Jump to content

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Msm da će ta parking mesta da budže na malim livadicama, između postojećih parkirališta i Jap odn Eu...velike livade su predviđene za velike građevine i malo veću kintu. Primer je ona siva zgrada sa leve strane Japanske, kada se ide iz pravca grada, u kojoj je Yamaha čnms, a koju su "zidali istinski ljubitelji fudbala i sl sportova".

Link to comment
6 minutes ago, napadaj said:

Ali tu već postoje parking mesta između dve ulice, tako da nemaju više gde da ih uglave, a da ne osakate zelene površine, klupice i igrališta.

Što reče Siniša Mali kad je bio kradonačelnik "to vam je tzv. mrtvo zelenilo"

 

 

...shiit has hit the fan.....

Link to comment

na livadici u bloku 62, od univera ka onom dva puta otvaranom parkicu, gradice se vrtic (ili predizborna tabla sa renderom vrtica). tu je bio neformalno posadjen vocnjak, godinama, a ndb je prije 4-5 dodao i par stabala mislim visanja.

Link to comment

disclaimer: mislim da je sns jedna od 5 najgorih stvari koja se desila srbistanu od WW2, mislim da je sapic bahati govnar. nisam, niti cu ikad glasati za SNS.

 

Rekavsi ovo, da li je ok da pitam  zasto smeta povecanje broja parking mesta na ustrb blatnjavih livada uz ulicu, koje su ostale prazne jer su premale za zgrade ili je bilo predvidjeno da tuda ide tramvaj/metro/nesto trece, a na koje se ljudi svakako parkiraju jer jebeno nema mesta u 60im blokovima? ako sam dobro razumeo, ni parkovima nije mesto uz ulicu, svi su se posrali po parkicu na cosku gandijeve i gagarina. ni potencijalni vrtic tu nije dobra ideja, ako sam dobro shvatio. sta bi, osim duboke vekovne prasume, bilo dobro da se tu stavi? 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
57 minutes ago, Grunf said:

disclaimer: mislim da je sns jedna od 5 najgorih stvari koja se desila srbistanu od WW2, mislim da je sapic bahati govnar. nisam, niti cu ikad glasati za SNS.

 

Rekavsi ovo, da li je ok da pitam  zasto smeta povecanje broja parking mesta na ustrb blatnjavih livada uz ulicu, koje su ostale prazne jer su premale za zgrade ili je bilo predvidjeno da tuda ide tramvaj/metro/nesto trece, a na koje se ljudi svakako parkiraju jer jebeno nema mesta u 60im blokovima? ako sam dobro razumeo, ni parkovima nije mesto uz ulicu, svi su se posrali po parkicu na cosku gandijeve i gagarina. ni potencijalni vrtic tu nije dobra ideja, ako sam dobro shvatio. sta bi, osim duboke vekovne prasume, bilo dobro da se tu stavi? 

Ono zelene površine drveće, smanjuje se "isijavanje" toplote iz betona. Verujem da ti je koncept poznat. Ono travnjak i drveće. A parkinga ima dovoljno za postojeće zgrade ali alavost je beskonačna pa se gradi "a o parkinzima" ćemo kasnije...

A to zašto su to površine "blatnjave i neuređene" pa to ti je taktika vlasti puste da se ne uređuje i onda kad zaliju betonom onda kažu bolje vam je ovo nego neke "strnjike"...

Ono na ćošku Gandijeve i JG sad nije parkić nego mesto za kontejner za neradnike iz komunalne, plus parking za vozila, pa su onda kao tu stavili i teren za basket, sa plastičnom podlogom koja čim malo kiša padne ima da bude "klizalište", ali verovatno je neko trebao da se ugradi, a da se renoviraju tereni po bloku koji već postoje, to ćemo lagano i samo tamo gde imamo poverenike SNS-a...

A ovo za tramvaje si omašio...

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • +1 8
Link to comment

moze da bude nesto trece, recimo smislen javni prostor. cak i privatni sa ozbiljnom obavezom da ga okruzi zelena povrsina u visokom procentu. ili njegovano zelenilo. podzemna garaza sa sadrzajem na povrsini.

 

ko jos gradi parkinge tog tipa? to je ruganje eri.

 

oba parka izmedju evropske i japanske se itekako koriste; cak mi je bivalo smijesno sto su djeca jedno vrijeme bila usmjerena na njih, a ne igralista izmedju zgrada na kojima su se mozda mogla igrati i sama (ako su odgovarajucih godina)

 

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

A parkinga ima dovoljno za postojeće zgrade ali alavost je beskonačna pa se gradi "a o parkinzima" ćemo kasnije...

nema. pogotovo u 60im blokovima. nije ga bilo pre, nema ga ni sad. i parking mesta mogu da budu sa betonskim ili plasticnim rasterom i travom ispod, i po jednim drvetom izmedju parking mesta. ali ne. bolje je blatnjava livada.

Edited by Grunf
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
10 minutes ago, Grunf said:

nema. pogotovo u 60im blokovima. nije ga bilo pre, nema ga ni sad. i parking mesta mogu da budu sa betonsikm rasterom i travom ispod, i po jednim drvetom izmedju parking mesta. ali ne. bolje je blatnjava livada.

znam. posadili su drvece, odneli ga posle 2 godine sa nekim izgovorom, vratili nikad (ovo shto ja gledam kod mene, kod mene su nam uzeli pare za rampe, blatnjavu livadu pretvorili u seriju parkinga, onda mesta prodali firmama okolo i mi se opet u sopstvenoj kuci borimo za zivot. za nas se nishta nije reshilo)

 

ista je pricha za sve od parkinga do rudnika, da se zna zashto, kako i da se to radi odgovorno u svakom smislu i odgovorno prema svima.  ovo kako sad vidimo, vodeni chetnik zida parkinge, shiri ulice, sve shire reke sve vishe vozila se na kraju ulivaki u neka slepa creva, koja ne mogu, niti ce moci da se reshe, osim da srushimo bukvalno sve, shto ce na kraju i da bude, sa izgovorom da su i pariz i london jednom nekad izgoreli u pozaru pa vidi kako su sad lepi.

 

(ne kazem tebi, kazem generalno. grad koji se razvija da udovolji vozilima nece biti grad)

Edited by gospa buba
  • +1 8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...