Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Znaci svi cegere u ruke i spalir da se napravi ili ce zuca ili ce nosati da otvore garant...

Edited by veljaGB
Link to comment
Pakleno je vruće unutra, furuna&sauna. :(
a tek je preslo 20 stepeni ... znaci, na leto ce morate da dezura jedna hitna pomoc.
Link to comment

Bio sam danas na renoviranoj pijaci. Izgleda dobro i moderno. Veliki prostor izmedju tezgi, nema nadstresnica pa je dobra preglednost, sve cisto i uredno. Oko pijace nema divljaka a i prvi put u kraju sam video komunalne policajce. Video Djilasa i Antica sa svitom kako setaju pijacom, valjda su je danas svecano otvorili. Danas je duvao neki vetric pa unutra nije bilo toliko tragicno toplo, ali mi prodavci kazu da je juce bila dusegupka. Zale se da proizvodi brzo propadaju zbog velike vrucine. Navodno su obecali da ce im postaviti nekakvu zastitu od sunca na krov, al meni to deluje prilicno komplikovano. Prvi redovi su u hladu, ali sve ostalo je na suncu i mogu samo misliti kako ce biti u julu i avgustu. Sve u svemu nije lose za neku hitnu nabavku, ali za mene Zemun jos uvek rules.

Link to comment

Kako mogu da naprave takav inzinjerski promasaj, da naprave pijacu u kojoj ce biti problem temperatura i izlozenost i sveze robe i ljudi suncu? Ko kad bi napravio auto sa jednim tockom vecim i nadao se da ce normalno da ide. Ko ce donositi robu tu da mu propada i pre nego sto i dobije priliku da je proda i ko ce dolaziti tu da kupi sparuseno voce i povrce? Bolje da rese taj problem na vreme pre nego sto preduzimljivi seljaci i nakupci pocnu da iznose robu ispred pijace i pocnu da je prodaju u nekoj ladovini ili razapnu satorsko krilo iznad tezgi u pokusaju da se sacuvaju od sunca. Voce i povrce iz staklene baste dobija svoje novo znacenje.

Link to comment

rekla sam. polikarbonat na krovu je sranje. mora da je jeftin nezapamceno.pod uslovom da je polikarbonat, naravno. ali je ochigledno ista vizija kako na zelenom vencu. sad neka se spremi zemunska, mora da je mnogo super <_<

Edited by thermal bug
Link to comment
Kako mogu da naprave takav inzinjerski promasaj, da naprave pijacu u kojoj ce biti problem temperatura i izlozenost i sveze robe i ljudi suncu? Ko kad bi napravio auto sa jednim tockom vecim i nadao se da ce normalno da ide. Ko ce donositi robu tu da mu propada i pre nego sto i dobije priliku da je proda i ko ce dolaziti tu da kupi sparuseno voce i povrce?
Postavljaš retorička pitanja. U Srbiji nije toliki problem što je sve živo korumpirano, već što je u pitanju diktatura korumpiranih imbecila. Danas kada naletiš na mediokriteta koji o nečemu odlučuje, možeš da smatraš da si dobro prošla jer većinom idejna rešenja donose (a realizaciju jedni drugima nameštaju) kompletni imbecili. Pa tako ekipa kojoj je druga ekipa namestila da radi idejno rešenje za zelenu pijacu, uzme i prekopira rešenje za tropski staklenik bez trunke svežine. Bitno je samo da je fensi tj. da njima izgleda fensi.
Link to comment

Juče išao da overim pijacu i na ulazu, pored zgrade me je dočekala mrtva debela pacovčina. Divlji prodavci se vratili na stara mesta ispred pijace, na potezu do raskrsnice a komunalne policije nema ni od korova. Očekujemo ih ponovo kada bude bilo svečano otvaranje posle rekonstrukcije krova rekonstruisane pijace.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...