Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Žao mi Hamiltona, ali ne vidim da je Veber nešto mnogo kriv. Ako postoji definicija "racing incident", to je ovo. Jeste Hamilton bio marginalno ispred, ali Veber je imao unutrašnju liniju. Nije mogao da nestane sa ugla, a Hamilton nije bio toliko ispred da bi Veber morao prosto da ukoči.

Link to comment

Ma naravno, ali postoji valjda neki zdrav razum, ne treba uvek udarati u vozaca ispred tebe, pogotovo ako imas mesta da se to ne uradi. Imao je Weber dosta srece sto nije i on odustao. U svakom slucaju je gay i nije mu prvi put. Sad vidim da ga nece kazniti.

Link to comment

Pa to mi nešto implicira da je Veber namerno udario Hamiltona, u šta prosto ne mogu da poverujem. Prvo, bio bi idiot da tako nešto i pokuša, ispred je Hamiltona na listi, a mogućnost da svoj bolid ošteti do odustajanja je ogromna. Drugo, bar koliko sam video, Hamilton nije bio nešto mnogo ispred Vebera da može samo da zalupi vrata ispred njega. A Veber jeste imao unutrašnju liniju. Meni je ovo potpuno fifti-fifti.

Link to comment
Pa to mi nešto implicira da je Veber namerno udario Hamiltona, u šta prosto ne mogu da poverujem. Prvo, bio bi idiot da tako nešto i pokuša, ispred je Hamiltona na listi, a mogućnost da svoj bolid ošteti do odustajanja je ogromna. Drugo, bar koliko sam video, Hamilton nije bio nešto mnogo ispred Vebera da može samo da zalupi vrata ispred njega. A Veber jeste imao unutrašnju liniju. Meni je ovo potpuno fifti-fifti.
Ne kazem da ga je Weber namerno udario, ali morao je da bude oprezniji i imao je veliku srecu sto nije i on ispao, jeste trkacki incident i bilo bi glupo da su ga kaznili. Svaka cas Kubici i Kovalainen vatrogasac :Hail:
Link to comment

Kova još jednom pokazao koliki je pacer. Trebao je šmekerski da pusti onu kantu da izgori.A ovo između Vebera i Hamiltona, ma koliko ja navlačio za Luisa, ipak je 50/50 iz aviona.Hoće li biti ove Koreje?

Link to comment

Ne mislim da je Webber namerno lansirao Hamiltona, jbg i sebe je doveo u rizican polozaj. Ali da je vrhunski degenerik i mentol to stoji. Covek ne zna kad da popusti papucicu gasa po cenu da izgubi jednu poziciju. On je tacno verovao da ce u stvari Hamilton da bude taj koji ce da odustane od krivine, njemu to ni jednog sekunda nije padalo na pamet. Idu mi na onu stvar obojica pa sam potpuno neutralan, ali mislim da je Webber trebao biti kaznjen. Koliko se puta izvukao sa ovakvom nebezbednom i bezobraznom voznjom ne mogu da verujem. Jos ovo moze ladno presuditi. Slazu mu se kockice iz trke u trku, toliko ga kenja da ne znam kako moze da ne uzme ovaj naslov :isuse:

Edited by ducca
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zbog potopa odlozen trening za dan trke, tacnije bice u 3 ujutru po nasem, trka je u 8h.Ima li negde da se DL trka nakon njenog zavrsetka, torrenti ili slicno? Koliko li treba da se ceka da izadje snimak za DL? Razmisljam da ujutru iskuliram budjenje i skinem snimak za pravi termin, nedelja posle rucka :jerry:

Edited by ducca
Link to comment

"U slučaju nepredviđenih okolnosti, ako kvalifikacije ne budu mogle da budu održane, startni poredak će biti određen po brojevima, pa bi tako prvi red zauzeli vozači Meklarena Dženson Baton i Luis Hamilton." :blink: Kakvo je ovo pravilo dodjavola?

Link to comment
"U slučaju nepredviđenih okolnosti, ako kvalifikacije ne budu mogle da budu održane, startni poredak će biti određen po brojevima, pa bi tako prvi red zauzeli vozači Meklarena Dženson Baton i Luis Hamilton." :blink: Kakvo je ovo pravilo dodjavola?
Mislim da je ovo, ali nisam bas siguran da je to predvidjeno iako se kvalifikacije ne odrze.
36.2 a) The grid will be drawn up as follows : i) The last eight positions will be occupied by the cars eliminated during Q1, the fastest in 19th position. ii) The next eight positions will be occupied by the cars eliminated during Q2, the fastest in 11th position. iii) The top ten positions will be occupied by the cars which took part in Q3, the fastest from the position on the grid which was the pole position in the previous year or, on a new circuit, has been designated as such by the FIA safety delegate. If two or more drivers set identical times during Q1, Q2 or Q3 priority will be given to the one who set it first. If less than 26 cars are entered in the Championship appropriate amendments will be made to the above in accordance with Article 33.1. b) If more than one driver fails to set a time during Q1, Q2 or Q3 they will be arranged in the following order : i) any driver who attempted to set a qualifying time by starting a flying lap ; ii) any driver who failed to start a flying lap ; iii) any driver who failed to leave the pits during the period. c) Once the grid has been established in accordance with a) and b) above, grid position penalties will be applied to the drivers in question in the order the offences were committed. If more than one driver incurs a penalty under Article 28.4a) or Article 28.6a) preference will be given to the driver whose team first informed the technical delegate that an engine or gearbox change will be carried out. d) Any driver who incurs a penalty under Article 28.4(a) will take precedence over any driver whose qualifying times have been deleted for any reason. If more than one driver falls into a single category in b) or d) above they will be arranged on the grid in numerical order.
Link to comment

ako ne budu mogle kvalifikacije, šansa je mizerna da i trka bude održana.osim ako ne pokriju stazu u međuvremenu.a pravilo je genijalno, mogli su i vozace po visini da sloze

Link to comment

Pa dobro moraju po necemu da ih rangiraju, sad koliko je to fer je druga prica, mene odgovara da startuju po brojevima:D. Da li se neko od starijih seca da nisu odrzane kvalifikacije na nekoj trci, ja ne pamtim ni pribliznu situaciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...