Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

Još jedna glupa dosadna plahta s porukom™? Hvala lijepa™, imamo i mi takvih gdje se namjere srboćetnika započinju ostvarivati već 1986 prerasporedom armijskih zona JNA.. Oćeš da ti okačim jednog Domazeta-Lošu? Samo da izguglam.Dosadan si progresivno.Ajmo malo uspoređivati neuspoređivo. NDH se stvara 10. IV., početkom petog lokalni pokolji (slični ovima u ovim ratovima) već kreću širom nje. Ta država uopće ne taji što želi od samog početka. Pobuna, ona prava izbija tek krajem srpnja, nakon skoro 3 mjeseca.Primopredaja vlasti 1990. je tu početkom lipnja, pokolja nema nigdje, nema ni izjava 'pobit ćemo vas ili raseliti' iz vrhova vlasti, SDSovi MPs sjede u Saboru, Simu Rajića u srpnju biraju za potpredsjednika sabora. Yet, već 17. 8. idu barikade, tada je objašnjenje bilo da je to zato jer na Srbina ne može šahovnica. Tih dana čak u Kninu primaju Boljkovca i ostale ustaše na tribinu, da malo proćakulaju.Dakle, prođi me se sa svojim plahtama. Pravo razračunavanje na sitno i u krupno krenulo je tek kad su karte otvorene s obje strane.edit: reci ti meni bolje konkretno: koje su se neugodnosti tebi i tvojoj familiji dogodile od 30. 5 do 17. 8. To me zanima. Ne poslije, ne 1991., u ta dva i pol mjeseca.
Која шаховница? Она што се вије на митингу хдз у Загребу? Што си са поносом поставио.Реци ти нама овде, када је хрватска законски регулисала питање државних симбола? Мислим на датум?Да се вратимо мало на хронологију.
18.05.U Benkovcu izboden nožem Miroslav Mlinar, predsjednik Mjesnog odbora SDS, poslije čega su zamrznuti odnosi sa Saborom Hrvatske.
У то време Драшковић збори,
Na godišnjoj skupštini "Solidarnosti" u Beogradu Vuk Drašković izjavio: "Još jednom apelujemo na razum Hrvata i pozivamo ih da se uljude"
хихи
05.07.U Knin došli predstavnici SUPa Šibenik da "urazume" miliciju da moraju prihvatiti "šahovnicu".
А у Владу долазе проусташки орјентисани кадрови. Да те подсетим да је у првој Влади, којом је Месић преседавао, седео Гојко Шушак, проусташки емигрант из Канаде, касније министар одбране који је имао занимљиве коментаре.Да не говоримо о Туђамновим књигама, где се геноцид доживљава као нешто не лоше, па све до симболике итд. Edited by No7
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bese Kijevo hrvatsko mesto i cesto je bilo spominjano na pocetku sukoba. Ko je u mogucnosti neka obice njihovo groblje. Samo ce se kazati. Totalni off (Varazdin ima najlepse groblje na teritoriji bivse SFRJ).1990"Mi imamo McDonald, a gde je vama" Navijanje na stadionima.U vreme izbora u hrvatskoj popularne su bile "cvetak zanovetak" & "izdali me prijatelji". Ceca & Semsa. Sta li je sa Semsom?Iste jeseni je bio zadnji koncert Discipline u SKC-u.1991Spegeljov film je sve sokirao kad se pojavio, bese u februaru 1991.9 mart.Cane brejker je vozio caletovog zutog golfa.JNA je imala podizanje borbene gotovosti u noci, kad je NATO napao Irak. Bio sam pozarni.Video sam Milana Mladenovica u meku sa detetom.Nazovi rat u sloveniji. Jedna od jedinica koja je intervenisala bila je i Tepiceva. Gadno su prosli.Bio je popularan ACDC & thunderstruck.JNA je imala naredjenje da tamponise u osmom mesecu kod Vukovara 1991. Opozvano je prvo naredjenje da se ide na Vinkovce.Poceo sam da konzumiram nikotin. Kad je ratno stanje delilo se po kutija na dva dana. Probao i zeznuo se.Te jeseni sam se vratio kuci sa plenom iz pljackaskih pohoda JNA po hrvatskoj. Bese Dostojevski, a drugog naslova iskreno ne mogu da se setim.1992Strip kapetan dragan.Film Robin Hud, Kevin Kostner i bila je neka popularna muzika.Partibrejkersi u Sarajevu.Novi rat.Rimtutituki

