Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

zasto onda zivimo u njemu :)zivot u beogradu bi se pre trebao ravnati sa nekom tuznom sredinom - normalnoscu zivljenja, a elitizam je tamo gde ima uslova za njega ionako pogresno shvacen.

Link to comment
zasto bi ista u beogradu bilo znak elitnosti? beograd je jedno od najgorih mesta za zivot na planeti.
ne znam bas da li je najgore ali da ima mesta za napredak...imaje l' taj smrad na medjuspartovima mozda od 1 cudne navike (koju sam primetila u zgradi gde smo iznajmili stan, sad, da li ima i drugde, ne znam)da se kese sa smecem iznesu napolje pa stoje pored ulaznih vrata dok neko ne krene u prodavnicu ili vec?jedino sto stoje od ujutru do uvece..ili nije ista kesa unsure.gif
Link to comment

zivimo u njemu zato sto ne umemo bolje, valjda to tako ide. a napraviti ga lepsim mestom za zivot i to je dosta uzaludan posao. em nam nije u genima em lose stojimo sa nekakvim najmanjim zajednickim sadrzaocem interesa tzv gradjana.

Link to comment
edit: Uz dodatak da bi neko ko potegne rec elitizam mogao i da kaze sta je to u smislu stanovanja u Bg-u?
Ja sam [posle vesti o Dinkicevoj kupovini i potezanja elitnosti] pored pitanja koji je to kraj NBGa elitan postavio i pitanje zasto se smatra elitnim, tako da me zanima ista stvar.
Link to comment
@draganceako je to bio pokusaj humora na racun vracara, onda si mogao da nadjes i bolju zgradu za sprdacinu posto u toj sa tvoje slike i stan za predratnu poslugu na vrhu zgrade ima visi plafon nego bilo koji na nbg i generalno izgleda kao unutrasnjost airbusa 380 u poredjenju sa temom ovog topika.
Idi bre, nije sprdacina - Vracar je "moj deo". Bilo je to bockanje elitnih NBG krajeva, tek da podsetim sta je stvarno "elita" kad pricamo o gradnji.
Link to comment
Zanima me samo kako izgleda i gde se nalazi Tvoj 90210.
11080Da se sad ne bi bavili patkometrijom dok Bane5 stigne do neceg sto lici na ulicu (gde je cesto krkljanac i zagusenje) i javno prometala ovde mozes da obidjes pijacu, dva doma zdravlja (onaj nbg je na granici), bolnicu (alo nema bolnicu tolika opstina), sportsku halu sa bazenom, jedan univerzitet, jedno istorijsko mesto gde je stolovao Indy I, jedan park (ceo nbgd nema ni jedan park vec tzv zelene povrsine), jedan kej, teniski tereni, vise sportskih klubova na vodi, lutkarsko pozoriste, jedan prirodan rezervat, jednu operu, kupaliste, muzicku skolu, barem dve biblioteke, jednog rusimira, jedan bar sa redovnim gostom cikom koji je ladno mogao i hemigveja da poznaje koliko je star. Uskoro ce i buvljak da vam ukinu daj boze da vam srede pijacu pored bivse robne kuce. Blokovi su odvratniji od Jerkovica Bruders i Medakovica XIV. Bio Ziveo Neponovilo se. Cak i tamo gde su Dinkic i Nikolic pazarili po arce stana za polovinu od ovog moras da sednesu kola ili bar dve-tri stanice busom.
Link to comment
realno, idila 32743901.jpg(samo bih hteo da pokazem koliko vredi slika kao argument)
To sto si pokazao je pocetak Franztala. Suburbia Zemuna ki NBG. Tu smo drzali ercegovce i montenegrine do demonjkratskih promena mesto oni finih svabica. Realno imali ste sansu da ste se razvijali kao Novi Zemun kako je i pocelo, ali bilo je kurentnije da budete Novi Beograd. I cak i takav Savski deo bi imao vise smisla da je izgradjen prema dobrovicevom predlogu da stremi ka Dunavu, a ne da se skrca u jednu dzadu Jurija Gagarina kao provincijskomesto. Onda bi i zeleznicka stanica NBG mozda imala smisla. Edited by fonTelefon
Link to comment
To sto si pokazao je pocetak Franztala. Suburbia Zemuna ki NBG.
Znači ne računa se? Nemoj me pogrešno razumeti, volim Zemun i ako bih ganjao prebivalište, bila bi to Dobanovačka (ili neke od poprečnih), ali zastranio si odveć - da počnemo od toga što Te nakon gornjeg kvota ništa ne razumem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...