Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Sad vidim da nisu igrali zajedno sva trojica, PVH je igrao s Tomasonom kad su osvojili kup UEFA protiv Dortmunda, Kruz je tad vec bio u Italiji. 

Kako je taj klub propo jbt. :D

Link to comment
2 hours ago, Plajvi said:

Rebrov bio bolji od Seve u Dinamu, ko bi rek'o...  Kako im je los golman, je l' to Sovkovski? 

Secam se ove sezone gde sam bio kad sam gledao utakmice, kao i prethodne i naredne. :D 

 

U kupu UEFA Galata - Lids, pa Galata - Arsenal i pizdarije (mislim i neka ubistva) navijaca, Tafarel, Hadzi, Popesku, ostatak repstacije (Sas, Emre, Okan, Unsal, Davala, Korkmaz). tukli su Real u Superkupu. Selta (Makelele, Karpin, Mostovoj, Mazinjo, Beni Mekarti) razbila Juve 4-0 i Benfiku 7-0, Lans dogurao daleko s Dacourtom (otisao u Lids).

 

Rebrov je bio opasan igrač, ja sam ga vidio u Arsenalu no sam se sahranio odlaskom u Tottenham. Još 1997-98 je bljesnuo u duetu sa Ševom, ubili su PSV u Ajndhovenu k'o zeca no to se zaboravilo zbog 7-0 u dvomeču sa Barcom. Šovkovski je bio na golu, praktično cijela ukrajinska repka je igrala u Dinamu + par zajebanih Bjelorusa.

 

Birindelli je izdominirao u tih 4-0 kod prevare Ancelottija. :D Leedsu su Turci ubili dvojicu navijača, u Kopenhagenu bio haos naših navijača i Galatinih, veliki broj navijača Arsenala ostao bez posla jer je Piers Morgan objavio da su maltene učestvovali u huliganizmu, a samo se branili od Galatinih manijaka. Finale Kupa UEFA završilo porazom Arsenala na penale u sezoni u kojoj je Arsenal ispadanja iz Lige šampiona koštao promašen penal Kanua kod Fiorentine i u kojoj smo u oba domaća kupa ispali na penale (tzv. savršeni engleski hat-trick). Čak je i Šuker promašio penal, doslovno jedan od dva penala za koja se zna da je Šuker promašio u karijeri. Henry ubijao u gostujućim utakmicama Kupa UEFA, Parlour metnuo tri Werderu u Bremenu.

 

8 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Skroz sam zaboravio da je Bajern ovako uništio Reala u grupi, ali onda se sve preokrenulo na proleće dovođenjem Anelke.

 

Doveli su oni Anelku u ljeto, ali je to bio Anelka. Bayern je dobio Reala triput te sezone, izgubio onu jednu utakmicu u kojoj nije igrao Effenberg zbog kartona. Effe je bio pravi lider, zabio i onu golčinu na Bernabeueueueu koju su svi pomalo zaboravili.

 

Možda je ta renesansa Reala bila i do toga što je Del Bosque zamijenio Toshacka na klupi Reala, a izvjesni tinejdžer spasio mrežu kod Rosenborga i polako krenuo prema legendi.

 

Ovo je i sezona najbolje asistencije ikad u LŠ, Redondo kroz noge Berga prije pasa za Raula na OT-u.

  • +1 3
Link to comment

Au da, to je odseceno u klipu, kako ih je izjebao Redondo sve tim potezom. :evilsmile:

Zaboravio sam koliko je Ilie bio zajeban kad je mogao/hteo, citav taj tim Valensije je razbijao, posle kad su otisli u druge klubove niko pojma nije imao.

Saragosa te sezone tukla Real 5-1 u Madridu, bila ispred njih na tabeli i ovi pederi osvoje LS i odu kao peti, a Savo u Parmu. 

A Perudja zvekne Juve u zadnjem kolu po onoj poplavi. :wub: 

Meni se cini da bi taj format LS s duplim grupama super legao danas, uglavnom 5/8 tekmi u osmini finala su i dalje izivljavanje slicno kao u grupi. I to da se igra otvorenog zreba, po ucinku, bez razdvajanja klubova iz istih drzava. 

A1-B4 - poredjati prvoplasirane
C1-D4 - poredjati drugoplasirane

Bilo bi i iznenadjenja verovatno vec i tu, ako uleti neka grupa smrti, umesto da Bajern daje 8 komada Salcburgu u osmini. 
 

Edited by Plajvi
Link to comment
39 minutes ago, Plajvi said:

Sad vidim da nisu igrali zajedno sva trojica, PVH je igrao s Tomasonom kad su osvojili kup UEFA protiv Dortmunda, Kruz je tad vec bio u Italiji. 

Kako je taj klub propo jbt. :D

 

E to je onda ta tekma na koju sam mislio, Fejnord uzima UEFA kup na domaćem stadionu.

 

34 minutes ago, ArleKino said:

Ovo je i sezona najbolje asistencije ikad u LŠ, Redondo kroz noge Berga prije pasa za Raula na OT-u.

 

Nekoliko godina kasnije i jedna od boljih partija jednog igrača u LŠ kad je ceo Traford aplaudirao Zubi na hettriku. Posle i Modrić onim golom vinuo svoju karijeru u nebesa. Uvek neka magija kad Real gostuje Mančesteru. :D

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Plajvi said:

posle kad su otisli u druge klubove niko pojma nije imao.