Link to comment

:D '86 kazhesh ... ma shto '86 ... od '45 bre ... od tada je Hrvatska ugrozhena ...a edit ... ne moramo chekati Svibanj ... tokom drugog polugodishta sam imao nekoliko tucha na nacionalnoj osnovi (do Septembra i mog odlaska iz Zagreba, ukupno shest, sve sa poznatim ljudima, dve od njih sa drugarima iz kraja), do mog odlaska, ostala mi dvojica drugara od 12ak ... moj otac je imao neugodnosti na poslu ... majka takodje, ubrzo je i dala otkaz(mozh' mislit koliko joj je bilo lepo, dodushe to se desilo posle famoznog 17.8. ... mislim otkaz) ... komshije ... e komshije su posebna pricha, neke komshije ... primer, na ulici ispred moje zgrade jednog jutra osvanuo natpis "Zhivjela NDH" izbrisan je, istina, ali pochiniocu nije falila dlaka s glave (pouzdan info ... rekli da je lud ... a chovek samo bio u trendu)... znali lopovi da u toj zgradi zhivelo pola Srba ... glupo je da ljudi sa kojima si do juche zhiveo, odjednom prestanu da komuniciraju, mnogo je glupo ... jadnosad ... mozhda svega toga ne bi bilo, da sam cutao i klimao glavom ... shta mislish? ... shta mislish da bi bilo da sam ostao?i da ... posebno me dojmio chist hrvatski zrak u limenci ... ajde, jedna forumashica iz Srbije je rekla da je sa folklorom bila u to vreme u Zagrebu i da je to njoj izgledalo kao dobra zajebancija ... zhivo me interesuje tvoje mishljenje o tomeedit: ja mogu samo da pretpostavim kako je bilo ljudima u manjim mestima ... mislim, ja sam mogao da odem (izadjem) gde hocu i da se izduvam ... dovoljno je da se ne predstavim i ne kazhem tko sam ... ali u manjim mestima, gde svatko zna shta tko ima za ruchak ... strashno

Odlično što si to napisao, da svi vide domete, načine i ozbiljnost te sistematske represije. Dva potpitanja, otkaz državi ili novoprivatniku? Da li su u represiji sudjelovali i organi sa šahovnicama?mala anegdota, ja sam na Kalemegdanu 2006. sa zanimanjem razgledao mali štand sa kokardama, na šajkačama i na špenadlama, slike Draže i popa Đujića, i mape velike Srbije po šešeljevom normativu u različitim formatima. Na trenutak mi je došlo da zapitam 'Znaš kaj, kupil bi nešto, reci mi jel imaš kakvu manju Srbiju?' ali bio sam u društvu i nisam htio izazivat vraga. Simpatično inače.Što se tiče limenki, odlična poslovna ideja. O inteligenciji kupaca, ako im to nije služilo ko zajebancija, ne bi htio nastupiti potcjenjivački ali tu je negdje oko imbecilne.
Link to comment
Odlično što si to napisao, da svi vide domete, načine i ozbiljnost te sistematske represije. Dva potpitanja, otkaz državi ili novoprivatniku? Da li su u represiji sudjelovali i organi sa šahovnicama?mala anegdota, ja sam na Kalemegdanu 2006. sa zanimanjem razgledao mali štand sa kokardama, na šajkačama i na špenadlama, slike Draže i popa Đujića, i mape velike Srbije po šešeljevom normativu u različitim formatima. Na trenutak mi je došlo da zapitam 'Znaš kaj, kupil bi nešto, reci mi jel imaš kakvu manju Srbiju?' ali bio sam u društvu i nisam htio izazivat vraga. Simpatično inače.Što se tiče limenki, odlična poslovna ideja. O inteligenciji kupaca, ako im to nije služilo ko zajebancija, ne bi htio nastupiti potcjenjivački ali tu je negdje oko imbecilne.
