Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Baš sam juče prošao tuda peške. Onaj lokal pored mesare deluje kao (o)kultno mesto, treba jednom izaći tu u petak ili subotu. :lolol:

 

A kad kreću radovi na izgradnji parking mesta u Japanskoj i Evropskoj?

 

Edited by napadaj
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Neki imbecil je odlucio da u Zorana Djindjica na potezu od Milentija Popovica do Spanskih boraca, na delu gde su "prosirili" ulicu na po 3 trake uradi sledece:

 

1) Ponovo zatvori jednu celu traku jer prave "ispust" za autobuse potpuno nepotrebno na uglu sa S.B.

2) kad zavrse tu budalastinu, onda ce isto to uraditi kod M.P. takodje potpuno nepotrebno

3) A onda se neki retard setio da postavi semafore na SVAKOM pesackom prelazu u tom telu ulice! Dakle, 4 semafora u 300 metara, bukvalno.

 

Kapiram da vise nema normalnih saobracajnih inzenjera, kapiram da niko nece da radi za drzavu jer su smesne plate, kapiram i da ne znaju nista drugo da urade osim da ruse grad... ali ne razumem logiku da se na svakih 40-50m postavi semafor, bez ikakve logike i razloga.

  • +1 1
Link to comment

Cujem da je to zato sto na putu koji ima tri trake nije dozvoljeno postavljanje lezecih policajaca.. Sa tri trake taj deo postaje kao pista, niko se tu ne bi zaustavljao zbog pesaka. 

Link to comment

To ima logike, ali nema logike da se postave 4 semafora i to na svakom pesackom prelazu. Mogu da zamislim haos koji ce nastati kad se "podese" ti semafori i svaki radni dan popodne... ima guzva da bude od Milentija Popovica do Tosinog bunara...

 

A tek kad krenu utakmice u Areni, pa koncerti... bozanstveno!

 

Debili!

Edited by Milosh76
Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

Cujem da je to zato sto na putu koji ima tri trake nije dozvoljeno postavljanje lezecih policajaca.. Sa tri trake taj deo postaje kao pista, niko se tu ne bi zaustavljao zbog pesaka. 

Odavno postoji ležeći u BZDJ.

IMG_20240206_083955.jpg

  • +1 1
Link to comment

Ma to sa semaforima će Gangula da stavi na bilborde kao neviđeno dostignuće pred lokalne izbore. To je reakcija na ono kad su mu izleteli stanari bloka oko onog pešačkog prelaza. Tako ovi funkcionišu jednom svinjarijom menjaju drugu...

  • +1 1
Link to comment

Za nas koji tu zivimo je bolje da imamo semafore nego da zavisimo od dobronamernosti vozaca koji mogu i ne moraju da te puste da predjes. 

 

A da ce biti guzve..pa bice, bude je svuda. Oni valjda i sire bulevar da bi se olaksao prilaz starom mostu, kad puste u promet onaj deo izmedju Intese i Sava centra..E sad, koji ce im to andrak ako zele da izmeste stari most..beats me.

  • +1 1
Link to comment

@SNARC to si u potpunosti u pravu. Ja bih smanjio broj pesackih (ima gomile natrpanih bez razloga) ali bih na svaki stavio semafor. Bukvalno je kocka kad treba da krenes da prelazis ulicu da li ce majmuni da stanu ili se zalete jos jace da ti otkinu noge. Svaka cast dobrim vozacima ali ja imam svake nedelje bar jednom situaciju gde me lik "isece" iako sam zagazio na pesacki, cesto moram da krenem i unazad.

 

Mislim mogli bi i da kaznjavamo takvo ponasanje ali ipak je ovo Srbija, necemo preterivati :happy:

Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

Sa više od 1 trake u jednom smeru, semafor je obavezan na pešačkom.

 

Po zakonu ili mislis da bi trebao biti obavezan ? 

Link to comment
5 minutes ago, Lezilebovich said:

Po zakonu ili mislis da bi trebao biti obavezan ? 

Propis. Nisam saobraćajac, ali sam se srela sa tim na poslu. 

Kao i sve ostalo, dosta se ne poštuje.

 

Edited by Tihajeza
Link to comment

Našla:

 

Quote

Kada je samostalni pešački prelaz obeležen preko dve saobraćajne trake namenjene kretanju vozila u istom pravcu, takav prelaz mora da bude obezbeđen semaforom bez obzira na broj pešaka ili vozila.

 

(izvor: PRIRUČNIK ZA PROJEKTOVANJE PUTEVA U REPUBLICI SRBIJI)

  • Hvala 2
Link to comment

Ja otkad sam tu..a ima tome 5 godina, pre duple trake u Bul Z.Dj se nalazi pesacki prelaz preko dve trake. Ti su propisi..onako..tek da postoje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...