Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

2 hours ago, tangodelta said:

Ne moze se jedan optuzenik za nekoliko kriminalnih dela (lazno svedocenje na sudjenju kriminalnoj skupini, utaja poreza) posmatrati u cisto fudbalskom kontekstu.
Da je razuma, ne bi ni bio ukljucen u izbor.

 

Ne vidim vezu. Strucnjaci koji su pravili listu u obavezi su da prate samo utakmice. To da li su to sve sami narko bosovi ne ulazi u jednacinu da li su dobri ili losi fudbaleri.

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

 

Pep Guardiola je kao igrač padao na dopingu.

 

Posto je ovo fudbalska kupusara (i posto sam raspolozen za caskanje :) ), pitanje za tebe Arlekino: u kojim koordinatama vidis Pepa Gvardiolu cisto kao fudbalera? Takodje, koliko je po tvom misljenju on znacajan kao igrac u spanskom fudbalu?

Link to comment
On 12/17/2017 at 10:39 AM, MiddleClass said:

Samo za ppp statisticare. Runaldu zabio za jos jedan trofej Reala. Ovaj put im je donio planetarnu titulu. :fantom:

maestro

 

 

Link to comment
7 hours ago, Meazza said:

 

Ne vidim vezu. Strucnjaci koji su pravili listu u obavezi su da prate samo utakmice. To da li su to sve sami narko bosovi ne ulazi u jednacinu da li su dobri ili losi fudbaleri.

Јеси видео који стручњаци?

Link to comment
17 hours ago, Meazza said:

 

Posto je ovo fudbalska kupusara (i posto sam raspolozen za caskanje :) ), pitanje za tebe Arlekino: u kojim koordinatama vidis Pepa Gvardiolu cisto kao fudbalera? Takodje, koliko je po tvom misljenju on znacajan kao igrac u spanskom fudbalu?

 

Pep je bio bitan za Cruyffa koji ga je očito uvijek doživljavao kao svoju ruku na terenu, nekog ko igra mozgom što će poslije tražiti od svih svojih igrača. 

 

E sad, Pep kao igrač, uz svu dominaciju njegove Barce na početku devedesetih, teško da mi može pasti na pamet kad nabrajam 30 najboljih veznjaka devedesetih, dijelom i zato što je kuburio sa ozljedama u vrijeme kad sam ja najintenzivnije pratio fudbal (od 1995. do 2002). Znam da je uvijek važio za elegantnog igrača ("Guardiolina igra je kao cvijeće - romantično izgleda, ali to niko više ne kupuje" - ovako nekako je išao opis u nekom Supersportu kad se pisalo da će Pep iz Barce u Parmu 1996.godine) koji igra ono što je Pirlo usavršio što je funny ako uzmeš u obzir da je u Bresciji Pep zamijenio upravo Pirla. :D Pepova ozljeda je možda razlog zašto se Van Gaalova Barca sa Figom, Rivaldom i Sonnyjem Andersonom raspala, npr., u onoj fenomenalno jakoj grupi Lige prvaka sa Unitedom i Bayernom koji će kasnije otići i do finala. Tu je 18-godišnji Xavi dobio pretežak teret na leđa, Effenberg i društvo su bili najjači vezni red Evrope.

 

Pep je imao jedan veliki prazan momenat u igračkoj karijeri, a to je reprezentacija. Španija je bila simbol za luzeraj dok Xavi, Iniesta, Busquets i društvo nisu došli na scenu. Pep tu ništa nije mogao promijeniti na terenu. To što ga Xavi vidi kao svog uzora mu je svakako kompliment, s tim da je i Zidaneu uzor bio Enzo Francescoli pa ga je Zizou nadmašio za onoliko.

Link to comment

bio je odličan fudbaler, prefinjena tehnika, ne baš naročito brz i eksplozivan, s tim što je i dosta radio na terenu. nije bio baš erste klas, ali odmah ispod jeste. na kraju je bila neka epizoda u italiji, sa bađom u breši, ali tu nije mnogo igrao, tu je bila i epizoda sa dopingom. u repki su uvek neki drugi bili glavni, ali to je ona "nikad prvak" španija.

Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Meni Guardiola bio klasican lenjivac, pobrojani Xavi, Iniesta i Fabregas sva trojica tate za njega. Serdji Buskec devedesetih:D

Ovo je valjda i najveci kompliment. Btw, nema sta Fabregas da trazi u ovom drustvu.

Link to comment

Super odgovori, evo da napisem i sta ja mislim. :)

 

Samo se ne bih slozio se on moze porediti s Buskecom, to nikako ne stoji jer Gvardiola u svom peaku nije imao pas i pregled igre nista losiji od Pirla (setite se samo one lopte za Raula na Mestalli protiv Jugoslavije, koliko je to majstorska asistencija). Stoga nije nikakvo cudo sto je bio uzor Xaviju, iako ga je ovaj naravno nadmasio u svakom pogledu. Ja mislim da je on najbolji paser posle Xavija u modernoj istoriji spanskog fudbala, bolji i cak od Inijeste s tim sto don Andres ima toliko mnogo drugih kvaliteta koji mu daju veliku prednost.

Niti je Pep bio lenjivac vec naprotiv, ovo sto kaze Moca, bas je dosta radio na terenu i bio pravi timski igrac. A slozio bih se i sa Zicom da jeste bio premekan za devedesete i da zato nije bio prva klasa.

Link to comment

Jbg, ja ga gledao krajem devedesetih/pocetkom dvehiljaditih, kad Barsa nije bila bog zna kako jaka (Real, Valensija, Deportivo ih karali redovno), a i on kako kazete bio daleko od svog prajma, takav utisak mi ostao. :D 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

umro cyrille regis, igrao najviše za wba, u ono vreme kad su igrali protiv zvezde, 5 puta za repstaciju, inače, posle viva andersona i cunninghama, treći crni fudbaler u istoriji engleske reprezentacije. 59 godina.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...