Tvoje rechi govore o tebi ... uporedjivanje shtandova sa maltretiranjima na poslu, u drzhavnim institucijama jeste u najmanju ruku degutantno ... tu ti je i odgovor kome je dat otkaz.Naravno da je maltretiranje sprovodjeno od strane organa sa shahovnicama, to je po prirodi posla, sa sve privodjenjem na informativne razgovore(dodushe, to je bilo posle famoznog 17.8.) ... sve u svoje vreme.Naravno da su limenke odlichan poslovan potez, uostalom kao i ceo rat ... problem je kolichina imbecilnosti u/imbecilnih potroshacha spremne da financira i puni dzhepove tih poslovnih ljudi. Edited by cedo
Link to comment
Tvoje rechi govore o tebi ... uporedjivanje shtandova sa maltretiranjima na poslu, u drzhavnim institucijama jeste u najmanju ruku degutantno ... tu ti je i odgovor kome je dat otkaz.Naravno da je maltretiranje sprovodjeno od strane organa sa shahovnicama, to je po prirodi posla, sa sve privodjenjem na informativne razgovore(dodushe, to je bilo posle famoznog 17.8.) ... sve u svoje vreme.Naravno da su limenke odlichan poslovan potez, uostalom kao i ceo rat ... problem je kolichina imbecilnosti u/imbecilnih potroshacha spremne da financira i puni dzhepove tih poslovnih ljudi.
Ajmo se ne razmetat sa degutancijama. Meni je malo čudno kako se tebi ne čini da od povećanja netrpeljivosti do genocida i 'pokretanja rata s hrvatske strane' ima puno stepenica. Neću reći da mi je degutantno.U Banja Luci se 1992 plaćalo u stotinama maraka da te puste da odeš bez ičega. Tek to je pokoja stepenica više, nije li?
Link to comment
Ajmo se ne razmetat sa degutancijama. Meni je malo čudno kako se tebi ne čini da od povećanja netrpeljivosti do genocida i 'pokretanja rata s hrvatske strane' ima puno stepenica. Neću reći da mi je degutantno.U Banja Luci se 1992 plaćalo u stotinama maraka da te puste da odeš bez ičega. Tek to je pokoja stepenica više, nije li?
A da pokushash da ostanesh u samozadatom vremenskom okviru? 17.8. ... ili cemo pocheti da navodimo tko je i gde pochinio groznije ubistvo? ... meni to uopshte nije potrebno ... ne znam zashto je tebi potrebno ... malo bi bio i devedesetoj, malo u devedeset drugoj ... malo u Zagrebu, malo u Banja Luci ... ne kapiramMislim da sam ti, sasvim plastichno docharao zashto je zhivot u Zagrebu postao nepodnoshljiv u mesecima pre bilo kakove akcije (bez mnogih detalja, iz razloga ochuvanja kakove/takove privatnosti) ... subjektivno jeste, svakako ... no, to je, shto je.Ako ti nisi spreman da prihvatish odgovornost Hrvatske strane za rat, ja sam sasvim ok sa tim ... nastavi zhiveti u toj idili ...Da li bi, bez rata, i kako, se sprovelo chishcenje Srba sa tih prostora, ne znam ... sigurno ne u tom obimu ... no isto tako znam, da je rat to omogucio ... Ti cesh reci ... zajebali su se ... ja kazhem, zajebali su ih (krajishke Srbe). Kako bilo ... Srbi u hrvatskim gradovima, ni luk jeli, ni luk mirisali ... nastradashe.
