Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Kotor je postao proklet. Znao sam da ću se loše prvesti čim sam video dva parkirana kruzera tamo. Iako sam pažljivo izbegavao stari grad, na kraju sam ipak naleteo na neko krdo. Izgaziše me, izubijaše foto aparatima i suvernirima, na kraju sam pobegao u brda prema Njegušima (pored tvrđave) i naleteo gore iznad vrha tvrđave na neku kafanu i gledao Kotor odozgo. Odličan je kad ga gledaš sa par stotina mnm.

Link to comment

auh, prerano je za takav svinjac. mada je bilo jasno da ce stvar otici ukurac kada su kotor i boku pridodali uz dubrovnik na turi kruzera, nije to od juce

Link to comment

Ma kakvi prerano, lik iz one kafane u brdima mi kaže da cirkus počinje u rano proleće, a završava se u novembru. Ja sam ih viđao (prokleta čudovišta) sredinom oktobra kako ulaze u Boku. Ti ljudi koji se voze tim kruzerima mi uopšte nisu jasni. Ono krdo što me je izgazilo se na kraju uredno postrojilo u luci, a onda su se sat vremena pržili na suncu, pošto im se kruzer usidrio van luke (ne mogu dva čudovišta da se istovremeno parkiraju u Kotoru) i razvozila su ih tri brodića do one rugobe. Pri tom sam motore tog čuda čuo i gore u kafani. Zagađenje zvukom.

Link to comment

Jel se ugrejalo malo more, kupa li se neko (osim ludih Rusa) ?

Mislio sam da dodjem za neki dan ali vremenska prognoza ne obecava:

 

vreme.jpg

 

 

Link to comment

Božanstveno je sad u HN-u, Jadran kakav je nekad bio. Neće to dugo trajati.

+1000

 

može da se kupa. voda je i dalje hladna ali ne toliko da ne može da se pliva

prognoza predhodnih dana je masovno mašila, za skoro svaki dan je bila predviđena kiša, ali je bila samo jednom i to bukvalno iz vedrog neba(cca 20 min)

 

a struje i vode ima u izobilju. tako reći all inclusive

:lolol:

 

danas me pandur na granici sa hercegovinom obavestio da sam načinio prekršaj zakona o strancima ne prijavivši se u turističkom birou ili stanici policije. kazna sa taksama je oko 35€ al oni to ne sankcionišu

:Hail:

Link to comment

Ima li struje i vode?

 

Ima nekim čudom. Restrikcije vode su prošle pre pet dana kažu.

 

+1000

 

može da se kupa. voda je i dalje hladna ali ne toliko da ne može da se pliva

prognoza predhodnih dana je masovno mašila, za skoro svaki dan je bila predviđena kiša, ali je bila samo jednom i to bukvalno iz vedrog neba(cca 20 min)

 

a struje i vode ima u izobilju. tako reći all inclusive

:lolol:

 

danas me pandur na granici sa hercegovinom obavestio da sam načinio prekršaj zakona o strancima ne prijavivši se u turističkom birou ili stanici policije. kazna sa taksama je oko 35€ al oni to ne sankcionišu

:Hail:

 

To je čudno, izgleda da žmure na granici povodom tog kretenskog zakona, ja sam čuo da je kazna preko 100 evrića, ne sećam se sad tačno. Inače je taksa sad 90 centi po danu (digli sa 50 na 70 centi prošle godine, sad digli za još 20), uopšte više nije naivna stavka. Ja se prijavio na gajbu drugarice kao rođak, platio 0 evra za mesec dana.

Link to comment

Ne znam da li je za ovu temu, ali svako malo neka pucnjava u Kotoru. A u poslednje vreme prilicno učestalo.

 

Možda bi tema bila za CG topik na politici, pošto priča nije ni malo naivna. Ja sam sedeo u Dobroti, da bih sutradan saznao da je bilo to upucavanje, Dobrota je postala neviđeno zlo, a Kotor je postao centar trgovine drogom.

Link to comment

nije postao, nego je centar jos od kraja 90tih, uz bar, sad samo svjedocimo dinamicnoj epizodi koja je posljedica svadje oko kradje droge s nekog broda i skrivanja plijena (makar kako vec duze vrijeme pisu mediji)

Link to comment

ma ceo fazon, i one planincine, i kuce na par metara od vode, i mir, i boje zaliva u sumrak. 

i mestani mi se dojmili poprilicno okej.

Link to comment

ti si baš za dobrotu™

 

nekako mi se čini, možda zbog nedostatka turista, da je komunalna situacija malko bolja nego predhodnih godina. automobili i njihovo parkiranje će biti br. 1 problem u narednom periodu. nadam se samo da taj problem neće biti rešavan kao ovaj sa vodom.

 

mislim na hn

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...