Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

hehehe pa čekaj, BA bi onda mogao biti bul. zorana đinđića;

 

zvaničan naziv ulice je pariske komune, da li je to množina od pariska komuna... ili je skraćeno od ulica pariske komune, valjda u genitivu?

Link to comment

relativo su nove zgrade, očuvanih fasada, prilično dobro pošumljeni parkovi između zgrada, samo je pitanje sastava stanara - ko su oni....

 

Što, tebi je nebitno ko će ti biti komšija kada pazariš gajbu?Aj svi lepo u novo naselje u Vinogradskoj, jeftin kvadrat,pristojni stanovi...Niko neće da mu preostane 20-25000€ posle kupovine jednog prosečnog stana od 70m2 u odnosu na neki stan na boljem "glasu"?

Licemerno.

Link to comment

pa važno mi je... ne volim da delim svo područje oko životnog prostora sa nekom novom radničkom klasom koja jurca i dere se kroz hodnike...

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Ne, to su nekad bile 2 razlicite ulice - sad je BA promenjen u nesto a NH su valjda ostali NH. 

U nacelu su obe paralelne sa Pariskim komunama (jednina?) s tim sto se NH zavrsava negde kod Meka (i skole Ivan Gundulic ili kako god da se sad zove) a BA se zavrsava kod ta dva pendreka i dalje redom... BA iscepkana do zla boga dok je NH jos i imala neku konzistentnost™ - tu i tamo... :)

 

Kako je NH paralelna sa PK, kada je seče kod F i postaje OŽ :)

Link to comment

Kako je NH paralelna sa PK, kada je seče kod F i postaje OŽ 

Ne bih bas rekao da se seca kod F i postaje OZZ - ako se i sece (to moze da bude posebna tema za diskusiju) onda je to zato sto "zavija" oko Meka ali je to onda iza raskrsnice od koje (sasvim nezavisno) pocinje OZZ.  Gledano sa PK u Mek - zgrada iza je NH a to je definitno par brojeva na stranu... 

 

 

Zanemari ovo gore - izgleda da si u pravu - ja sve vreme mislim samo na onaj krak NH koji je iza meka a ne i na celu ulicu koja se - fakat - nastavlja u OZZ... 

 

Sta da radim kad sam zapamtio samo taj deo NH - tamo mi (iza livade a danasnjeg Meka) stanovala prva ljubav u svoje vreme... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...