Link to comment

Зашто нам овај ди-џеј са топлог мора не жели да одговори на питање које је сам иницирао?

Bese Kijevo hrvatsko mesto i cesto je bilo spominjano na pocetku sukoba. Ko je u mogucnosti neka obice njihovo groblje. Samo ce se kazati. Totalni off (Varazdin ima najlepse groblje na teritoriji bivse SFRJ).1990"Mi imamo McDonald, a gde je vama" Navijanje na stadionima.U vreme izbora u hrvatskoj popularne su bile "cvetak zanovetak" & "izdali me prijatelji". Ceca & Semsa. Sta li je sa Semsom?Iste jeseni je bio zadnji koncert Discipline u SKC-u.1991Spegeljov film je sve sokirao kad se pojavio, bese u februaru 1991.9 mart.Cane brejker je vozio caletovog zutog golfa.JNA je imala podizanje borbene gotovosti u noci, kad je NATO napao Irak. Bio sam pozarni.Video sam Milana Mladenovica u meku sa detetom.Nazovi rat u sloveniji. Jedna od jedinica koja je intervenisala bila je i Tepiceva. Gadno su prosli.Bio je popularan ACDC & thunderstruck.JNA je imala naredjenje da tamponise u osmom mesecu kod Vukovara 1991. Opozvano je prvo naredjenje da se ide na Vinkovce.Poceo sam da konzumiram nikotin. Kad je ratno stanje delilo se po kutija na dva dana. Probao i zeznuo se.Te jeseni sam se vratio kuci sa plenom iz pljackaskih pohoda JNA po hrvatskoj. Bese Dostojevski, a drugog naslova iskreno ne mogu da se setim.1992Strip kapetan dragan.Film Robin Hud, Kevin Kostner i bila je neka popularna muzika.Partibrejkersi u Sarajevu.Novi rat.Rimtutituki
Кијево и дан данас постоји и то као општина са 533 становника. За разлику до неких околних српских села. Од чега 99% чине Хрвати а један се на попису из 2001. није изјаснио о нациоланиј припадности.Кијево је 1991. као село имало 1 261 становник. Од тога је у рату погинуло 10 људи. Или можда ти знаш неки други податак? можда ја не знам тачно, сасвим могуће. Три у хв и 7 цивила. Могу ти дати тачна имена. Кијево јесте жестоко настрадало крајем августа 1991. у смислу инфрастуктуре, практично је било разорено.Само мало ко зна да су и Хрвати из Кијева имали своју балван револуцију.
O5.03.1991.Policija SAO Krajine uklonila barikade koje su postavili Hrvati sela Kijeva.
Ово је прича о Кијеву са сајта Кијева, врло је занимљива и говори о обуци у хрвтаском МУПу још почетком августа 1990, затим наоружавању, заробљавањима Срба итд. Ово је писано од стране житеља Кијева-Хрвата тако да то имате у виду.

