Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

O da, ti podsticaji drzave za razvoj ITa, najgluplja stvar ikada smisljena. Bolje da su bacili te pare na besplatna kinder jaja za gradjane, znam da bih ja bar bio srecan :wub:

Link to comment
U istom clanku pise da su za onaj IMT izbaceni iz plana vrtic i skola. Kome to treba, daj jos kvadrata. Realno mogla bi i neka bolnica da se porazbija na NBGu, samo zauzima prostor.
 
Kojim ulicama ce da prolaze i gde ce da se parkiraju svi ti automobili, gde ce deca da se igraju i skoluju, ljudi da se setaju i lece... Samo seci drvece, trpaj shoping mall-ove i kule sa stanovima, to nam treba. 

Mi kad smo "primedbovali" pred ekipom gde je bio onaj govnar Stoičić i pričali im gde su vam objekti javne namene, bukvalno n se smejali.
Bukvalno.




...shiiit has hit the fan...
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Kad je pomenuo već br. 207...tu su tada stanovali još Dušan Petričić, Dejan Pantelić, Toma Kuruzović, Andrej Kulundžić...

Da ne nabrajam sastav 45. bloka tih godina, više javnih i medijskih ličnosti nego u celom Bgdu tog vremena izuzimajući tadašnje "političare".

Link to comment
Kad je pomenuo već br. 207...tu su tada stanovali još Dušan Petričić, Dejan Pantelić, Toma Kuruzović, Andrej Kulundžić...
Da ne nabrajam sastav 45. bloka tih godina, više javnih i medijskih ličnosti nego u celom Bgdu tog vremena izuzimajući tadašnje "političare".

Ma da plus oni ateljei koji su davani umetnicima "na korišćenje" ne vrhovima solitera...




...shiiit has hit the fan...
Link to comment

Daaaa... mog dosta mlađeg batu u jednom tom ateljeu slikali za reklamu za neke tadašnje pelene :blush: 

Postao poznat od malih nogu :laugh:

 

A ovi gore nabrojani svi živeli u 207 u istom trenutku.

Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:


Nevezano šta mislim o ovim smradovima koji drže ovaj sajt,
Ovaj format grafički je pakao za čitanje.
Biće c/p i vord...




...shiiit has hit the fan...

 

Ja ih ne znam (naravno) ali sam par puta bio u kontaktu da podelim svoje povijesne fotke bloka 45. Ja sam bio s druge strane onog rata blatnim projektilima (četvorospratnice) doduše i prestar za to (5 god. stariji od Andrića). Naše kulturne ikone su bili Zafir, Senka, Bisera, pola sedmorice mladih (na čelu sa Jovom, koga sam ponovo tamo sreo 2019!):Jova:Pola YU grupe, Bojana što je kasnije pevala deci, Voja Brajović, i naravno Koja Disciplina (kao i mnogi mnogi drugi asocirani likovi, dobar deo imena sam zaboravio - divi me Andrićeva memorija). Čudna šuma, jednom rečju.

 

Imali smo i mi te koji su otimali bicikle, ali to je malo starija generacija iz popravnih domova (Packe i legendarni Derdevil) koji su verovatno već bili poznati organima gonjenja u vreme Andrića...

 

(Jedna stvar mi je malo čudna u vezi njegovih sećanja: on kaže da je bio VIII razred šk Branko Radičević kad je umro Tile: to je bio maj 1980, a R. Andrić je rođen juna 1967. To se baš ne uklapa. Nije mogao sa nepunih 13 biti u VIII r, osim ako je bio vunderkind. Možda je i godina rođ na Wikipediji netačna.)

Link to comment
9 minutes ago, jms_uk said:

Ja sam imao u srednjoj jednog sto je rodjen krajem juna i krenuo sa sest godina u skolu. 
 

U osnovnoj nas je bilo nekoliko zimskih, ali i par iz kraja aprila (IIRC).

 

Za ovo bi trebalo da je krenuo sa 5 g. i 2 meseca u školu (rođen jul 1967 - I razred: sep 1972)... Možda je neka greška, ili se prebacio. (Dešava se to - evo ja sam se neki dan "setio" da se parkiranje nije plaćalo u centru BG kad sam bio u 20tim: sećanje ume da prevari.)

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, Indy said:

 

Ja ih ne znam (naravno) ali sam par puta bio u kontaktu da podelim svoje povijesne fotke bloka 45. Ja sam bio s druge strane onog rata blatnim projektilima (četvorospratnice) doduše i prestar za to (5 god. stariji od Andrića). Naše kulturne ikone su bili Zafir, Senka, Bisera, pola sedmorice mladih (na čelu sa Jovom, koga sam ponovo tamo sreo 2019!):Jova:Pola YU grupe, Bojana što je kasnije pevala deci, Voja Brajović, i naravno Koja Disciplina (kao i mnogi mnogi drugi asocirani likovi, dobar deo imena sam zaboravio - divi me Andrićeva memorija). Čudna šuma, jednom rečju.

 

Imali smo i mi te koji su otimali bicikle, ali to je malo starija generacija iz popravnih domova (Packe i legendarni Derdevil) koji su verovatno već bili poznati organima gonjenja u vreme Andrića...

 

(Jedna stvar mi je malo čudna u vezi njegovih sećanja: on kaže da je bio VIII razred šk Branko Radičević kad je umro Tile: to je bio maj 1980, a R. Andrić je rođen juna 1967. To se baš ne uklapa. Nije mogao sa nepunih 13 biti u VIII r, osim ako je bio vunderkind. Možda je i godina rođ na Wikipediji netačna.)

...Dunja Lango, Džo 4 točka, pokojni Boban Janković (kome sam svojevremeno proturao loptu kroz noge...mada nema ko nije), Tanja Petrović, kasnije i pola košarkaške šampionske ekipe Partizana...

Spoiler

...sadašnji prvorođeni i brat mu

...Kojina keva radila za kasom u velikom Centropromu....

Od manguparije lično se sećam samo rahmetli Pampija i druga mu Boška, ove pomenute jok...

Kada je otac svih naroda iznenada preminuo ja sam bio 8. razred a u razredu sam imao dvoje '67. god., ali se nesećam meseca rođenja.

Link to comment
5 minutes ago, Barti66 said:

...Dunja Lango, Džo 4 točka, pokojni Boban Janković (kome sam svojevremeno proturao loptu kroz noge...mada nema ko nije), Tanja Petrović, kasnije i pola košarkaške šampionske ekipe Partizana...

  Hide contents

...sadašnji prvorođeni i brat mu

...Kojina keva radila za kasom u velikom Centropromu....

Od manguparije lično se sećam samo rahmetli Pampija i druga mu Boška, ove pomenute jok...

Kada je otac svih naroda iznenada preminuo ja sam bio 8. razred a u razredu sam imao dvoje '67. god., ali se nesećam meseca rođenja.

oni su iz 70og

:nobles:

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...