 

Gde su i šta rade Sidibe, Mendy i Tiemue Bakayoko :D

Link to comment
27 minutes ago, Plajvi said:

Meni se cini da bi taj format LS s duplim grupama super legao danas, uglavnom 5/8 tekmi u osmini finala su i dalje izivljavanje slicno kao u grupi. I to da se igra otvorenog zreba, po ucinku, bez razdvajanja klubova iz istih drzava. 

A1-B4 - poredjati prvoplasirane
C1-D4 - poredjati drugoplasirane

Bilo bi i iznenadjenja verovatno vec i tu, ako uleti neka grupa smrti, umesto da Bajern daje 8 komada Salcburgu u osmini. 
 

 

+1 

 

Definitivno mnogo bolje od onog glupog svajcaskog sistema sto uvode. Neka skrate lige na 18 timova i na ustrb toga dodaju ove utakmice, svi srecni, svi zadovoljni (osim Engleza), fudbal se igra.

Link to comment

Kako je sjajno gledati 5x ravnomernije rasporedjen kvalitet po klubovima nego danas, mnogi potentni da naprave nevolju.

Tih godina se secam da su igrali i Kroacija i Osimov Sturm u grupama i pobedjivali, Olimpijakos na guzove ispao od Juventusa u 1/4, Dinamo Kiev u 1/2, Rozenborg zajeban,,, Jebeni Herenven, Molde, Helsingborg (eliminisali Inter :laugh:) i Viljem drugi su igrali grupnu fazu takodje. Secam se kad je Sahtjor prosao kvalifikacije prvi put, gledam ko su sad pa ovi...

U jednoj od sezona je bila grupa gde je nekoliko timova imalo skor tipa 1-5-0, 2-4-0, 1-4-1 i prolazilo dalje, milina jedna. Mislim da su Lids, Herta i Majorka samo po jednom igrali LS, sve u tom nekom periodu izmedju 2 milenijuma.  

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Plajvi said:

Kako je sjajno gledati 5x ravnomernije rasporedjen kvalitet po klubovima nego danas, mnogi potentni da naprave nevolju.

 

+1,  nikakav sindrom izgubljenog raja vec cinjenica.

Link to comment

mislim da sam vec jednom napisao da ta druga grupna faza je bila najbolja. bas bi bilo dobro kada bi to opet vratili. svega 4 utakmice vise nego sada ako sam dobro izracunao ovako na brzinu.

  • +1 1
Link to comment

Jest 4 vise, doduse za sve timove, a ne samo za one koji prodju fazu, ali nije strasno.

 

Pricali smo i ranije o tom periodu, pocetak 2000ih, bas jaka i uzbudljiva prvenstva, sarenoliki sampioni, Italija imala cetiri godine za redom razlicitog sampiona, Spanija isto (mislim jedini put u modernoj istoriji ako se ne varam), cak je i u Engleskoj Junajted polako prestajao da smara, ubacio se Arsenal u pricu, pa posle i Celzi. Jedino Bundesliga nepopravljiva.

Link to comment
25 minutes ago, Plajvi said:

Kako je sjajno gledati 5x ravnomernije rasporedjen kvalitet po klubovima nego danas, mnogi potentni da naprave nevolju.

Tih godina se secam da su igrali i Kroacija i Osimov Sturm u grupama i pobedjivali, Olimpijakos na guzove ispao od Juventusa u 1/4, Dinamo Kiev u 1/2, Rozenborg zajeban,,, Jebeni Herenven, Molde, Helsingborg (eliminisali Inter :laugh:) i Viljem drugi su igrali grupnu fazu takodje. Secam se kad je Sahtjor prosao kvalifikacije prvi put, gledam ko su sad pa ovi...

 

Croatia igrala grupu sa Unitedom, Marseilleom i Sturmom. Prvu remi na OT-u kod aktuelnog šampiona Evrope, Ossie Ardilles bio na klupi. Namjestio neku 3-6-1 formaciju gdje je Bišćan dominirao, 0-0 bilo uz jedan zicer Sheringhama koji je Ladić odbranio, ali sudija nevjerovao pa nije dao ni korner. :D Ardilles je valjda uveo onu priču o Prosinečkom kao problemu pa je ovaj bio na klupi u onoj zagrebačkoj utakmici protiv Uniteda gdje je upravo Robi zabio počasni gol za 1-2. U drugom kolu je Croatia promašila i Boga i oca protiv Marseillea, ubio ih jebeni Ibrahima Bakayoko, 1-2 na Maksimiru. Mumlek u prečku, Šimić promašio loptu, Šokota jedini zabio. Onda 3-0 protiv Sturma u Zagrebu pa odmah Osim uzvraća sa 1-0 u Gracu, Ladić se rano ozlijedio. Već rečenih 1-2 protiv Uniteda, ali Sturm je dobio Marseille kod kuće 3-2 i imali su prolaz u Kup UEFA ako Croatia ne pobijedi u Marseju. Domaći miksali tim, Croatia dvaput vodila, a onda u zadnjim minutama 2-2, jebeni Kaba Diawara, sve mu mrtvo jebem, zabije, a čovjek nikad gola nije znao zabiti.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Jest 4 vise, doduse za sve timove, a ne samo za one koji prodju fazu, ali nije strasno.

 

Pricali smo i ranije o tom periodu, pocetak 2000ih, bas jaka i uzbudljiva prvenstva, sarenoliki sampioni, Italija imala cetiri godine za redom razlicitog sampiona, Spanija isto (mislim jedini put u modernoj istoriji ako se ne varam), cak je i u Engleskoj Junajted polako prestajao da smara, ubacio se Arsenal u pricu, pa posle i Celzi. Jedino Bundesliga nepopravljiva.

 

A tek Francuska na sta je licila. :D 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...