Kao i cijelu Hrvatsku početkom 1990. i Kijevo je zahvatio vjetar demokratskih promjena. 30. svibnja 1990. održani su prvi slobodni demokratski izbori na kojima je plebiscitom pobijedila Hrvatska demokratska zajednica (HDZ).Početkom kolovoza iste godine 50 Kijevljana odlazi na obuku u Zagreb u postrojbu Prvi hrvatski redarstvenik, te će ujedno sačinjavati prve oružane postrojbe Hrvatske.Kijevo kao jedino hrvatsko selo na području općine Knin biti će 17. kolovoza 1990. okruženo barikadama koje su postavljane s jedne strane u Civljanima prema Vrlici i s druge strane na Polači prema Kninu. Takav razvoj događaja uvjetovao je da se odmah formira stožer za obranu Kijeva s prvim zadatkom sakupljanja lovačkog i trofejnog naoružanja te organiziranja obrane svojih domova. Tzv. JNA, koja se tada ulogorila u blizini Kijeva, bila je pod zapovjedništvom srpskih rezervnih oficira što je bio dokaz na čijoj strani se tzv. JNA nalazi. Pored toga Srbi civili iz drugih susjednih sela bili su naoružavani automatskim oružjem.Naši ljudi su preko noći bili prisiljeni postati vojnici te su se dizali sa svojih radnih mjesta i javljali na prve crte obrane od neprijatelja.Od vodstva hrvatske države dobiveni su naputci kako se ne smijemo dati isprovocirati te da prvi nipošto ne započinjemo sukob. Paralelno se pristupilo naoružavanju automatskim naoružanjem i ostalom ratnom opremom preko Kozjaka iz pravca Maovica, prenoseći teret na magaradi te vlastitim leđima.Takav status quo: noću na straži, danju u polju i kod stoke potrajat će sve do 18. ožujka 1991. kada su se provokacije pojačale. Ponukani tim sve većim provokacijama, Zavičajni klub – Kijevo iz Zagreba u suradnji s Hrvatskim žrtvoslovnim društvom održat će prosvjedni skup u Starogradskoj vijećnici u Zagrebu kada je napisana, vjerojatno prva, Deklaracija koju je Hrvatsko žrtvoslovno društvo prezentiralo međunarodnoj zajednici. Ne dugo nakon toga uslijedit će krvavi Uskrs na Plitvicama i Kijevo će ostati u potpunoj blokadi, bez struje, bez telefona, sa spriječenim svakim prilazom do Kijeva. Kao odmazda zbog zarobljavanja srpskih policajaca na Plitvicama, na Civljanima su zarobljena dvojica hrvatskih redarstvenika iz Kijeva. Krizni stožer Kijeva, uz jednodušan stav da je dosta ponižavanja, donio je odluku da se zarobe taoci, trojica koji su inače viđeni na barikadama, iz susjednog mjesta Civljana kako bi poslužili kao razmjena za zarobljene redarstvenike. Uslijedila su tri dana pregovaranja bez znatnijih rezultata, pa su taoci pušteni. Tada je za Kijevo nastupila još teža blokada jer je i liječnicima iz Vrlike zabranjen dolazak u Kijevo.Ključni događaj koji je znatno utjecao na sva kasnija zbivanja, odvio se u noći s 27. na 28. travnja 1991. kada je između Civljana i Štikova probijen obruč koji je stezao Kijevo te u Kijevo dolaze hrvatski redarstvenici i formiraju Policajsku postaju Kijevo. Tada se u blokadu Kijeva uključuje i tzv. JNA sa svojim blokadnim punktovima između Civljana i Vrlike te između Kijeva i Polače. Sva komunikacija Kijeva sa svijetom odvijala se preko brda Kozjak. Ipak, usprkos blokadi u Kijevu je održan referendum za samostalnu i suverenu Hrvatsku na kojem je dana 100%-tna potpora hrvatskom vrhovništvu u nastojanju da se stvori država Hrvatska. Tada je tzv. JNA tenkovima i transporterima zauzela cestu ispred Policijske postaje s ciljem da se iz Kijeva ukloni organizirana obrana i hrvatski redarstvenici. Istovremeno na noge se diglo i staro i mlado, žene, djeca i starci; svi su stali između tenkova i policijske postaje, a svi radno sposobni muškarci bili su na obrambenim punktovima na straži. Takva situacija potrajat će 30 dana. U sklopu Policijske postaje organizirana je javna kuhinja u kojoj su se hranili svi pripadnici policijske postaje i svi mještani Kijeva.U ovim postrojbama Kijevljani će doživjeti najteže bitke u obrani Sinja i Šibenika, kao i slavu prve veće pobjede u Domovinskom ratu na Južnom bojištu. Nakon toga, formirana je samostalna Domobranska satnija Kijevo koja je svoju zonu odgovornosti čuvanja prve crte bojišnice uspješno ostvarivala u nemogućim klimatskim uvjetima na Maglaju, Jelinjaku i Vrdovu. Isto tako naći će se Kijevljani na ostalim bojišnicama diljem Hrvatske te će dati veliki obol kako obrani tako i oslobađanju Hrvatske te hrvatskih krajeva u Bosni i Hercegovini. Dat će oni veliki doprinos formiranju specijalnih postrojbi MUP-a i svih gardijskih te pričuvnih brigada Hrvatske vojske.

