Jump to content
IGNORED

genocid, holokaust, gulag, film


Аврам Гојић

Recommended Posts

U prvom slucaju, iza zice nisu bili samo Jevreji ali su oni tema ovih filmova.
Ако питаш Јевреје, никог другог није било. А они снимају те филмове.
Link to comment
  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fabius maximus

    80

  • kim_philby

    70

  • Аврам Гојић

    29

  • ToniAdams

    19

Солжењицин је у гулагу оперисан од тумора, који се касније повратио и био коначно излечен (у Казахстанском егзилу).
da, to svakako potire onih milion i par stotina hiljada mrtvih. zvacu ga bolnicom, ubuduce.
Link to comment
da, to svakako potire onih milion i par stotina hiljada mrtvih. zvacu ga bolnicom, ubuduce.
zovi ga i klinikom svarcvald sto se mene tice ali nemoj ga zvati logorom smrti. ili budi spreman da isti naziv upotrebis i za botany bay i djavolje ostrvo i za jos milion slicnih 'institucija' sirom sveta i diljem istorije.logor smrti je mesto gde se tusiras gasom nakon sto su te odvojili od roditelja iz razloga koje ni sam ne znas.@rasejani: jeste jevreji kontrolisu holivud. ako je tako onda je i dobro sto je tako.
Link to comment
da, to svakako potire onih milion i par stotina hiljada mrtvih. zvacu ga bolnicom, ubuduce.
Оперисали су га моторном тестером. Јел' сад у реду?
Link to comment

Fascinira me da 2010. neko prica o sovjetskim logorima smrti kao prosecan uzoran Moskovljanin 1936. koji poneku informaciju o radnim logorima cuje sa radija ili mu o njima prica zet, visoki oficir NKVD-a.Maltretiranja i sikaniranja zatvorenika do smrti bilo je oduvek, lepo je primetio Kim Filbi, samo sto ovi logori nisu predmet ove opaske. To moze da se kaze za Lubjanku, na primer ali ne i prilikom opisa gulaga.U gulagu je umesto brzog smaknuca, iskoriscen covek do samog kraja tj. nezvanicno je osudjen na tezak fizicki rad do smrti.Kao sto smo zgrozeni bezdusnom industrijalizacijom smrti u koncentracionim logorima, tako smo zgrozeni licemernim sovjetskim pristupom koji je pod parolom izdrzavanja kazne i prevaspitavanja, ubijao radom, zimom i gladju. Licemerje ravno natpisu na ulazu u nekolicinu koncentracionih logora koji je svima dobro poznat...Sta prvo pomislite kada vidite ovu fotografiju ?post-4046-12752562272498.jpg

Edited by fabius maximus
Link to comment
Fascinira me da 2010. neko prica o sovjetskim logorima smrti kao prosecan uzoran Moskovljanin 1936. koji poneku informaciju o radnim logorima cuje sa radija ili mu o njima prica zet, visoki oficir NKVD-a.Maltretiranja i sikaniranja zatvorenika do smrti bilo je oduvek, lepo je primetio Kim Filbi, samo sto ovi logori nisu predmet ove opaske. To moze da se kaze za Lubjanku, na primer ali ne i prilikom opisa gulaga.U gulagu je umesto brzog smaknuca, iskoriscen covek do samog kraja tj. nezvanicno je osudjen na tezak fizicki rad do smrti.Kao sto smo zgrozeni bezdusnom industrijalizacijom smrti u koncentracionim logorima, tako smo zgrozeni licemernim sovjetskim pristupom koji je pod parolom izdrzavanja kazne i prevaspitavanja, ubijao radom, zimom i gladju. Licemerje ravno natpisu na ulazu u nekolicinu koncentracionih logora koji je svima dobro poznat...post-4046-12752562272498.jpg
znaci solzenjicin laze kada kaze da je u gulagu operisan od tumora?nije isto. pretpostavljam da si isto tako sokiran i djavoljim ostrvom i australskim kaznjenickim kolonijama.da ne pominjem vrhunski cinizam da moj post o filmu noc i magla pratis postom o filmu radjenom po delu jednog antisemite.iz gulaga se izlazilo. to su uzasna mesta napravljena za lomljenje ljudskog duha ali nisu logori smrti. ta distinkcija je vazna u onj mori u kojoj je vazna granica izmedju civilizacije i potpunog varvarstva.e da i porucuje vam vasudeva da jedete govna.
Link to comment
znaci solzenjicin laze kada kaze da je u gulagu operisan od tumora?nije isto. pretpostavljam da si isto tako sokiran i djavoljim ostrvom i australskim kaznjenickim kolonijama.da ne pominjem vrhunski cinizam da moj post o filmu noc i magla pratis postom o filmu radjenom po delu jednog antisemite.iz gulaga se izlazilo. to su uzasna mesta napravljena za lomljenje ljudskog duha ali nisu logori smrti. ta distinkcija je vazna u onj mori u kojoj je vazna granica izmedju civilizacije i potpunog varvarstva.e da i porucuje vam vasudeva da jedete govna.
Solzenjicin ne laze kada kaze da su ga operisali.Inace, tim podatkom mozes da mases koliko hoces ili da nadjes jos par stotina operisanih pa da snimite sovjetsku verziju Sindlerove liste. To ime je bilo poznato i van granica SSSR-a, znas ti dobro zasto je operisan.Pominjanje civilizacije i varvarstva bi trebalo u mozgu nekog forumaskog zombija da napravi raspodelu logora na levu i desnu stranu ?Varvarstvo je jako blaga rec, kako za koncentracione logore, tako i za gulage.Iz gulaga se izlazilo ali nakon Staljinove smrti.Evo sta Jevreji kazu kako im je bilo u radnim logorima za prevaspitavanje koji nisu bili logori smrti nego mesta za lomljenje ljudskog duha:http://www.jewishaz.com/issues/story.mv?090123+gulagPoruci vasudevi da nismo nista drugo ni ocekivali od njega, da je fer sto shvata da je nedorastao za diskusiju i da mu je zato sve oprosteno.Ne rece nam, sta prvo pomislis kada vidis onu fotografiju ? Edited by fabius maximus
Link to comment

