Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

5 hours ago, gagilija said:

kad sam se 2002. preselila u blokove nikako nisam kapirala ono novi beograd je samo beton, ono sto sam  tada videla je sirina, zelenilo, bilo je i cak i livada, i bila sam odusevljena kejom i cinjenicom da na 800 metara od kuce imam pravu oazu. u medjuvremenu, zelenila je sve manje, zgradurina sve vise i sad ce izgleda stvarno biti beton beton samo beton. neko je napisao da ide samo gornjom stazom po keju...da, to je to. sve redje idem na kej, gornjom stazom, i eventualno srednjom. dok je bude.

 

Kad sam se ja 1988, sa jedanaest godina , preselio u šezdesetdrugi blok sa Kalvarije i tog predivnog parkića, mrzeo sam svaki deo blokova iako smo konačno dobili stan koji nije imao poljski WC. Ali brzo sam stekao dobre i bitne drugare (zbog nekih od njih sam i postao muzičar) i išli smo na Peščaru i na kej redovno. I vileneli po velikim kanalizacionim cevima tada nezavršenog bloka 63 ili nekog drugog, ne sećam se.

Sad gledano, na keju nisam bio godinama sem kad smo svirali na Knjazu i, mislim, Gusaru.

 

Možda bih voleo ponovo da vidim te blokove. Osnovnu sam završio u Užičkoj Republici. Čuo sam, ovde valjda, da su joj promenili ime. Prvu travu sam popušio kod Biblije, tu u blizini u nekom napuštenom automobilu prvi i vrlo brzo poslednji put duvao lepak.. Ali sam stekao neke drugare, baš dobre. 

Mrzeo sam Novi Beograd. Ali mu ne zameram. Ja sam odrastao na Kalvariji i kod babe u Ruzveltovoj, ovde gde sam sada, pa sam bio iznenadjen stavom nekih novobeogradskih vršnjaka dodjoša iz pripizdine kojima je bilo baš stalo da me obaveste da su oni Novobeogradžani. Pa sam naučio da krijem svoj prezir. Jbg, bio sam klinac.

Al' jbt, bilo je zelenila. Nisam time bio nezadovoljan iako sam tamo došao iz zelenog parka. @gospa buba zna taj park Baš ću da se potrudim da odem tamo u blokove da vidim kao je sad, nisam bio baš dugo. Ni na keju, A dugar mi reče da je neko na špicu Medjice napravio kafanu  isuse.gif isuse.gif isuse.gif 

Edited by Bujodrag
Link to comment

http://sajt.novimbeogradom.com/2018/09/25/6867/

 

i ja sam s klincima i suprugom oba puta izlazio na ovu akciju.

iako ne verujem u direktan efekat, određeni delovi budu samo privremeno čistiji.

mada jesmo neke delove ozbiljno očistili, verovatno prvi put posle 20 godina... haustori, cevi...

ipak, vrlo brzo se sve vrati na staro jer to nije sistematsko rešenje (kao što bi bilo povećanje broja kanti, i pre svega njiovo redovno pražnjenje, itd..) i jer u tom bloku živi preko 10000 ljudi koji prirodno proizvode puno otpada.

ali najviše zato jer su ljudi govna. prosto je neverovatno šta ljudi rade, koje sve smeće su u stanju da bacaju kroz prozor ili da ostavljaju u proalzima. dakle, ne pričamo o pikavcima, o kori hleba za golubove već o ozbiljnim komadima otpada.

ono što je posebno odvratno je što su to neki radili dok smo čistili, tako da su na nas u tom trenutku padali i breskve i hleb i i banane i pikavci... nadrealno.

 

ja sam izašao najviše da bi moja deca videla kakvi su efekti takvog ponašanja drugih ljudi, da shvate da ne treba tako i da nije lako posle sve to počistiti.

i mnogo sam srećan zbog njihovog odnosa ka tome, sa koliko entuzijazma su oba puta izašli i koliko su se oboje trudili (9 i 4 godine). stariji je tražio i da mu kupimo motiku jednu manju, što smo i uradili u "Uradi Sam", kako bi mogao da se bori sa korovom :)

inače, od svog tog alata najbolje se pokazala ona črvsta "đubretarska" metla, to kako čisti je pesma...

ja sam imao oba puta ozbiljnu upalu od lopatanja i grabuljanja :)

 

verujem i u izgradnju tog duha zajedništva, ovakve stvari imaju smislu za to... mada, iskreno, nisam baš preveliki optimista.

