Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

@draganceako je to bio pokusaj humora na racun vracara, onda si mogao da nadjes i bolju zgradu za sprdacinu posto u toj sa tvoje slike i stan za predratnu poslugu na vrhu zgrade ima visi plafon nego bilo koji na nbg i generalno izgleda kao unutrasnjost airbusa 380 u poredjenju sa temom ovog topika. imas prekoputa nje ruzni socijalisticki soliter gradjen za clanove CK SKS i beogradskog odbora krajem sezdesetih, isto sranje ko vecina na nbg.

Link to comment
Jertm nije?
Ti si spomenuo parkiranje, a ja te sasvim ozbiljno pitam da li na NBGu visak mesta predstavlja jedan od pokazatelja "elitnosti"? Edited by reg
Link to comment
Ti si spomenuo parkiranje, a ja te sasvim ozbiljno pitam da li na NBGu visak mesta predstavlja jedan od pokazatelja elitnosti?
Zasto bi na Novom Bg-u bilo sta bio znak elitnosti?Do sada smo culi mane: 15 minuta se pesaci do prve stanice GSB-a (elita koja se vozi GSB-m i sa teskim nogama), smrde medjuspratovi (doduse kao i na Vracaru, ali NBG je NBG), devojke ne smeju nocu same zbog mraka (tja...), trava je radioaktivno zelena i odudara od izgleda propadanja i oronulosti zgrada (obrnuto proporcionalno na Vracaru), 6. licka bije osudnu bitku za pokoravanje bednih novobeogradskih geta (valjda je svuda vec porazena)Anyway, patkometrija i sta vec? Poredjenje naselja i blokova i solitera iz soc realistickog miljea uklopljenih u sirinu Novog Beograda i napucavanje privatne gradnje na Vracaru je problem sam za sebe jer nije moguce.Elitizam u kulturi stanovanja, arhitekturi i urbanizmu (u smislu uredjenja zivotne okoline) se tesko moze zakaciti za neki posebni deo grada. Uvek ce negde zafaliti nesto od bitnih uslova da se ove tri stvari mogu smatrati kvalitetnim. Sve ostalo jeste patkometrija i licna percepcija i stav o zivotu u naselju soliterskog tipa ili ne.edit: Uz dodatak da bi neko ko potegne rec elitizam mogao i da kaze sta je to u smislu stanovanja u Bg-u? Edited by Bane5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...