Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ne znam, ja sam videla taj njihov sumrak autsorsovan u 4 sabajle na rodosu. nekako mi je bilo dosta jasno ^_^

 

 

glede ovog monolita, legne ta arhitektura vremenom, nije problem, svejedno bude stvar vizuelne navke. kao shto ce spomenik dzambilu dzabajevu, velikom poeti brackog kazahstana, mojoj deci da bude neka regularna tachka novog beograda. vidimo se kod dzambila :D

Ja se i dalje nalazim sa drugovima iz bloka kod Zelene Trafike iako ne postoji vec vise od 10 godina.
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Buvljak i zvanicno iza Bloka 45
 
Buvljak , tržni centar na otvorenom biće premešten iza Bloka 45 , nedaleko od okretnice tramvaja u naselju Ivana Ribara , potvrdio je gradski arhitekta Milutin Folić.
Početak preseljenja planiran je za jul , a završetak celih radova izgradnje se očekuje do kraja 2017. godine.
Sa radovima se počinje već sledeće nedelje , kada će se betonirati plac na mestu izgradnje , kao i parking za posetioce tržnog centra.
Prema urbanističkim planovima , pijaca će se prostirati na 32.000 kvadratnih metara i biće 3 puta veća nego ova sadašnja.
Razlog pomeranja buvljaka je izgradnja autobuske i železničke stanice na Novom Beogradu.
U opticaju za novu lokaciju buvljaka bili su placevi u Rakovici , Leštanima i Zemunu .
Međutim gradske vlasti su ipak odlučile da buvljak ostave na Novom Beogradu.
Untitled.jpg
 
 
 
 

 

sa fortivajversa

http://fortyfivers.blogspot.rs/p/buvljak-i-zvanicno-iza-bloka-45.html

Edited by Lezilebovich
Link to comment

a šta uopšte ima na buvljaku danas? šrafovi i šarke i novopazarski džins?

Ima jbga, te altljike, tekstil slabijeg kvaliteta ali pristupacne cene, elektro galanterija, 

Jbga sve je na gomili, to ljudima igra...

Link to comment

ima i hemija za kuću, mož se nadje i pokućstvo, a sve jeftinije no u radnjama 10-20%

 

stavili na kružni tok dedamraza što jaše nešto, rekao bih jelena

:s_w:

Link to comment

Sortiram neke slike po kompu i naleteh na ovu fotku - pogled na NBG (i iza) sa Bežanijske kose, iz onih kafića kojima se prilazi iz Vajara Živojina Lukića, jun 2015.:

 

DSCN2390.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...