Највећи злочин српских снага у том подручју се десио у новембру 1991. у селу Шкабрњи, далеко највећи и најгнуснији када је убијено 84 особе хрватске националности у неколико дана.Идемо даље,Све је у питању 1991.

22.01..Bezbjednosni organi JNA uhapsili Đuru Dečaka zbog ilegalnog uvoza oružja u Hrvatsku.25.01.Predsjedništvo SFRJ izdalo saopštenje o obaveznoj demobilizaciji rezervnog sastava milicije u Hrvatskoj. Istog dana je emitovan film o ilegalnom uvozu oružja u Hrvatsku pod vodstvom Martina Špegelja, ministra odbrane Republike Hrvatske.26.01.U Borovu Naselju pronađen mrtav krunski svjedok o ilegalnom uvozu oružja u Hrvatsku, Zvonko Ostojić, koji je u filmskoj emisiji teško optužio HDZ I Martina Špegelja. Ministar unutrašnjih poslova Hrvatske Josip Boljkovac izjavio: "Mi ćemo upotrebiti sva sredstva i oružje i Srbi više nikada u Hrvatskoj neće biti ono što su bili dok bude nas". 28.01.Martin Špegelj izjavio da Hrvatska neće sprovesti Odluku Predsjedništva SFRJ od 9. 1. 1991. godine. 31.01.Vojni sud u Zagrebu izdao nalog za privođenje Martina Špegelja zbog ilegalnog uvoza oružja
А сада пазите ово, "левичарски" СДП(тада се звала Stranka demokratskih promjena)
Stranka demokratskih promjena u Zagrebu dala saopštenje u kojem ističe da ne prihvata da je Martin Špegelj politički odgovoran, a ako jeste da odgovara samo Hrvatskom saboru. Predsjednik Hrvatske vlade Josip Manolić izjavio da Martin Špegelj neće biti hapšen.
Толико о напредним и много другачијим снагама од хдз.
05.02.Predsjednik Hrvatske dr Franjo Tuđman odgovorio na pismo Borisava Jovića u kojem kaže, da Martin Špegelj može odgovarati samo Vladi Hrvatske.
Иако је Југославија и даље постојала и хрватска није спровела ни референдум ни било коју другу одлуку, Хрватска није поштовала одлуке иако је било јасно да је Шпегељ крив. Онда су се питали зашто је ЈНА ближа Србима.Итд.Идемо даље.У Вуковару ЈНА није ништа тампонисала. Чак шта више када је хдз извршио државни удар на нивоу Општине и сменио легалну сдп власт почели су напади на Србе. Минирања, бомбе, нестајали су људи. Све то време ЈНА стоји са стране и ништа не ради. Тек када су нападнути припадници ЈНА у Вуковару онда су се укључили, а како су се укључили боље и да нису. Edited by No7
Link to comment
Nisam bas pristalica guglanja, tj. vise pisem iz licnog iskustva i iskustava bliskih mi ljudi.Sto se tice Kijeva.Neko ce da vidi 10 grobova iz proteklog rata, a neko cirilini tekst na starim nadgrobnim spomenicima.Sto se tice Vukovara nista ne sporim, samo pisem sto sam video i u cemu sam ucestvovao.Malo pojasnjenja.Cane je par dana pred pocetak rata u Bosni imao koncert. Ucestvovao je u antiratnom projektu Rimtutituki. Bese koncert kod konja. "Ispod slema mozga nema...."Kada me rodjak vozio kroz hr u vreme predizborne kampanje 1990, ceca i semsa su bile hit.Golf i Milan su off.Strip i Robin Hud su deo radio emisije o stripu iz vremena cestih sastanaka predsednika republika iz tog vremena.9 marta prisutan. itd.
