Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

OK slažem se ... osim u stanovništvu. Naravno da nema nikakve razlike među blokovim, osim što u onim dvospratnicama i četvorospranitcima,a žive oni koji imaju malo više para, jer su ti stanovi skuplji.

Što se tiče solitera i stepenica, isti sloj živi u oba.

 

Inače, čuo sam da je moguće da će mesar Milan možda biti novi predsednik opštine, iako je Gak prvi na listi SNS-a. Milanče ipak daje solidno para.

Možemo očekivati učestale Drljačine koncerte :D

 

Лабус је живо код мене у згради на деветом спрату па је доласком демократије и он отишао у мало лепши и већи стан у центру.

 

Да да,Бора Дрљача не излази из Корјена.

Link to comment

Лабус је живо код мене у згради на деветом спрату па је доласком демократије и он отишао у мало лепши и већи стан у центру.

 

 

Iz bezbedonosnih™ razloga, garant...

 

I sta je na kraju bilo sa njim?? Je l' mu dete diplomiralo?

Link to comment

61,62,63,64 vs 45,44,70,70a

Što se tiče sastava stanovništva ima razlike i to primetne još uvek i stojim iza toga...pa i mala deca se još uvek drugačije izražavaju i ponašaju, ona koja su već treća četvrta generacija od roda došljačkog.60-te bl su uglavnom nastanili vojna lica(99%) doveženih od kojekuda,a savske su popunjavali srednjestaležni pa čak i malo iznad, pola ondašnje kvalitetne estrade je živelo tamo, a sada doduše samo njihovi ostaci ili ni to.Jesu i oni uglavnom bili sa raznih strana ali su bar bili ozbiljno školovani.Možete me pljuvati koliko god ali ne bi upoređivao inženjere,doktore,arhitekte,pilote,glumce,muzičare...sa starijim vodnicima i zastavnicima...Dobro, bilo je i viših činova ali to ne diže na kvalitetu,kao što je i prekoputa bilo podosta radničkih porodica što ne spušta lestvicu jer su oni koji su dobijali stanove bili na neki način birani od strane svojih preduzeća.Tragovi takvih sastava se osećaju još uvek.Kupovinom su se bavili samo imućniji srednjestalešci jer stanovi nisu bili baš jeftini, pogotovu u četvorospratnicama i dvospratnicama uz sam nasip.

Trenutna situacija je prilično razvodnjena ali mora proći bar još dve tri generacije ne bi li se razlika anulirala.

 

lupati.jpg?download=1EM-Maxim-032.jpg22_5inf_div.gif?download=1

 

Decenijama ta fina deca finih roditelja prelaze preko pruge kako bi se tukla sa decom iz 62-og. Milina jedna. I šta kažeš, u 61-64 su samo vojna lica? Jel' se zato ratni zločinac koji je imao cunning plan sakrio među prosvećenu elitu u 45-om? 

Link to comment

Pa neće valjda među svoje? Znači ipak je bio i pametniji i inteligentniji nego te koje pominješ.

Još nešto.Generalizuješ stvari.Činjenica je da su se sastavi podosta promenili i da nije onako kako je bilo pre 30-ak god ali je to tako bilo...i još nešto, klinci koji su naseljavali savske nikako nisu prelazili ulicu (kasnije prugu), to možda danas čine, tada ne.Bežanija i 60... su bili nešto u šta se nije zalazilo ni po kom osnovu.

Link to comment

Ti stanovi uz nasip su trenutno na pola-pola... često baš šetam tuda i okolo, naokolo. Čim se malo prošparta oko četvorospratnica vidi se da je to neka bilo MWA (da poljubiš tri prsta od zadovoljstva) lepo mesto za život. Sad je dosta šareno i prilično "favelizovano" u smislu da imaš starosedeoce koji jednostavno ne mogu da odžavaju takve stanove, njihove naslednike koji tu nešto krpe da zaliči na nešto i mladolidere™ koji su došli jer mi je odma ispred da sednu u kafić i ceo taj lajfstajl™.

 

Ima jako mali broj, da kažem, pristojnih ljudi koji razumeju vrednost i značaj lokacije al često ne mogu da dođu do izražaja od pomenutih grupacija jer prvi nemaju para a drugi su u fazounu ŠKK to ispred i okolo nije moje i ja da ti plaćam a drugi da mi koristi...

 

Imam pik da živim tu al dal ću realizovati ostaje da se vidi vremenom :nobles:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...