Idemo dalje, licemeri...Top 10 Evil Human Experiments1.Nazi ExperimentsNazi human experimentation was medical experimentation on large numbers of people by the German Nazi regime in its concentration camps during World War II. At Auschwitz, under the direction of Dr. Eduard Wirths, selected inmates were subjected to various experiments which were supposedly designed to help German military personnel in combat situations, to aid in the recovery of military personnel that had been injured, and to advance the racial ideology backed by the Third Reich.2.Unit 731Unit 731 was a covert biological and chemical warfare research and development unit of the Imperial Japanese Army that undertook lethal human experimentation during the Second Sino-Japanese War (1937–1945) and World War II. It was responsible for some of the most notorious war crimes carried out by Japanese personnel.3.The Tuskegee Syphilis StudyThe Tuskegee Study of Untreated Syphilis in the Negro Male was a clinical study, conducted between 1932 and 1972 in Tuskegee, Alabama, in which 399 (plus 201 control group without syphilis) poor — and mostly illiterate — African American sharecroppers were denied treatment for Syphilis.4.Poison laboratory of the SovietsThe Poison laboratory of the Soviet secret services, also known as Laboratory 1, Laboratory 12 and “The Chamber”, was a covert poison research and development facility of the Soviet secret police agencies. The Soviets tested a number of deadly poisons on prisoners from the Gulag (“enemies of the people”), including mustard gas, ricin, digitoxin and many others. The goal of the experiments was to find a tasteless, odorless chemical that could not be detected post mortem. Candidate poisons were given to the victims, with a meal or drink, as “medication”.5.North Korean ExperimentationThere have been many reports of North Korean human experimentation. These reports show human rights abuses similar to those of Nazi and Japanese human experimentation in World War II. These allegations of human rights abuses are denied by the North Korean government, who claim that all prisoners in North Korea are humanely treated.6.The Aversion ProjectSouth Africa’s apartheid army forced white lesbian and gay soldiers to undergo ‘sex-change’ operations in the 1970′s and the 1980′s, and submitted many to chemical castration, electric shock, and other unethical medical experiments. Although the exact number is not known, former apartheid army surgeons estimate that as many as 900 forced ‘sexual reassignment’ operations may have been performed between 1971 and 1989 at military hospitals, as part of a top-secret program to root out homosexuality from the service.7.Project MKULTRAProject MKULTRA, or MK-ULTRA, was the code name for a CIA mind-control research program, run by the Office of Scientific Intelligence, that began in the early 1950s and continued at least through the late 1960s. There is much published evidence that the project involved the surreptitious use of many types of drugs, as well as other methodologies, to manipulate individual mental states and to alter brain function.8.Project 4.1Project 4.1 was the designation for a medical study conducted by the United States of those residents of the Marshall Islands exposed to radioactive fallout from the March 1, 1954 Castle Bravo nuclear test at Bikini Atoll, which had an unexpectedly large yield. For the first decade after the test, the effects were ambiguous and statistically difficult to correlate to radiation exposure: miscarriages and stillbirths among exposed Rongelap women doubled in the first five years after the accident, but then returned to normal; some developmental difficulties and impaired growth appeared in children, but in no clear-cut pattern. In the decades that followed, though, the effects were undeniable. Children began to suffer disproportionately from thyroid cancer (due to exposure to radioiodines), and almost a third of those exposed developed neoplasms by 1974.9.The Monster StudyThe Monster Study was a stuttering experiment on 22 orphan children in Davenport, Iowa, in 1939 conducted by Wendell Johnson at the University of Iowa. Johnson chose one of his graduate students, Mary Tudor, to conduct the experiment and he supervised her research. After placing the children in control and experimental groups, Tudor gave positive speech therapy to half of the children, praising the fluency of their speech, and negative speech therapy to the other half, belittling the children for every speech imperfection and telling them they were stutterers. Many of the normal speaking orphan children who received negative therapy in the experiment suffered negative psychological effects and some retained speech problems during the course of their life. Dubbed “The Monster Study” by some of Johnson’s peers who were horrified that he would experiment on orphan children to prove a theory, the experiment was kept hidden for fear Johnson’s reputation would be tarnished in the wake of human experiments conducted by the Nazis during World War II. The University of Iowa publicly apologized for the Monster Study in 2001.10.Stanford Prison ExperimentThe Stanford prison experiment was a psychological study of human responses to captivity and its behavioral effects on both authorities and inmates in prison. The experiment was conducted in 1971 by a team of researchers led by psychologist Philip Zimbardo at Stanford University. Undergraduate volunteers played the roles of both guards and prisoners living in a mock prison in the basement of the Stanford psychology building.

