Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Znači ne računa se? Nemoj me pogrešno razumeti, volim Zemun i ako bih ganjao prebivalište, bila bi to Dobanovačka (ili neke od poprečnih), ali zastranio si odveć - da počnemo od toga što Te nakon gornjeg kvota ništa ne razumem.
To sto me ne razumes nije moje da te poducavam urbanoj istoriji Novog (aerodrom na mestu danasnjeg Airport City-a se zvao Zemunski kako je i red npr. I raspadu koji je Zemun doziveo kad su njim zavladali likovi iz Silerove, Bataje(SRS) i Surcina(DS). Naravno da se ne racuna to je postanski broj 11182. Pohorska je npr 11070. http://www.zemun.rs/cms/sr/o-zemunu/saobracaj-i-telekomunikacije Samo izvoli ganjaj. Gornja Varos ipak ima gradski stadion za razliku od Beograda. :D
Link to comment

Ne razumem kakva je sad ovo patkometrija... suviše puta sam valjda peške išao od Zemuna do blokova pored Save, meni se to sve integrisalo u glavi. Mislim, kad god 45-ica nije htela da dođe po sat vremena (kasnije 73-ojka). Ili, kad bih se vraćao kasno noćom iz života u Munzeu, peške naravno (a kako drugo, nismo valjda kola imali). Uopšte ne mogu da stoga učestvujem u nekim patkometrijama, iz Južnog Bulevara sam, odrastao na Voždovcu i zatim hranio komarce u blokovima, a nekako mi je ceo život bio centriran u Zemunu, gde sam na kraju imao i stan u zgradi na kojoj je pisalo: Шешељ, малоумни изрод! Još tamo s kraja 1992.Ali, mislim, dobro je da ima kompeticije, to je verovatno put napred, u ovom tržišnom vremenu, majkumubožiju...

Edited by Indy
Link to comment
Ne razumem kakva je sad ovo patkometrija...
U, meni je ovo super čitati. Samo čekam "mi sa Altine smo uvek prebijali vas sise iz Paviljona, a i ribe su vam bile krš; morali ste u Pinki kad ste hteli da žickate"...
Link to comment

Promenila su se vremena, sad tu Ceca peva "Moj Novi Beograde".Vidiš tek Indija, priseća se vremena kad su u GSP-u još uvek držali konje i čudi se što su se stvari promenile. Verovatno je od tada i Zemun pomeren 40 km na jugozapad.

Link to comment

Vratiće se Zemun na svoje mesto, a i ta tvoja pevaljka će svoje da otpeva. :D Biće Beograd ponovo kao u staaaara vremena. Znaš iz one serije kad je Hromi Vuk umirao, pa mu se Filip Višnjić priviđa i kaže: "Vuče, prohodaćeš!" Tako će biti i sve što ja kažem.

Link to comment
Ne razumem kakva je sad ovo patkometrija... suviše puta sam valjda peške išao od Zemuna do blokova pored Save, meni se to sve integrisalo u glavi. Mislim, kad god 45-ica nije htela da dođe po sat vremena (kasnije 73-ojka). Ili, kad bih se vraćao kasno noćom iz života u Munzeu, peške naravno (a kako drugo, nismo valjda kola imali). Uopšte ne mogu da stoga učestvujem u nekim patkometrijama, iz Južnog Bulevara sam, odrastao na Voždovcu i zatim hranio komarce u blokovima, a nekako mi je ceo život bio centriran u Zemunu, gde sam na kraju imao i stan u zgradi na kojoj je pisalo: Шешељ, малоумни изрод! Još tamo s kraja 1992.Ali, mislim, dobro je da ima kompeticije, to je verovatno put napred, u ovom tržišnom vremenu, majkumubožiju...
Sve je pocelo tako da sam ja ustvrdio na Termalkino nesto da je nbgd jedna predgradje bez zivota i da ne vredi nikakvih para koje tamo slupavaju bosanski ratni profiteri sa politickom elitom demonjkrata (YuBiznis Centar i Crvenkapa), titinim proleterima (blokovi), saplemenici kralja trgova (oko Arene), tamburasi (sarene zgrade iza kineske arene dinkic) na sta je bane5 ustvrdio da postoje neki elitni elementi :totalni zbunj: Sinoc se provezao kroz elitni mrak tosinog bunara, zemunske, gandijeva pa cika gagarina i antifasisticke borbe jedan djiro di elita. :isuse:
Link to comment
To sto me ne razumes nije moje da te poducavam urbanoj istoriji Novog (aerodrom na mestu danasnjeg Airport City-a se zvao Zemunski kako je i red npr. I raspadu koji je Zemun doziveo kad su njim zavladali likovi iz Silerove, Bataje(SRS) i Surcina(DS). Naravno da se ne racuna to je postanski broj 11182. Pohorska je npr 11070. http://www.zemun.rs/cms/sr/o-zemunu/saobracaj-i-telekomunikacije Samo izvoli ganjaj. Gornja Varos ipak ima gradski stadion za razliku od Beograda. :D
Pohorska je NBG? Aerodrom je bežanijski?Za ostalo - Ti si čovek nepismen i lud. Izvinjavam se samom sebi što sam upao u objašnjavanje s takvom... osobom.
Link to comment

Da navodim ti gde spada ona okacena slika, nikako u postanski broj 11080 za koji je covek pitao. Tamo na linku si mogao da nadjes i ostale postanske brojeve sad uvode i dodatni broj.Osnovna skola na slici je pod postom koja je cesto pljackana u Prvomajskoj. Sto se tice imenovanja aerodroma novi civilni aerodrom je dugo vreme bio Surcinski, a sad kad vise nije u istoj opstini sa Zemunom a u opstini pod tim imenom je Beogradski nikad Novobeogradski. A i ti se dopisujes sa ludim i nepismenima svasta s tobom.

Link to comment

dozvilite, gospodo, na (recimo) petoj strani ove prijatne diskusije, koju smo pocheli samo zato da jedimo one sa druge strane, gospodin srdjann je rekao ovo:

Mislim da možemo naći neke kompromise.Recimo Zemun pripojimo Novom Beogradu a oni zauzvrat dobiju to što ćemo ime grada promeniti u Novi Zemun.Takođe, Zemun i Novi Zemun oslobodimo od okupatora i vratimo u sastav Vojvodine a zauzvrat Novi Zemun postane glavni grad mesto Novog Sada.I svi srećni i zadovoljni :D
ja tu neb nishta mijenjala ^_^a i ovi oshtri momci iz munzea bi tu mogli da pronadju neke male satisfakcije :) Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...