Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

buahaha, uzivo na rtcg2 ide otvaranje bazena na skverukakvi moronievo ga i luksic, svecano otvara :rolf:
Kako se razbezaše mačke i kerovi od zvukova vatrometa, spektakularno. Edited by Anonymous
Link to comment

Vratio se danas. Prijatno sam iznenađen odnosom ljudi, sa kojima sam do sada uvek imao problema, dok su sada skoro svi na koje sam naišao bili ljubazni i korektni. Nenormalno je izgrađeno i dalje se gradi. Nisam ranije nešto bio tako da su kotorski stari grad i Novi za mene lepo otkriće. Kotor ima samo to staro jezgro a Novi izgleda kompletniji, pravi grad, ima i grafita. Takođe i nešto jeftiniji.Masivan hejt za srpsku carinu, čekali smo kod Prijepolja 4 sata u odlasku, naš granični prelaz je neka bedna zgradica ispred koje 1 radi a četvorica lade i vozila prolaze 1 po 1, max. 2 odjednom. S druge strane Crnogorci nas bukvalno nisu ni pogledali. U povratku ista stvar s tim da smo čekali samo sat i po-dva, dok je kolona za izlaz iz otadžbine bila takva da sam ja verovatno pre stigao kući nego što su neki jadnici iz te kolone ušli u CG.

Link to comment

interesuje me gde se može fino letovati u boki. ono, privatna kuća, njihova ponta, mir tišina, penzija, ne mnogo ljudi okolo.da li je dobrota okej?koje cene smeštaja su okej za poslednju nedelju avgusta i prvu nedelju septembra?kako se prevesti do tamo najbolje (ne vozim automobil još uvek)?ako neko ima preporuke/kontakt telefon, može da mi pošalje i na PM. hvala unapred.

Edited by PointTaken
Link to comment
Gde god da budeš preporučila bih obilazak Bokokotorskog zaliva na Vodenoj kočiji (LE COCHE DE'EAU). Kreće se iz Tivta ali pokupe putnike iz BD i Kotora; oko 20ak EUR; od 10 do 17h maltene na vodi, prelepo; usidri se u blizini Plave špilje i na Gospi od Škrpjela zbog obilaska crkvice, tu mi je ostao jedan zanimljiv goblen u sećanju:

Jacinta Miović - Kunić, Peraštanka, prototip žene iz Boke, žena pomorca osuđena da čeka, prekraćivala je to čekanje vezući goblen punih 25 godina. Goblen je završila 1828. godine nedočekavši supruga. On se čuva u crkvi Gospe od Škrpjela na istoimenom peraškom ostrvu a izvezen je od Jacintine vlasi kose umesto konca. I kao što pisac kaže: " No što je Bokeška žena? Peršona čekalica? ". E u tim čekanjima nastala su i mnoga čuda poput Jacintinog goblena sa 700 uboda na centimetru kvadratnom što je više nego na najvećim svetskim remek delima. Kako je vezla goblen, lik Bogorodice sa malim Hristom, od svoje kose, jasno se prepoznaju delovi koje je vezla kao mlada ili kao ostarala.

Cena zaista varira, od 5-15 za noćenje, zavisi od lokacije i tipa smeštaja i koliko vas je... Prevoz voz do PG, pa bus do primorja, eventualno taxi jer u tom delu ne verujem da imaš lokalnih buseva, dok na relaciji Budva-Sv.Stefan ima

Edited by Elmer
Link to comment
interesuje me gde se može fino letovati u boki. ono, privatna kuća, njihova ponta, mir tišina, penzija, ne mnogo ljudi okolo.
Nekako mi Morinj odgovara opisu, prilično je skrajnut. Nažalost, ne znam ništa za smeštaj, i mene zanima.
Link to comment

ima i kombija od aerodroma u tivtu do kotora, razvoze i na kucnu adresu, a i autobusi koji preko kotora idu za hn (i oni iz beograda) staju u par mjesta u boki. obicno i u dobroti.mozda vrijedi razmotriti i drugu obalu boke, prcanj i stoliv, mislim da krajem avgusta tamo nije guzva, a lijepo je (osim u onom dijelu gdje su odmaralista)i da, kao sto elmer kaze, gospu od skrpjela stvarno treba vidjeti. i perast u cjelini.

Edited by morgana
Link to comment

gospa rocks! i perast rocks, jednom sam i obedovao neke ćevape tamo. šteta što nemaju baš plažicu neku, kapiram da su perašćani osudjeni na lutanje bokom u potrazi za pristojnim mestom za brčk.

Link to comment

sve sam pročitala, hvala vam puno... to sa kombijem od aerodroma mi se svidja (ako budem hrabra ići ću busom ili vozom), i sve ostalo mi se sviđa. a sećam se da sam pre jedno milion godina, dok sam radila u bijeloj kao konobarica, išla tim autobusom iz beograda za HN što je stao u dobroti (ili možda ne baš tu, ali negde gde ima neka zdravstvena ustanova). lepo je čuti da se stvari ne menjaju.idem sada da se obratim svom najboljem drugu guglu da tražim ova mesta po internetu, i kako se u njima smestiti.na keca... http://www.morinj.org/

Edited by PointTaken
Link to comment
mozda vrijedi razmotriti i drugu obalu boke, prcanj i stoliv, mislim da krajem avgusta tamo nije guzva, a lijepo je (osim u onom dijelu gdje su odmaralista)
Da, da, moja omiljena pešačka tura, nisam bio ove godine, ali u septembru ću to ispraviti. Svakako za preporuku, ali što dalje od rumskog odmarališta u Stolivu. Muo kod Kotora takođe vredi razmotriti, problem je što se u Dobroti prošle godine bila otvorila neka krimoteka pa se čula buka odatle, kako je ove godine ne znam.Nije ni Novi loš u septembru, pogotovo što je spektakularno pukla sezona ove godine.Pada kiša konačno.
Link to comment

Ovi moji što se bave uslužnim delatnostima raznih vrsta kažu da im nikad gore nije išlo, jedan od njih tvrdi da će doći vreme kad će sezona trajati dva sata. Sad je stigla neka stoka, koliko para troše drugo je pitanje.Ja sam čitav jun i pola jula bio sam na čitavom spratu kod moje gazdarice, a to se nije desilo u istoriji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...