić je istakao da će sertifikacija pruge započeti do kraja juna, a probne vožnje će početi polovinom septembra.

 

----------

 

Ne znam na koju bi drugu temu ovo postavio, pa nek bude ovde

 

Link to comment

Narode, ko te j...

Tradicija se nastavlja, oni gaze, ljudi vecinski mrmljaju sebi u bradu.

  • +1 3
Link to comment

Zvaničnog objašnjenja zašto je ovo najoptimalniji način za buduće saobraćanje autobusa iz pravca juga nema.

 

optimalno, optimalnije i, naravski, najoptimalnije :fantom:

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
9 hours ago, Milosh76 said:

U železničkoj stanici Bačka Topola, postavljanjem poslednjeg dela šina, spojen je glavni kolosek na deonici brze pruge od Novog Sada do Budimpešte. Brza pruga Novi Sad - Subotica, u dužini od 108 kilometara, biće puštena u saobraćaj u decembru ove godine, dok će putovanje od Beograda do mađarske granice trajati samo 75 minuta. Svi radovi na izgradnji pruge između Novog Sada i Subotice treba da budu završeni do 30. jula, kada počinje i testiranje pruge.

 

Prema najavama, putovanje između Beograda i mađarske granice će trajati samo 75 minuta, dok će brzom prugom između Novog Sada i Subotice putovanje trajati 42 minuta. Vesić je istakao da će sertifikacija pruge započeti do kraja juna, a probne vožnje će početi polovinom septembra.

 

----------

 

Ne znam na koju bi drugu temu ovo postavio, pa nek bude ovde

 

nisi loše izabrao. meni od studentskog trga do kaluđerice treba tačno 75 minuta. to je ta kategorija.

  • Haha 1
Link to comment

radeta veli

Quote

Radeta

2024-07-26 18:50:58

Konačno da se sruši ono ruglo u centru grada,na novoj stanici onaj aneks he veći nego stara stanica sa onim bircuzima i jednom salom za prodaju karata

puno pijanaca i narkomana i tu napravi još jedan soliter u skolopu BnV.

da li će svi autobusi koji idu ibarskom magistralom kod orlovače skretati na obilaznicu?

da li će svi autobusi koji idu ibarskom magistralom morati da idu autoputem?

Link to comment

vezano za BAS. da li će oni koji žive na banovom, labudovom,petlovom brdu, na vidikovcu i žarkovu, belim vodama.... ako putuju za ljig, milanovac, čačak i dalje, morati da idu na novi beograd i tamo uđu u autobus.

Link to comment
4 hours ago, Stela said:

Hm... ovim ce samo postici da ce svi na kraju ici na NBG i odatle hvatati prevoz za ostatak grada. Ovaj transped je predaleko od Beograda i previse lose povezan.

 

Dakle ide se na obilaznicu, pa na NBG, pa gde ti dusa iste... u prevodu trajace ljudima put bar 30-60 minuta duze nego ranije. Jebi narod, za bolje i nije.

  • +1 4
Link to comment

Ja uopšte ne znam gde je ta stanica na Nbgd. Kojim se autobusima stiže do tamo iz centra grada? Koliko je to uopšte udaljeno od centra grada?

Kakvo kretensko i bezobrazno rešenje slati ljude tamo.

 

I šta uopšte znači linije s juga?

Sve sem Vojvodine, šta? Je l sad imamo 2 stanice odvojene pola grada koji je i inače zakrčen?

Link to comment

Stanica je u bloku 42, preko puta buvljaka (bivseg, jer je preseljen na Miljakovac).

Iz centra tu staje 95, tramvaji, mozda ima jos nesto u blizini.

Linije sa juga su ove koje autoputem A1 dolaze u BG, mada to onda kaci ne samo jug, vec i istok, jer se i busevi iz tog dela zemlje ukljucuju na isti autoput.

 

Radeci godinama u blizini Autokomande, nagledala sam se ljudi koji iz unutrasnjost dolaze na klinike u BG i svi tu izlaze. Nije bilo dana da me neko ne pita kako da dodje do neke bolnice, usmeravaj, razvodi, kad sam vec tu... Kako ce sad ljudi koji ne poznaju BG da se snadju, koliko ce im vremena biti potrebno...nemam reci.

  • +1 1
Link to comment

Stanica na NBG je prekoputa (nekadasnjeg) buvljaka. Staje dosta tu i buseva i tramvaja. 

 

Mislim da je ideja bila da se sadasnja stanica zameni sa dve - ova na NBG za saobracaj koji dolazi iz pravca Vojvodine i jedna juznije koja sluzi za saobracaj iz ostatka Srbije. Ta juznije je valjda trebala da bude tamo gde je zeleznicka stanica Prokop (zeleznicki saobracaj podzemno, autobuski nadzemno). Mozda su postojale i druge lokacije kao ideje, nisam siguran. Glavna ideja dve stanice je da se rasterete mostovi.

 

Problem juzne autobuske stanice je sto sto je blize centru to vise utice na guzvu u gradu a i krade kvadrate koji mogu lepo da se iskoriste za jos pranje para kroz stanogradnju.

 

Meni sve to deluje kao jos jedna posledica nesredjenog saobracaja u samom Beogradu. Da imamo dobro prokrvljen metro, mogao bi da stavis da busevi dolaze po okolini grada i da opet ljudi mogu relativno lako da stignu do svoje gajbe. Takodje, guzve na mostovima ne bi bile toliki problem. 

 

Takodje, da imamo normalnu putnicku zeleznicu a ne ovu koja je non-existing ka jugu Srbije, puno tog bus saobracaja bi obavljali vozovi. I opet bi to moglo lepo da se nakaci na metro, ako su vec odlucili da, za razliku od svih velikih gradova u Evropi, nema smisla da zeleznicka stanica bude u centru. 

  • +1 1
Link to comment

Nova stanica je kod starog Buvljaka, tuda idu tramvaji, 95ica do Zelenjaka čini mi se i verovatno još par meni nepoznatih autobusa. Tu odmah je i Beovoz stanica, mada je Beovoz postao nepouzdaniji od vesićevih putara u januaru.

 

U teoriji nije to tako grdno, u praksi je sačuvaj boze. Takođe, to je lokacija u kojoj nema mrdanja peške pošto je u sred ničega.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...