Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Pa shvatili su da dozvoljavanjem onolike gradnje uz JG, plus IMT, napravili kolaps.
Ali mislim da im/nam to neće pomoći.



....shiit has hit the fan.

  • +1 3
Link to comment

Povrsina IMTa je malo manja od povrsine Bloka 45. Po sadasnjim trendovima gradnje tu ce u osnovi da nabiju vise nego duplo zgrada i imace vecu spratnost, tako da je moguce nabiti sigurno 3 puta vise ljudi nego sto ima u Bloku 45. Naravno, nece biti mesta za skolu, vrtic, park, igraliste, dom zdravlja, pijac, eventualno moze da se udene jos neki trzni centar.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Delija67 said:

Povrsina IMTa je malo manja od povrsine Bloka 45. Po sadasnjim trendovima gradnje tu ce u osnovi da nabiju vise nego duplo zgrada i imace vecu spratnost, tako da je moguce nabiti sigurno 3 puta vise ljudi nego sto ima u Bloku 45. Naravno, nece biti mesta za skolu, vrtic, park, igraliste, dom zdravlja, pijac, eventualno moze da se udene jos neki trzni centar.

 

I crkva.

 

Nemoj mi to razdvajat..

  • +1 3
Link to comment
Karići hoće da zidaju stanove na mestu zgrade Megatrenda koju su kupili

Auuu debila...
Jel može izvor?



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Sta je stara zgrada megatrenda, ona preko puta FDU ?

 

edit : pardon, ne pise uopste da je rec o staroj zgradi, pa kontam da je ona u Goce Delceva

Edited by Lezilebovich
Link to comment
On 18. 5. 2023. at 17:08, Frank Pembleton said:

Pa shvatili su da dozvoljavanjem onolike gradnje uz JG, plus IMT, napravili kolaps.
Ali mislim da im/nam to neće pomoći.

 

Ako je suditi po dosadašnjim iskustvima, proširivanje kolovoza će u stvari odmoći. Rešenje je naravno u kvalitetnom javnom prevozu i biciklističkoj infrastruturi, ali objasniti to ovim lokustima i ubediti ih je verovatno matematički i fizički nemoguće.

 

 

Ono što mene zanima, a praktično nigde se o tome ne govori, je u kom trenutku će, u situaciji kada se decenijama porodične kuće menjaju desetospratnicama, a ex-industrijske zone pretvaraju u nova naselja, vodovodna i kanalizaciona infrastruktura jednostavno da otkaže? Da se pravovremeno iselim na uzvodnu lokaciju, poželjno u Döbling.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, zorglub said:

 

Ako je suditi po dosadašnjim iskustvima, proširivanje kolovoza će u stvari odmoći. Rešenje je naravno u kvalitetnom javnom prevozu i biciklističkoj infrastruturi, ali objasniti to ovim lokustima i ubediti ih je verovatno matematički i fizički nemoguće.

 

 

Ono što mene zanima, a praktično nigde se o tome ne govori, je u kom trenutku će, u situaciji kada se decenijama porodične kuće menjaju desetospratnicama, a ex-industrijske zone pretvaraju u nova naselja, vodovodna i kanalizaciona infrastruktura jednostavno da otkaže? Da se pravovremeno iselim na uzvodnu lokaciju, poželjno u Döbling.

A već je infrastruktura otišla u k, za početak kišna kanalizacija, imamo poplave posle svake jače kiše. A u j Gagarina je osim kretenske gradnje problem i što su kod svih ovih novih zgrada dozvolili direktna uključenja na bulevar, a ne pristup iz bočnih ulica kao što je to urađeno sa svim blokovima. I sad na svakih 50m imaš isključenje/uključenje pa se stvaraju čepovi.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...