Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

hmm, nismo se sporazumeli. Ja sam mislio na stazu koja se nalazi levo od bagera na slici koju sam postavio. Tamo gde je predvidjeno 47 parking mesta

Link to comment

inace, dotakli smo se teme spomenika na NBG-u...u blokovima su ulice nazvane po sjajnim likovimaNehruThe+smoker.jpgLazaro Kardenascardenas.jpgAugustino NetoAgostinhoneto.jpgIvan Ribar8972267438155268.jpgGagarinyury_gagarin.jpgDusan Vukasovic200px-Nh_vukasovic_dusan.jpgGandiindian-hero-mahatma-gandhi.jpga samo Gandi i Nehru imaju neki znamen. Gandiju su podigli bistu na keju, a Nehruova bista stoji ispred Doma zdravlja. osim toga postojala je i spomen ploca povodom smrti J.B.Tita na kamenu pored obdanista u bloku 70, spomen ploca povodom izgradnje bloka 45 kod OŠ Branko Radičević i spomen ploča postavljena 1990. u čast prvih demokratskih izbora (?) u 64. bloku.na 100.000 ljudi malo.

Link to comment
inace, dotakli smo se teme spomenika na NBG-u...u blokovima su ulice nazvane po sjajnim likovimaNehruLazaro KardenasAugustino NetoIvan RibarGagarinDusan VukasovicGandia samo Gandi i Nehru imaju neki znamen. Gandiju su podigli bistu na keju, a Nehruova bista stoji ispred Doma zdravlja. osim toga postojala je i spomen ploca povodom smrti J.B.Tita na kamenu pored obdanista u bloku 70, spomen ploca povodom izgradnje bloka 45 kod OŠ Branko Radičević i spomen ploča postavljena 1990. u čast prvih demokratskih izbora (?) u 64. bloku.na 100.000 ljudi malo.
Inace ja sam jos u vreme dok internet nije postojao (bar za mene) izgoreo dok nisam nasao sve o kardenasu...isao u gradsku biblioteku vamo-tamo , bilo je neceg lepog sto sve nije bilo na klik... Edited by veljaGB
Link to comment
srushili coshak tvornichke i franca rozmana, chini mi se kao preko noci :osta ce tu da bude, neko mishkovica guvno? :unsure:
Cekaj to je ono kod Obuce?Ako na to mislis to je Peconijevo zida covek na svom placu, novi deo za novi rijaliti show...
Link to comment
inace, dotakli smo se teme spomenika na NBG-u...u blokovima su ulice nazvane po sjajnim likovimaNehruLazaro KardenasAugustino NetoIvan RibarGagarinDusan VukasovicGandi
zaboravio si palmira toljatija. 90-ih je postojanje ulice sa njegovim imenom islo u prilog beogradu kao jedinoj kosmopolitskoj sredini u regionu - u beogradu zagrebacka i palmira toljatija, a za nas u hrvatskoj i na kosovu ni da cuju. :lol: Edited by DR. KUMALO
Link to comment
zaboravio si palmira toljatija. 90-ih je postojanje ulice sa njegovim imenom islo u prilog beogradu kao jedinoj kosmopolitskoj sredini u regionu - u beogradu zagrebacka i palmira toljatija, a za nas u hrvatskoj i na kosovu ni da cuju. :lol:
Da se nisi malo zeznuo sa nacionalnošću Toljatija ? Eh, reformo školstva..
Link to comment

palmir baš zvuči...ali zato imamo skenderbegovu... doduše to ide u prilog donjem dorćolu kao kosmopolitskoj sredini... ali i to je nešto :D

Link to comment

PalmirO je ime, a ne Palmir. Spletom forumskog vidovnjaštva i parapsihopatologije, ispostavilo se da je baš na sutrašnji dan 47 godišnjica njegove smrti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...