Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

 
Pre neki dan kolega mi rekao da aplikacija daje prikaz dolazaka vozila na osnovu njihovog reda vožnje a ne na osnovu stvarne trenutne pozicije vozila i udaljenosti od stanice. Bio sam u fazonu WTF? pošto sam verovao da su ugradili u vozila neke ureÄ'aje koji omogućavaju GPS praćenje. Tako da je ovo Å¡to pričaÅ¡ vrlo lako moguće. I meni je pre neki dan kroz stanicu proÅ¡ao tramvaj 11 koju aplikacija uopÅ¡te nije registrovala da postoji. 
 

Ja sam to posumnjao kada je aplikacija prikazala "udaljenost" vozila koja bi odgovarala onom spisku koji postoji na busevi.com kada se u meniju linija umesto vremena odabere spisak stanica.
Tu postoji i neko predviđeno vreme koje busu treba da dođe do neke stanice na trasi...





...shiit has hit the fan...
Link to comment
1 hour ago, Willow said:

 

Pre neki dan kolega mi rekao da aplikacija daje prikaz dolazaka vozila na osnovu njihovog reda vožnje a ne na osnovu stvarne trenutne pozicije vozila i udaljenosti od stanice. Bio sam u fazonu WTF? pošto sam verovao da su ugradili u vozila neke uređaje koji omogućavaju GPS praćenje. Tako da je ovo što pričaš vrlo lako moguće. I meni je pre neki dan kroz stanicu prošao tramvaj 11 koju aplikacija uopšte nije registrovala da postoji. 

 

Bukvalno isto. Aplikacija pokazuje da su sledeca tri tramvaja dvojke i onda dolazi jedanaest niodkuda.

Link to comment

Ne znam koliko godina već u Zg na tramvajskim stanicama na displejima piše za koliko minuta dolazi koji tramvaj. Ništa aplikacije i čuda tehnologije.

  • +1 7
Link to comment
Pa nije, loptica koja prati bus se pomera u realnom vremenu kako se vozilo pomera
Problem je očigledno da nisu još uvek sva vozila pokrivena

Pričao sam ti već situaciju gde je bus na okretnici a oni daju 11 minuta do stanice na kojoj je, i on kreće 2-3 minuta ranije. I cvrc.
Loptica jeste verna, uglavnom, ali merenjem sam ustanovio da na listi u zelenom polju vreme odgovara tim spiskovima...





...shiit has hit the fan...
Link to comment

Ja mislim da nisu još svi busevi / tramvaji opremljeni GPSom, ili čak da sistem povremeno ima prekide u radu pa se podaci dopunjavaju recimo redom vožnje... nekad sam zaista bio svedok dolazaka po prikazanom u app (minut-dva gore dole, nebitno) a nekad je bilo sstvarno polu-random.

 

No, i dalje važi pitanje - šta raditi sa Bus-plus karticama na kojima ima zaostalog kredita, jel ima nekih novosti u vezi s tim?

Link to comment
7 hours ago, renne said:

Pa nije, loptica koja prati bus se pomera u realnom vremenu kako se vozilo pomera

Problem je očigledno da nisu još uvek sva vozila pokrivena

Ne.

Baš sam pratio i ne pomera se lepo, ni malo precizno, stoji neke vreme na istom, pa se pomeri. A kad je autobus bio tu pred nosom, pokazivalo je da je i dalje solidno udaljen.

Pritom, pokušao sam u isto vreme da posmatram i udaljenost u odnosu na odredišnu stanicu, i onda daje drugačije podatke, pokazuje da je na drugom mestu i dosta bliži iako je to nekoliko stajališta daljedalje. Razlika i dalje nije odgovarala razlici te dve stanice, podaci i dalje netačni. Totalni wtf, kao da je skroz random. :huh:

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

Ne.

Baš sam pratio i ne pomera se lepo, ni malo precizno, stoji neke vreme na istom, pa se pomeri. A kad je autobus bio tu pred nosom, pokazivalo je da je i dalje solidno udaljen.

Pritom, pokušao sam u isto vreme da posmatram i udaljenost u odnosu na odredišnu stanicu, i onda daje drugačije podatke, pokazuje da je na drugom mestu i dosta bliži iako je to nekoliko stajališta daljedalje. Razlika i dalje nije odgovarala razlici te dve stanice, podaci i dalje netačni. Totalni wtf, kao da je skroz random. :huh:

Upravo.

 

Nekad je baš tačna, nekad onako, nekad nema veze s mozgom - tako da za pouzdanost dobija solidnu ocenu 1+.

 

Plus me dodatno nervira što ima jako spor odziv, bukvalno mi treba dva minuta da se podigne app prvi put i da proverim npr. dve najbliže stanice :unsure:

Link to comment

dobro, luduje, nije da ne luduje, nekad lovi vozila iz suprotnog smera, nekad samo shto se nisam popela na onaj jarbol sa brojevima,.a kaze da sam 150m od stanice, 8 stanica 2 minuta a bus na pochetnoj suprotnog smera, ume da brljavi, nije da nije. ostalo radi :lolol:

Link to comment

Ma treba da se pomirimo da je ovo zbrzano maksimalno....
I da iskoristimo koliko možemo.
Jer ovi to neće popraviti svakako.





...shiit has hit the fan...

Link to comment

Privatnici koji dele linije sa GSP imaju novi fazon.

Stari je bio da kasne sa polascima dok ih GSP vozilo ne pretekne pa voze za njim. Nova unapređena verzija je da ne stanu odmah iza GSP na stajalištu, već kako se stajalište bliži, uspore kako bi zaostali 100ak m, ili potpuno stanu, kako se neko ne bi prevario pa ušao u njihov bus, kada se GSP bus napuni, baja elegantno stane na stajalište i produži dalje. U busu nema više od 10 ljudi.

Primećeno na liniji 50.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...