Link to comment
Luchanskiy was sentenced to eight years in the vast network of forced-labor camps on the southern edge of Soviet dictator Josef Stalin's fearsome Gulag. Enduring extreme cold, hunger and exhaustion, which afflicted her health ever after, Luchanskiy never let go of her faith in communism, her grandson says."She never blamed the system, only Stalin," says Vilen Molotov-Luchanskiy, an internist who today heads the Jewish Cultural Center in Karaganda.
ovo je iz prvog pasusa teksta koji si ti linkovao.ma razgovor sa tobom je kao razgovor sa skinsom. redovi racionalizacija na pitanje zasto mrzis jevreje. dakle samo nastavi sa apologetikom treceg rajaha i promovisanjem antisemita.inace zombirani forumas je u ovom slucaju markuze koji je napisao da je linija razlike izmedju gulaga i koncentracionog logora tokom tog rata bila linija izmedju civilizacije i varvarstva.
Link to comment
ovo je iz prvog pasusa teksta koji si ti linkovao.ma razgovor sa tobom je kao razgovor sa skinsom. redovi racionalizacija na pitanje zasto mrzis jevreje. dakle samo nastavi sa apologetikom treceg rajaha i promovisanjem antisemita.inace zombirani forumas je u ovom slucaju markuze koji je napisao da je linija razlike izmedju gulaga i koncentracionog logora tokom tog rata bila linija izmedju civilizacije i varvarstva.
Da, pa ? Covek osudjen na devet godina ne napusta ideje komunizma nego tvrdi da je za sve kriv Staljin ? Koje godine je izasao ? 1953 ?Daj ne budi smesan, procitaj ostatak teksta koji ravnodusnim moze da ostavi samo monstruma.To da sam apologeta Treceg Rajha je besmislica koja dolazi od relativizatora zlocina u sovjetskim logorima smrti.Markuze nije zombirani forumas a izjava je vrlo tipicna za leve mislioce izbegle iz Nacisticke Nemacke koji su iz udobnosti Amerike uporedjivali totalitarne rezime Evrope.Imas li nesto da dodas na spisak zverskih eksperimenata nad ljudima ?Tvoji radni logori za lomljenje ljudskog duha drze solidno cetvrto mesto. Edited by fabius maximus
Link to comment
Da, pa ? Covek osudjen na devet godina ne napusta ideje komunizma nego tvrdi da je za sve kriv Staljin ? Koje godine je izasao ? 1953 ?Daj ne budi smesan, procitaj ostatak teksta koji ravnodusnim moze da ostavi samo monstruma.To da sam apologeta Treceg Rajha je besmislica koja dolazi od relativizatora zlocina u sovjetskim logorima smrti.Markuze nije zombirani forumas a izjava je vrlo tipicna za leve mislioce izbegle iz Nacisticke Nemacke koji su iz udobnosti Amerike uporedjivali totalitarne rezime Evrope.Imas li nesto da dodas na spisak zverskih eksperimenata nad ljudima ?Tvoji radni logori za lomljenje ljudskog duha drze solidno cetvrto mesto.
moje na toj listi nije nista. za tebe ne znam. ja ti samo pokazujem da:a) kazne u gulagu su bile vremenski ogranicene u vecini slucajevab) nisu se zavrsavale obavezno smrcu kaznjenika niti je to bila osnovna namera tog specificnog sistema okrutnostic) i predstavljaju nesto sto je sam kaznjenik mogao da smatra za devijaciju sistemada li mozes da zamislis jevrejina u dahau koji kaze: hitler je djubre ali sistem nije los!znaci niko ne brani staljina ali ti branis posredno i hitlera i antisemitizam. naravno da je staljin olicenje politickog terora ali gulag nije isto sto i logor smrti. i logika i materijalnost dogadjaj su potpuno razliciti.nemam sta dodati. sve sto postujes se moze iskoristiti kao dokaz protiv tebe. Edited by kim_philby
