Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ritual Mess je novi projekt clanova Orchida (cak 3 od 4) i Amperea i meni se ovo jako svidja, da budem iskren nisam odavno cuo nista bolje iz ovog zanra. Propoznatljivi rifovi, glas...Slusam i album i 7" vec neko vrijeme i zaista me cudi sto relativno malo ljudi ovo slusa (malo u odnosu na onih malo kojim bi se ovo trebalo svidjeti). Nisam se nadao/cekao/trazio Orchid reunion, ali mi je drago da su ovo izbacili. Cak i da nisam vidio ko su clanovi banda, recenzije bi me natjerali barem da poslusam...svasta se tu nabraja - gravity rec., Antioch Arrow, Clikatat Ikatowi, citav Gravity Records, pa cak i Swing Kids, povratak San Diego sounda sam negdje procitao - negdje neko valjda lupio pa ostali samo prenose. Zvuci ovo disonatnije, sporije, haoticnije od Orchida, ali zaista nema veze sa prvom polovinom 90-ih i San Diegom - zvuci kao druga polovina 90-ih (moglo je na Ebbulition u bilo kom vremenu :)), u principu zvuce na sebe, sto je ok, jer su oni ipak kreirali sound tog vremena i jos uvijek klinci diljem svijetu pokusavaju bez uspjeha da zvuce brutalno kao oni, tako da nema potrebe traziti druge reference.

 

sa 7"

 

https://www.youtube.com/watch?v=T7nn_yoQeTo

 

sa LPa

 

Link to comment

Imao i ja nekada na nekoj kaseti. Imam dve pesme od cetiri koliko su snimili. iDemo, ako mozes da prebacis sa kasete bilo bi jako dobro da se podsetimo gradiva :thumbsup:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...