Jump to content
IGNORED

ko su hipsteri, sta je to hipsteraj i ima li ga uopste


nisam ja

Recommended Posts

 

1 stariji tekstić:

 

Hipster: The Dead End of Western Civilization

 

 

Dobar tekst. Možda je malo preteran zaključak o propasti civilizacije ali poenta je na mestu. Hipsteri su, na početku i kraju, potrošačka kutura.

 

Sa druge strane, mislim da su sve prethodne pojave doživele komodifikaciju, pa su u tom smislu hipsteri dosta iskreni i dosta autentični. Paradoksalno. 

Link to comment
  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    73

  • Caligula

    70

  • Ryan Franco

    51

  • dig_chohano

    31

Sa druge strane, mislim da su sve prethodne pojave doživele komodifikaciju, pa su u tom smislu hipsteri dosta iskreni i dosta autentični. Paradoksalno. 

 

 

Kako nesto cemu je jedini motor zelja da se bude autentican moze da bude zaista autenticno? 

 

Sve sto je ikada bilo autenticno u istoriji sveta nastalo je na nekoj dubokoj unutrasnjoj logici, a ne prostim odredjivanjem u odnosu na nesto (jer hipster razmislja "ovo je uniformisan svet, dakle u odnosu na taj svet bicu autentican a ne zato sto mi neka unutrasnja logika to sugerise").

 

Hipsteraj je na suprotnoj strani od svake autenticnosti.

Edited by Caligula
Link to comment

pitaj ga da li je hipster i videces da ce negirati.

kao svaki pravi hipster.

 

A i ako kaze da jeste, svakako jeste. Pravi hipsteri umeju da kazu da jesu hipsteri, ali cesce to poricu.

 

Mekejbe od kojih si?

Link to comment

Autor je sve što mu se ne sviđa prozvao hipsterajem. Kakve veze imaju Una Senić i aronija sa hipsterima.

Ali dobro neke stvari jesu LOL.

 

Ko je Una Senić dokurca? Od google-a sam saznao da ima muža sa kojim voli da kuva i navučena je na šupku šipku, ali i dalje ne znam po čemu je poznata osim što je imenjakinja jedne lepe reke?

Link to comment

Ko je Una Senić dokurca? Od google-a sam saznao da ima muža sa kojim voli da kuva i navučena je na šupku šipku, ali i dalje ne znam po čemu je poznata osim što je imenjakinja jedne lepe reke?

 

Hint: Bitcharke na travi

Link to comment

a jel ona vodila u drugoj polovini 90ih sa m.stolicom neku top listu domace zabavne muzike? ne mogu da tvrdim al rekla bih da je ona

na 'trecem kanalu', valjda

Edited by InvisibleLight
Link to comment

a jel ona vodila u drugoj polovini 90ih sa m.stolicom neku top listu domace zabavne muzike? ne mogu da tvrdim al rekla bih da je ona

na 'trecem kanalu', valjda

 

Vodila je "Dodatno ubrzanje" na Trecem kanalu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...