Link to comment
zovi ga i klinikom svarcvald sto se mene tice ali nemoj ga zvati logorom smrti. ili budi spreman da isti naziv upotrebis i za botany bay i djavolje ostrvo i za jos milion slicnih 'institucija' sirom sveta i diljem istorije.logor smrti je mesto gde se tusiras gasom nakon sto su te odvojili od roditelja iz razloga koje ni sam ne znas.@rasejani: jeste jevreji kontrolisu holivud. ako je tako onda je i dobro sto je tako.
aha, po tebi je blize je klinici svarcvald no logoru smrti?ajde, znam da ne mislis tako.
Оперисали су га моторном тестером. Јел' сад у реду?
:lol:
e da i porucuje vam vasudeva da jedete govna.
ne verujem ti, rekao bi mi licno to.
Link to comment
aha, po tebi je blize je klinici svarcvald no logoru smrti?ajde, znam da ne mislis tako.
ma samo ti velikodusno dozvoljavam da ga tako zoves. vidis da se svadjam sa rimljaninom. on covek pokusava da abolira svoje antisemite na svaki moguci nacin. moze da se napise bez problema staljinov politicki teror ili zrtve velikih cistki ili robovski rad u gulagu ili vec tako nesto s cim se moze polemisati ali staviti znak jednakosti izmedju gulaga i logora smrti vredja i pamet i istoriju.
ne verujem ti, rekao bi mi licno to.
on to samo iz ljubavi. Edited by kim_philby
Link to comment
moje na toj listi nije nista. za tebe ne znam. ja ti samo pokazujem da:a) kazne u gulagu su bile vremenski ogranicene u vecini slucajevab) nisu se zavrsavale obavezno smrcu kaznjenika niti je to bila osnovna namera tog specificnog sistema okrutnostic) i predstavljaju nesto sto je sam kaznjenik mogao da smatra za devijaciju sistemada li mozes da zamislis jevrejina u dahau koji kaze: hitler je djubre ali sistem nije los!znaci niko ne brani staljina ali ti branis posredno i hitlera i antisemitizam. naravno da je staljin olicenje politickog terora ali gulag nije isto sto i logor smrti. i logika i materijalnost dogadjaj su potpuno razliciti.nemam sta dodati. sve sto postujes se moze iskoristiti kao dokaz protiv tebe.
Ko je i kako propisivao ove kazne ? Otkidane su nasumicno na montiranim procesima i predstavljale su samo formu.Licemerje na visem nivou sa osnovnom namerom da zatvorenik skonca u logoru.Ja Hitlera, nacisticku ideologiju i rezim, kao i antisemitizam osudjujem (uzalud ponavljas svoju mantru o mojoj odbrani ovih zala) a ti ne branis Staljina, tacno, samo relativizujes njegove zlocine i omalovazavas zrtve njegovih logora smrti.Delom i Jevreje (a koliko su ti vazni pokazuje citat koji si iz onog linkovanog teksta izvukao) pa je stigmu antisemitizma nekako prirodnije pripisati tebi. Ali nije to ni prva ni poslednja zamena teza koju cemo videti od tebe. Edited by fabius maximus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...