Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

meni to fascinantno, bozavam gradske arhitekture, jedino shto narod stoka. dodushe tog prostora se secam samo po naslagama koje nasrashe golubovi, vishe nego po nekom drugom djubretu. shto ne menja chinjenicu da narod stoka. a neko mora da chisti.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

am blesavo je sto se recimo 22, 23, 28 i 29 a i 45 i 70 a tek 61-614 bloka secam kada su bili novi, gde prodjose sve te decenije, kao da je prekuce bilo :D 

 

i nije mile stoka, nikako nije, elite su krive sto on baca djubre sa terase, demolira postanske sadrucice i sve sto stigne u zgradama

 

mada da budem posten, trude se ljudi u mnogim zgradama u nbg, stavljaju nova ulazna vrata, postanske sanducice, krece hodnike, odrzavaju zelenilo isped zgrade itd jer to mogu sto se tice odrzavanja, jasno je da ni jedna zgrada nema para da ocisti celu fasadu i slicno, cesto setam po nbg i svim mogucim blokovima i ima bas lepih ulaza

 

Edited by Pontijak
Link to comment
11 hours ago, ToniAdams said:

21.

Al ozbiljno, ništa nije prljavo ko oni svetlarnici.

 

11 hours ago, gospa buba said:

to su one uzbrdo rupchage nasred zgrade, sa tuznim prozorima na druge prozore?

 

uvek je bilo samo brzim hodom kroz te svetlarnike/atrijume. da nesto ne padne na glavu.  

 

Spoiler

(kuhinjski, trpezarijski + wc/kupatilo prozori su ti koji gledaju na svetlarnike, sto dovodi do isuvise dobrog uvida u zivote komsija i vice versa:) kad sam kasnije u egzilu citala perec-a snazno me je asociralo na to - na moju kucu:)

 

Link to comment

neke tri godine sam živeo kod gospođinih u lameli koja gleda na školu "25 maj". to je bio moj prvi susret sa svetlarnicima. bila je i lođa na delu gde su bili prozori iz spojlera. pitao sam se, čemu lođa, bolje da su špajz i kupatilo veći. valjda je bilo predviđeno za kantu za đubre, četke / metle i bure za kupus. u svetlarnicima (na višim spratovima) su obitavali golubovi. svetlarnike niko nije čistio.

 

tu sam se prvi put upoznao sa varijantom bacanja đubreta u kanal. otvor (otprilike 50 x 50) je bio pored ulaza u nečiji stan. čulo se tandrkanje kada bi neko ubacio gomilu flaša iz neke kofe ali ze zajebano bilo kada bi neki moron pokušao da proturi novogodišnju jelku nizbrdo. tada bi kanal punili oni iznad do usmđivanja pa bi došli oni iz JKP to to pročistili.

 

posle smo se vratili preko save, škola je promenila ime, ne znam da li je sve isto.

Link to comment
10 hours ago, djordje geprat said:

... kada bi neki moron pokušao da proturi novogodišnju jelku nizbrdo. tada bi kanal punili oni iznad do usmđivanja pa bi došli oni iz JKP to to pročistili.

tako su u rudu, u jednoj od istočnih kapija zapatili pacove. neko je kroz kanal probao da proturi dušek, samo što niko nije dolazio da očisti... to je bilo devedesetih. možda su nam od tad nevladine organizacije zapadnih demokratija, održale seminare, kako odlagati otpad, ko smo, kuda idemo i kako to da do sada nismo svi pocrkali od kuge.

Link to comment

Ti kanali su projektovani kad je domaćinstvo pravilo manju kesu otpada dnevno.

Plastičnih flaša nije bilo, mleko bilo u flašama ili onoj foliji, a jogurt u flašama pa tetrapaku. Stara hartija se odlagala i davala deci koja je to skupljala od stana do stana.

Nije bilo ni pampersica. Hleb se kupovao go. Ambalaža proizvoda čuvala decenijama.

Saberi sve, jedna manja kesa smeća dnevno, većinom biljnog porekla.

 

A problem sa tim sistemom je što je bio u visokim zgradama. A što je više stanara, veća šansa da bude i više ludaka u ulazu. Sa preko 50 stanova garant ima budala koji će da bacaju sve živo tuda, i da ih boli briga za ostale.

Link to comment
20 minutes ago, vathra said:

A problem sa tim sistemom je što je bio u visokim zgradama. A što je više stanara, veća šansa da bude i više ludaka u ulazu. Sa preko 50 stanova garant ima budala koji će da bacaju sve živo tuda, i da ih boli briga za ostale.

:lol: ali taj sistem i jeste izmišljen zato što su zgrade visoke.

Link to comment
On 29.9.2018. at 19:55, vathra said:

Ti kanali su projektovani kad je domaćinstvo pravilo manju kesu otpada dnevno.

Plastičnih flaša nije bilo, mleko bilo u flašama ili onoj foliji, a jogurt u flašama pa tetrapaku. Stara hartija se odlagala i davala deci koja je to skupljala od stana do stana.

Nije bilo ni pampersica. Hleb se kupovao go. Ambalaža proizvoda čuvala decenijama.

Saberi sve, jedna manja kesa smeća dnevno, većinom biljnog porekla.

 

A problem sa tim sistemom je što je bio u visokim zgradama. A što je više stanara, veća šansa da bude i više ludaka u ulazu. Sa preko 50 stanova garant ima budala koji će da bacaju sve živo tuda, i da ih boli briga za ostale.

 

e to! produkcija ambalaze tj. djubreta se stravicno povecava kako godine i decenije prolaze. a za te tunele za djubre, secam ih se iz svog nekadasnjeg bloka 1, sta ja znam, mozda su arhitekte racunale na svest i emancipaciju itd, stanarska prava u bloku 1 recimo su imali ljudi iz saveznih administracija, inostrani poslovi, siv i slicno i nesto vojnih stanova i naravno tu i tamo stanovi radnicke klase, jednakost nego sta, u istom ulazu i diplomate i vkv radnici ;) e sad, ocito je pretpostavka o svesti i emancipaciji bila pogresna jer se secam da su vec 1970 godine ti vertikalni tuneli za djubre cesto bili zapuseni pa su ih onda na kraju jednostavno izbacili iz upotrebe tehnikom zavarivanja poklopaca otvora na svakom spratu

 

@djordje geprat  skola se sada zove dusko radovic a ja sam isao u 25. maj do 1974 :) 

Edited by Pontijak
Link to comment

ko kupi stan na 10 metara od kineskog svinjca, ispod dalekovoda i iznad gasovoda ne zasluzuje nista vise nego da ceo zivot provede bas tu !

 

kako inace idu cene tih budzevina po blokovima? koliko god trebalo ulaganja u sredjivanje stanova u ostatku blokova, opet oni vrede 3 X vise...

Link to comment
1 hour ago, jorma shparga said:

ko kupi stan na 10 metara od kineskog svinjca, ispod dalekovoda i iznad gasovoda ne zasluzuje nista vise nego da ceo zivot provede bas tu !

 

kako inace idu cene tih budzevina po blokovima? koliko god trebalo ulaganja u sredjivanje stanova u ostatku blokova, opet oni vrede 3 X vise...

Opa...Ti si iz salonca u centru a?...Ružno...Baš ružno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...