Jump to content

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

A i da ne pričam na šta liče neke javne rasprave na kojima sam bio.

E da dosta ljudi sa kojima u kraju dolazim u kontakt nisu "a priori" protiv tog mosta, jesu protiv ovog rešenja...

Mada možda je "babl"...

 

 

...shiit has hit the fan.....

Link to comment
2 minutes ago, Frile said:


meni je sasvim izvesno da bi u roku od odmah most bio pretvoren u automobiliski za povlaštene kategorije sns uzurpatora svega mogućeg. Po istom principu kao što je kej pretvoren u parkiralište splavova po kome voze ti isti splavari, kao što je savski nasip pretvoren u saobraćajnicu... To nije samo problem za blokove, nego i dodatni udarac za samu Adu, otvaranje još jednog fronta za uništavanje Ade. Na kraju tim i takvim mostom neće biti moguće kretanje biciklistima i pešacima.

 

Ja stvarno ne mogu da razgovaram na ovaj nacin po kome je svaka vlast u rangu sns uzurpatora.

 

Ti se onda pritivi svemu sto bilo koja vlast predlozi..

Link to comment

Тако лепо Гангула планира да реши проблем сплавова од Бранковог до ушћа, тако што ће једноставно колективно да их премести на потез од ушћа ка Југославији.. Дакле црва није ни било.

Link to comment
9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja stvarno ne mogu da razgovaram na ovaj nacin po kome je svaka vlast u rangu sns uzurpatora.

 

Ti se onda pritivi svemu sto bilo koja vlast predlozi..


ne bilo koja vlast, nego samo sns i slična kradikalska vlast
da je izvesno da će sns uzurpatore zameniti neka normalnija vlast skoro(*) da ne bi bilo problema. Verovao bih da se neće zloupotrebljavati činjenica da je most dimenzionisan za prolaz servisnih vozila i hitnih službi... (plus da će se pametno rešiti parkiranje sa nbgd strane). 

(*) iskreno, i prema novoj vlasti bih bio nepoverljiv neko vreme, bahaćenje se previše ukorenilo, teško da će se ovo društvo unormaliti preko noći

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment
Just now, Frile said:


ne bilo koja vlast, nego samo samo sns i slična kradikalska vlast
da je izvesno da će sns uzurpatore zameniti neka normalnija vlast skoro(*) da ne bi bilo problema. Verovao bih da se neće zloupotrebljavati činjenica da je most dimenzionisan za prolaz servisnih vozila i hitnih službi... (plus da će se pametno rešiti parkiranje sa nbgd strane). 

(*) iskreno, i prema novoj vlasti bih bio nepoverljiv neko vreme, bahaćenje se previše ukorenilo, teško da će se ovo društvo unormaliti preko noći

 

Pa onda nisi dobro procitao moj post, posto ja ne pricam o Sapicu i SNS-u..

 

Ne moze da bude argument da nesto sto je korisno ne sme da se izgradi, jer se moze desiti da se jednog dana zloupotrebi.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa onda nisi dobro procitao moj post, posto ja ne pricam o Sapicu i SNS-u..

 

Ne moze da bude argument da nesto sto je korisno ne sme da se izgradi, jer se moze desiti da se jednog dana zloupotrebi.

 

ti pises o nekoj imaginarnoj srbiji, ne znam samo kako ocekujes da bilo ko raspravlja o necemu sto si ti izmastao.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, nenad said:

 

ti pises o nekoj imaginarnoj srbiji, ne znam samo kako ocekujes da bilo ko raspravlja o necemu sto si ti izmastao.

 

Ne, ja pricam o normalnoj Srbiji, i normalnom razvoju Beograda. Kakav smo imali u prvoj deceniji ovog veka.

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Ne, ja pricam o normalnoj Srbiji, i normalnom razvoju Beograda. Kakav smo imali u prvoj deceniji ovog veka.

 

jel mozes malo detaljnije o normalnom razvoju beograda u prvoj deceniji ovog veka? 

  • +1 1
Link to comment

Mislim na to kako je funkcionisao i razvijao se pod vlascu "zutih", odnosno "ridjeg". Odnosno, poredim kako je izgledao i funkcionisao kada su dosli na vlast, kako kad su predali vlast, i kako danas posle 10 godina SNS bagre.

 

Konkretno, vezano za pricu oko bilo kog projekta koji je radjen, ne mogu da se setim nijednog primera gde se radilo u tajnosti, protivzakonito i na silu, rusilo u pola noci, gradilo bez tendera, ikakve javne rasprave, gde se uopste nije uzimalo misljenje struke i sl. Da, secam se da je bilo protivljenja i oko lokacije mosta preko Ade, ali to nisu bili narocito jaki argumenti. Kada su se ljudi pobunili zbog sece platana, duz rekonstruisanog bulevara nije falilo drveca posle.

 

To je period kada smo imali normalnu vlast, koja ce nesto raditi dobro, nesto i lose, ali koja nije imuna na kritike, niti se ponasala siledzijski i bahato. I koju smo mogli smeniti na normalnim izborima..

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...