Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Ti stanovi uz nasip su trenutno na pola-pola... često baš šetam tuda i okolo, naokolo. Čim se malo prošparta oko četvorospratnica vidi se da je to neka bilo MWA (da poljubiš tri prsta od zadovoljstva) lepo mesto za život. Sad je dosta šareno i prilično "favelizovano" u smislu da imaš starosedeoce koji jednostavno ne mogu da odžavaju takve stanove, njihove naslednike koji tu nešto krpe da zaliči na nešto i mladolidere™ koji su došli jer mi je odma ispred da sednu u kafić i ceo taj lajfstajl™.

 

Ima jako mali broj, da kažem, pristojnih ljudi koji razumeju vrednost i značaj lokacije al često ne mogu da dođu do izražaja od pomenutih grupacija jer prvi nemaju para a drugi su u fazounu ŠKK to ispred i okolo nije moje i ja da ti plaćam a drugi da mi koristi...

 

Imam pik da živim tu al dal ću realizovati ostaje da se vidi vremenom :nobles:

Hmmm ja sam odrastao u takvom jednom "prizemnom" stanu u četvoorospratnicama, i mogu reći da ti je analiza uglavnom tačna...

Mada "sređivanje i upodobljavanje" takvog jednog stana zahteva , pored para, i vrlo dobro promišljanje.

Video sam par dobrih rešenja i zaista bih i ja tako, ali to zahteva zaista dosta vremena i novaca...

Link to comment

Iako sam delovanjem čudnih sila primoran da živim u 45-om , rođen sam i odrastao u 70-om i tvrdim da je on bolji...

kolo sreće se okreće. do devedesetih je 45 važio za bolji blok. sada je, mislim 70i bolji, uredjeniji

Link to comment

45i je postao geto. skučen je, mračan, razakan. to je bar bio moj utisak kad sam prošle godine nešto više cunjao njime i gledao na ceo kraj iz drugog ugla

Link to comment

Šta znam, ali onaj deo kod šetališta na sredini je bolje uređen. Ona "pampers zona" i centriš...

Kineze da ne spominjemo...

Link to comment

treba dodati da u bloku 70 stoji jedan grafit koji mi ide na živce, na dvospratnici odmah do šetališta;

 

pa kaže: svi anđeli imaju krila, a neki samo lepa lica...

 

kakvo omaložavanje žena na kičerajski način

Link to comment

kolo sreće se okreće. do devedesetih je 45 važio za bolji blok. sada je, mislim 70i bolji, uredjeniji

Ovaj ili onaj, kakvi god i koji god...neuporedivo su bolji, kvalitetniji i humaniji od ostalih.

Link to comment

Pa neće valjda među svoje? Znači ipak je bio i pametniji i inteligentniji nego te koje pominješ.

Još nešto.Generalizuješ stvari.Činjenica je da su se sastavi podosta promenili i da nije onako kako je bilo pre 30-ak god ali je to tako bilo...i još nešto, klinci koji su naseljavali savske nikako nisu prelazili ulicu (kasnije prugu), to možda danas čine, tada ne.Bežanija i 60... su bili nešto u šta se nije zalazilo ni po kom osnovu.

 

Deca su to radila i pre 10 i pre 20 i pre 30 godina. Loša ti je ta sf priča, smisli bolju. Nema razlike u sastavu stanovništva u blokovima, u svakom ulazu možeš da imaš na istom spratu arhitektu, lekara, vojno lice i vozača gsp-a. A 45 je toliko dobar da je i policija rešila da se trajno useli i da budu cimeri sa bibliotekom. 

 

70 uređeniji od 45-og? A oba "humanija" od ostalih? Za blok 70 ti treba divizija radnika gradske čistoće i brigada nekorumpiranih tržišnih inspektora kako dotični habitat ne bi ličio na scenu iz Blade Runner-a. Jednom sam na prvom spratu starog kineskog tržnog centra prisustvovao sceni gde žena istresa cca 5 kila tek skuvanih špageta na školski sto i onda ih meša. 