Edited by Svarog
Link to comment
26 minutes ago, Svarog said:

http://sajt.novimbeogradom.com/2018/09/25/6867/

 

i ja sam s klincima i suprugom oba puta izlazio na ovu akciju.

iako ne verujem u direktan efekat, određeni delovi budu samo privremeno čistiji.

mada jesmo neke delove ozbiljno očistili, verovatno prvi put posle 20 godina... haustori, cevi...

ipak, vrlo brzo se sve vrati na staro jer to nije sistematsko rešenje (kao što bi bilo povećanje broja kanti, i pre svega njiovo redovno pražnjenje, itd..) i jer u tom bloku živi preko 10000 ljudi koji prirodno proizvode puno otpada.

ali najviše zato jer su ljudi govna. prosto je neverovatno šta ljudi rade, koje sve smeće su u stanju da bacaju kroz prozor ili da ostavljaju u proalzima. dakle, ne pričamo o pikavcima, o kori hleba za golubove već o ozbiljnim komadima otpada.

ono što je posebno odvratno je što su to neki radili dok smo čistili, tako da su na nas u tom trenutku padali i breskve i hleb i i banane i pikavci... nadrealno.

 

ja sam izašao najviše da bi moja deca videla kakvi su efekti takvog ponašanja drugih ljudi, da shvate da ne treba tako i da nije lako posle sve to počistiti.

i mnogo sam srećan zbog njihovog odnosa ka tome, sa koliko entuzijazma su oba puta izašli i koliko su se oboje trudili (9 i 4 godine). stariji je tražio i da mu kupimo motiku jednu manju, što smo i uradili u "Uradi Sam", kako bi mogao da se bori sa korovom :)

inače, od svog tog alata najbolje se pokazala ona črvsta "đubretarska" metla, to kako čisti je pesma...

ja sam imao oba puta ozbiljnu upalu od lopatanja i grabuljanja :)

 

verujem i u izgradnju tog duha zajedništva, ovakve stvari imaju smislu za to... mada, iskreno, nisam baš preveliki optimista.

Nisam uopšte još otvorio link, a u glavi sam već, na osnovu opisa, imao 23ci kblo. Vrv jedno od najprljavijih mesta u univerzumu.

Link to comment
15 hours ago, Svarog said:

http://sajt.novimbeogradom.com/2018/09/25/6867/

 

i ja sam s klincima i suprugom oba puta izlazio na ovu akciju.

iako ne verujem u direktan efekat, određeni delovi budu samo privremeno čistiji.

mada jesmo neke delove ozbiljno očistili, verovatno prvi put posle 20 godina... haustori, cevi...

ipak, vrlo brzo se sve vrati na staro jer to nije sistematsko rešenje (kao što bi bilo povećanje broja kanti, i pre svega njiovo redovno pražnjenje, itd..) i jer u tom bloku živi preko 10000 ljudi koji prirodno proizvode puno otpada.

ali najviše zato jer su ljudi govna. prosto je neverovatno šta ljudi rade, koje sve smeće su u stanju da bacaju kroz prozor ili da ostavljaju u proalzima. dakle, ne pričamo o pikavcima, o kori hleba za golubove već o ozbiljnim komadima otpada.

ono što je posebno odvratno je što su to neki radili dok smo čistili, tako da su na nas u tom trenutku padali i breskve i hleb i i banane i pikavci... nadrealno.

 

ja sam izašao najviše da bi moja deca videla kakvi su efekti takvog ponašanja drugih ljudi, da shvate da ne treba tako i da nije lako posle sve to počistiti.

i mnogo sam srećan zbog njihovog odnosa ka tome, sa koliko entuzijazma su oba puta izašli i koliko su se oboje trudili (9 i 4 godine). stariji je tražio i da mu kupimo motiku jednu manju, što smo i uradili u "Uradi Sam", kako bi mogao da se bori sa korovom :)

inače, od svog tog alata najbolje se pokazala ona črvsta "đubretarska" metla, to kako čisti je pesma...

ja sam imao oba puta ozbiljnu upalu od lopatanja i grabuljanja :)

 

verujem i u izgradnju tog duha zajedništva, ovakve stvari imaju smislu za to... mada, iskreno, nisam baš preveliki optimista.

 

:heart:

 

15 hours ago, ToniAdams said:

Nisam uopšte još otvorio link, a u glavi sam već, na osnovu opisa, imao 23ci kblo. Vrv jedno od najprljavijih mesta u univerzumu.

 

jeste prljav al je divan. 

Link to comment
43 minutes ago, roksi said:

 

aaaa, znaci Toni je iz 45tog;) sad kapiram tu kritiku na racun 23eg.

21.

Al ozbiljno, ništa nije prljavo ko oni svetlarnici.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...