Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Počeli su da sređuju prilaz Savskom keju u bloku 45, nasuli su i izravnali zemlju... to ruglo stoji tako razjebano još od onomad kada je Ćoki pravio toplovod od Obrenovca do novobeogradske toplane...

Link to comment
ma samo su sredili nasip, prilaz (stepeniste) nisu dirali i pitanje je da li ce... agonija tog stepenistva se nastavlja.
komšo?reče mi jedan opštinski DS omladinac da će sve srediti do proleća...
Link to comment
komšo?reče mi jedan opštinski DS omladinac da će sve srediti do proleća...
godinama se obecava. dok je postojao forum na sajtu opstine, ljudi su pisali kakve su sve inicijative predlagali za rekonstrukciju tog stepenista, a iz opstine su ih uveravali da je planirano njegovo uredjenje i sve tako u krug.ako sam dobro video (zivim u blizini i cesto prolazim ili trcim tim delom keja) ovo je uradila mehanizacija javnog preduzeca zaduzenog za odrzavanje savskog nasipa. posekli su drvece i profilisali nasip.oni dalje od toga i nisu bili u obavezi da rade, ali samo stepeniste nije pipunuto i sva dosadasnja iskustva mi ne ulivaju nadu.u bloku 70 gde samo stepeniste nisu dirali kad su kopali cevi onomad na brzinu su proletos zbrzali neke male stazice da se ne bi do stepenista gazilo kroz blato.
Link to comment
godinama se obecava. dok je postojao forum na sajtu opstine, ljudi su pisali kakve su sve inicijative predlagali za rekonstrukciju tog stepenista, a iz opstine su ih uveravali da je planirano njegovo uredjenje i sve tako u krug.ako sam dobro video (zivim u blizini i cesto prolazim ili trcim tim delom keja) ovo je uradila mehanizacija javnog preduzeca zaduzenog za odrzavanje savskog nasipa. posekli su drvece i profilisali nasip.oni dalje od toga i nisu bili u obavezi da rade, ali samo stepeniste nije pipunuto i sva dosadasnja iskustva mi ne ulivaju nadu.u bloku 70 gde samo stepeniste nisu dirali kad su kopali cevi onomad na brzinu su proletos zbrzali neke male stazice da se ne bi do stepenista gazilo kroz blato.
Meni se cini da je 70-i bolje prosao....BTW vidim da su i napravili "rampe za invalide" sto je stvarno bitno za te ljude kad imas te kaskade sa stepenicama....
Link to comment
Meni se cini da je 70-i bolje prosao....BTW vidim da su i napravili "rampe za invalide" sto je stvarno bitno za te ljude kad imas te kaskade sa stepenicama....
tako je, uradjena je ne samo rampa za penjanje na kej, vec i da se sa gornjeg nivoa moze sici pored stepenista na najnizi deo keja. takva rampa sa blagim nagibom, recimo, ne postoji u bloku 45 gde se koristi onaj 'privremeni' izlaz (rampa) na kej koji je dosta strma, a do 'donjeg' dela keja mora se ili obilaziti ili nositi preko stepenica ili gurati po zemlji pored stepenica.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Specijaliteti mađarske gastronomije, domaće hrane i zanatski proizvodi biće predstavljeni 20. januara u 11 časova na platou ispred pijace „Blok 44" na Novom Beogradu (ulaz iz Ulice Jurija Gagarina). Manifestacija „Ukusi tradicije" trajaće do 30. januara 2012. svakog dana od 8 do 21 čas.
Link to comment

Jel neko zna nesto vise o ovome? Izgleda bas interesantno, ako nije neka predizborna ujdurma. "Tokom maja će biti otvoren tematski park Terazije, sa replikama objekata iz tog perioda. Ovaj park će se nalaziti između železničke stanice ”Novi Beograd” i TC ”Super vero”.Pomoćnik gradonačelnika Živorad Anđelković, ideja je da se pokaže kako je Beograd izgledao pre 80 godina, kako se nekad živelo i boravilo u objektima koji se i danas nalaze u centru grada."Projekat Beogradizacija Beograda počeo je pre godinu i po dana, za cilj ima vraćanje i promociju pravih beogradskih vrednosti, a replika jednog trga iz tridesetih godina prošlog veka jedan je od najlepših načina za to. Želja je da se gostima Beograda i Beograđanima praktično pokaže ono što su mogli da vide samo na starim fotografijama. Stari Beograd imao je prepoznatljive kafane, gospoda su nosila cilindre, a dame su šetale u dnevnim ili večernjim toaletama, sa lepezama, šeširima i suncobranima u rukama. Na ovom jedinstvenom prostoru nalaziće se kafane i hoteli u kojima će služiti konobari odeveni u uniforme iz tog doba, uz brojna kulturna dešavanja poput izložbi, filmskih projekcija, predstavljanje starih zanata i prodaju suvenira“, istakao je Anđelković za Beoinfo"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...