Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Na tom EP sam imao par solidnih prognoza (Savo najbolji strijelac, Portugalci i Rumuni ispred prestarih Nijemaca i napuhanih Engleza), s tim da sam očekivao finale Holandije i Francuske koje je spriječio čudesan dan Tolda na penalima. Najveće iznenađenje mi je bilo ispadanje Belgije od Turaka u grupi, Turci su bili jedini učesnici četvrtfinala koje nisam pogodio.

 

Na igrici EURO 2000 sam uvijek igrao ili sa Portugalom ili sa Rumunijom i bio nepobjediv sa 3-2-5 taktikom. :D

 

Link to comment

Tih godina su Turci stvarno bili klasa, ono sto su odigrali protiv Italije u prvoj utakmici (izgubivsi na penal na dajv Inzagija) je za respect. Ko zna da li bi i od Portugala ispali da nije odlicni Alpaj dobio crveni karton zbog gluposti u tridesetom minutu.  Gledajuci ponovo Euro 2000, polufinale SP nije bilo slucajno. 

Link to comment

Uopste nisu bili nikakvo iznenadjenje ako se uzme u obzir da je devet igraca bilo iz Galatasaraja, koji je na spektakularan nacin uzeo kup uefa te godine

Link to comment
15 hours ago, ArleKino said:

 

Hm. Conceicao nije bio baš tako grozan kako bi se dalo zaključiti iz ovog posta. :) U Laziju je bio izuzetno bitan u osvajanju duple krune i to se vidjelo u prvoj polusezoni po njegovom odlasku, sve dok Poborsky i Castroman nisu dovedeni za desno krilo.

 

Figo je mogao igrati vrhunski na obje strane, Conceicao je bio dobar samo na desnoj strani. Druga je stvar što je Francuzima bilo užasno teško napraviti šansu, fizički i tehnički prejaki u svim linijama tima, sa bekovima-defanzivcima koji su izlazili na kraj i sa najboljim krilima svijeta bez većih poteškoća.

 

EURO 2000 je fudbalski vrh.

 

13 hours ago, Meazza said:

 

Odlican post! Slazem se i za Konseisaa i za ocenu sampionata.

 

Francuska 2000 je bila dosta jaca nego 98 zbog Anrija i fudbalskog titana Viere. Tiram se pamti kao vrhunski defanzivac ali je i u napadu umeo da se iskaze. Fe-no-me-nal-na timcina, a Djorkaef je najpotcenjeniji igrac tog sastava, za mene na nivou Grizmana 2018.

 

Maksimalan respekt za Serđovu karijeru, mora biti da je on nekakve kvalitete imao čim je igrao relativno zapažene uloge u jakim timovima, meni je uvek bio malo nejasan, prosto mi je delovalo da mu fali talenta i kreativnosti za tu poziciju. Kontam da treneri uvek vole te zahvalne igrače koji pošteno trče 90 minuta i odgovorni su u odbrani, moguće da je pogotovo to u vrlo taktičkoj Seriji A bio jako bitan faktor. Al jbg, u Laciju deli teren sa dedom Manćinijem od 35 godina koji je na izdisaju, a Konseisao pored njega jedva da deluje kao profesionalni fudbaler, bukvalno je tolika razlika u nivou talenta, pritom se to vidi za 10 minuta pogledane bilo koje utakmice.

 

Za Figa moram da se ne složim, postoji razlog zašto je u Barsi gro vremena proveo na desnoj strani, a i u Realu je uglavnom to igrao koliko se sećam (za Inter već nemam blage). Mislim igrač tog kalibra će svakako biti upotrebljiv i ako mu se promeni pozicija, al šta znam, i Mesi bi npr. mogao levo da igra pa nikom ne pada na pamet da ga tamo stavlja. To je 2000 godina, ne sećam se dal je i jedan tim imao krilne igrače sa kontra nogom, mislim da je ta moda ipak kasnije počela. Pritom je Portugal ispao zato što je prosto lošiji, svakako da ne tvrdim da ih je ta rokada koštala prolaza...

Link to comment

 

U ovom intervjuu sa novinarom Federicom Buffom on kaze da su klubovi iz istocne Evrope prodavali evropske utakmice za dobre pare zapadnim klubovima. Pominje Zvezdu i Panatinajkos sedamdesetih. Prica svoj razgovor sa Mihajlovicem koji kaze da je bila stigla velika novcana ponuda iz Marseja da ih puste, ali da su igraci odlucili da igraju na pobedu. "Stadion se zvao isto kao nas svetac, lokalni klub ima iste boje kao mi, igramo!" Tek ce Mihajlovic na kraju razgovora ljutito: "A ja sam mogao da kupim za te pare ulicu u Beogradu! Ulica Mihajlovic!"  (od 48. minuta)

 

Ko zna italijanski obavezno neka poslusa ceo intervju, cini se da izmedju ostalog odlicno poznaje nasu kosarku i noviju istoriju, cak zna i izraz "umirati u lepoti" :D sto zvuci kul izgovoreno sa italijanskim akcentom.

Edited by Meazza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...