Link to comment
Ako ti nisi spreman da prihvatish odgovornost Hrvatske strane za rat, ja sam sasvim ok sa tim ... nastavi zhiveti u toj idili ...Da li bi, bez rata, i kako, se sprovelo chishcenje Srba sa tih prostora, ne znam ... sigurno ne u tom obimu ... no isto tako znam, da je rat to omogucio ...
Pokušat ću biti sasvim kratak, možda me buš razmel.Hrvatska strana ima odgovornost za intolernaciju, šikaniranje, državni teror i glupost.Hrvatska strana nema odgovornost za rat. Apsolutno nikakvu. Rat su pripremili i pokrenuli Srbi, oni Srbi kojima su oči zaiskrile kad su vidjeli (h)istorijsku priliku da se riješi srpsko nacionalno pitanje, vidjeli si neke nove granice i mislili da će to najefikasnije, najbrže i najtrajnije realizirati ratom.Zašto je taj rat omogućio ne samo da se zauvijek utvrde te mrske granice, nego i da Srbi postanu izbjeglice i prognanici u Srbiji nije pitanje za moj i tvoj dijalog. Taj političko-historijski dijalog treba se voditi među Srbima.
Link to comment
Hrvatska strana ima odgovornost za intolernaciju, šikaniranje, državni teror i glupost.
Hrvatska strana nema odgovornost za rat. Apsolutno nikakvu.
Апсолутно никакву. Осим што је спроводила државни терор, шиканирала, вршила дискриминацију и на крају била шампион глупости.Апсолутно никакву.
Link to comment
Апсолутно никакву. Осим што је спроводила државни терор, шиканирала, вршила дискриминацију и на крају била шампион глупости.Апсолутно никакву.
Znači, ti misliš da je bombardiranje Srbije bilo opravdano? ohmy.gif
Link to comment
Znači, ti misliš da je bombardiranje Srbije bilo opravdano? ohmy.gif
Управо си схватио како је бомбардовање Србије, после свега у Хрватској, неоправдано.После онога горе то је још један напредак у кратком времену. Edited by No7
Link to comment
Управо си схватио како је бомбардовање Србије, после свега у Хрватској, неоправдано.
Oh, mon Dieu. Licimur alert!A dobro, nije da do sada nismo znali. :D
Link to comment

Mislim da je dovoljno za ovaj krug ... zrno po zrno, pogacha, shto kazhu stari ljudi ... tako cesh, izgleda, i ti posle svake pisane razmene sa mnom polako doci do nekih vrednih saznanja ... nikad nije kasno ...

Nije mi zanimljivo davat željene odgovore na pitanja da dam potvrdu tezi da je hrvatska vlast odgovorna što se rat vodio na taj način da se ostvare snovi o Hrvatskoj sa 5% Srba. Sukob je počeo potezima hrvatske strane, ali odabir strategije metamorfoze sukoba u rat i strategije vođenja tog rata je bio izbor jače strane u sukobu.
Pokušat ću biti sasvim kratak, možda me buš razmel.Hrvatska strana ima odgovornost za intolernaciju, šikaniranje, državni teror i glupost.Hrvatska strana nema odgovornost za rat. Apsolutno nikakvu. Rat su pripremili i pokrenuli Srbi, oni Srbi kojima su oči zaiskrile kad su vidjeli (h)istorijsku priliku da se riješi srpsko nacionalno pitanje, vidjeli si neke nove granice i mislili da će to najefikasnije, najbrže i najtrajnije realizirati ratom.Zašto je taj rat omogućio ne samo da se zauvijek utvrde te mrske granice, nego i da Srbi postanu izbjeglice i prognanici u Srbiji nije pitanje za moj i tvoj dijalog. Taj političko-historijski dijalog treba se voditi među Srbima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...