 

I jedan i drugi imaju arheološke iskopine šetališta, 44 ima i iskopine akva parka  i tržnog centra  dok se 45 diči sa sklepanim fudbalskim terenom koji se naslanja na predimenzionirano atomsko sklonište i ostatke prve generacije zanatskog/tržnog centra. 

 

Najbolju lokaciju ima blok 21 koga prate 22 i 30. Jedini problem tamo su mali stanovi. 

Link to comment

Nema potrebe da izmišljam, to su činjenice.U savskim je procenat uniformisanih stanara(jna i mup) bio ispod 1%.Posmatraš situaciju isključivo u poslednjih 15-ak god i samim tim itekako grešiš.Stanivništvo se veoma razlikovalo do otkupa stanova i ti će ti potvrditi svako ko je živeo u njima od samog početka.Deca se nikako nisu mešala, to ti je veeelika zabluda...mešanje je počelo početkom 90-ih.Naravno, bilo je pojedinaca koji su odlazili preko ali su to bile retke pojave.Za decu iz savskih bežanijski su bili tabu.Ima policijska postaja u 45-om, samo nisi rekao da ta ista policija u bežanijske nije ni smela da uđe do 90-ih.Uz otkup kreće razvodnjavanje i mešanje pa sastav postaje drugačiji na obe strane.Sada je opšti haos svuda pa i tamo.Žao mi je što te ovo toliko pogodilo,vrv ti je familija vojna ali ovo su same činjenice...na kraju krajeva pogledaj ako budeš imao prilike knjige u opštini iz tih godina pa će ti sve biti jasno, a ako si živeo na tom području u to vreme znaš i sam da nisi u pravu.

Link to comment

 

Najbolju lokaciju ima blok 21 koga prate 22 i 30. Jedini problem tamo su mali stanovi. 

 

"Kockice" u 30. prekoputa novog Merkatora imaju velike stanove, četvorosobne i baš su moćni.

 

Kum mi živi u jednom. :nobles:

Link to comment

"Kockice" u 30. prekoputa novog Merkatora imaju velike stanove, četvorosobne i baš su moćni.

 

Kum mi živi u jednom. :nobles:

I "kockice" kod starog merkatora imaju dobre stanove kvadratura/raspored...
Link to comment

da parafraziram henrija forda, najbolji blok je onaj u kojem zivis :D

cekaj, bre, zar nije henri ford rekao da je najbolji novi stan???

u dilemu si me (iz)bacio...

Link to comment

Nema potrebe da izmišljam, to su činjenice.U savskim je procenat uniformisanih stanara(jna i mup) bio ispod 1%.Posmatraš situaciju isključivo u poslednjih 15-ak god i samim tim itekako grešiš.Stanivništvo se veoma razlikovalo do otkupa stanova i ti će ti potvrditi svako ko je živeo u njima od samog početka.Deca se nikako nisu mešala, to ti je veeelika zabluda...mešanje je počelo početkom 90-ih.Naravno, bilo je pojedinaca koji su odlazili preko ali su to bile retke pojave.Za decu iz savskih bežanijski su bili tabu.Ima policijska postaja u 45-om, samo nisi rekao da ta ista policija u bežanijske nije ni smela da uđe do 90-ih.Uz otkup kreće razvodnjavanje i mešanje pa sastav postaje drugačiji na obe strane.Sada je opšti haos svuda pa i tamo.Žao mi je što te ovo toliko pogodilo,vrv ti je familija vojna ali ovo su same činjenice...na kraju krajeva pogledaj ako budeš imao prilike knjige u opštini iz tih godina pa će ti sve biti jasno, a ako si živeo na tom području u to vreme znaš i sam da nisi u pravu.

Što se tiče murije u 45-om ta stanica pored biblioteke nema ni 2 godine....

A što se tiče sastava stanara u 70-om bogami u mojoj a i susednim generacijama vojnih i policijskih je bilo 50% i to uglavnom u soliterima...

Link to comment

cekaj, bre, zar nije henri ford rekao da je najbolji novi stan???

u dilemu si me (iz)bacio...

 

pa lepo napisah da parafraziram a ne da citiram :nobles:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...