Jump to content
IGNORED

Realna Ekologija


Caligula

Recommended Posts

Postalo je potpuno nemoguce odrzati ijednu ozbiljnu temu zbog najezde dekonstruktivista. Ovako nije na forumu, ovamo i tamo, bilo nikad, od 2000-te. Uskoro slede fotografije Marine Abramovic koja sa skorpionom na celu (zivotinjom, ne pistoljem) demonstrira da su sajentisti deo establishmenta i na taj nacin korumpirane sluge ideologije. Ili video nekog abortusa, kao umetnicko delo, dakako.

Link to comment

Delimično je ono što smatram realnom ekologijom definisao sam zakon, koji se bavi jednim malim delom problema: Опасну хемикалију произвођач, увозник и други који рукују таквом хемикалијом треба да замене безбеднијом алтернативом када год је то могуће односно када социо-економски разлози и техничке могућности то дозвољавају (чл. 8., ст.3.).Ako ja, danas i ovde, počnem da primenjujem sve što je potrebno, kako bi moja proizvodnja u najvećoj mogućoj meri zelena, to će me koštati dovoljno, da me pojede konkurencija iz zemalja u kojima nikome ni ne pada na pamet da postupaju okolinom obazrivije. U tome će im širokogrudo pomoći uvoznički lobi. Mogu sada komotno da budem optužen zbog sužavanja teme, ali ona je, kako je vidim, potpuno ograničena socio-ekonomskim razlozima. Nije do mene, do zakonodavca je, a ni on nije kriv, takav je svet u kome živim.

Link to comment

Pa, super... let's fuck up the planet properly, zato sto su zakoni off, zato sto Kineza ima mnogo, sto Amerikom rulaju retardi i sto nas naucnici koji naginju dobijanju grantova (puno lakse od neprimenjljivih drustvenih teoreticara) nerviraju.Uostalom, nema veze, igra je ionako izgubljena.

Link to comment

Samo posmatram ono što vidim da se događa na terenu, da je potpuno pogrešno - jeste, kako može da bude bolje, a da pri tome budu svi siti - nemam pojma, bez korenitog menjanja sistema.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...