Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

1 hour ago, Lezilebovich said:

Treba mi pomoc ... u selu u dvoristu imamo jednu staru kuću koja je omalterisana pre sto godina i sad se to raspada (slika ispod)

IMG_5169.thumb.jpeg.c0a7328ef706b6cc5858c8ec5c13f57e.jpeg

e sad, malterdžija vise nema u selu, pa onda ili da zovemo majstora (€€€) ili sami nesto da pokušamo
ideja mi je da obijemo sve sto se olabavilo, a da onda nekako laicki to ponovo omalterisemo. Pri tome, ja stvarno nisam vešt u tim stvarima. Ima li neke smese koja je idiot proof i moze relativno lako da se iskoristi 

 

možeš ti to

obiješ nezdravo, podloga, iskrpiš rupe otpacima nekog tanjeg stiropora, mrežica i lepak pa polako, iz segmenata

  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

4 hours ago, Lezilebovich said:

Treba mi pomoc ... u selu u dvoristu imamo jednu staru kuću koja je omalterisana pre sto godina i sad se to raspada (slika ispod)

IMG_5169.thumb.jpeg.c0a7328ef706b6cc5858c8ec5c13f57e.jpeg

e sad, malterdžija vise nema u selu, pa onda ili da zovemo majstora (€€€) ili sami nesto da pokušamo
ideja mi je da obijemo sve sto se olabavilo, a da onda nekako laicki to ponovo omalterisemo. Pri tome, ja stvarno nisam vešt u tim stvarima. Ima li neke smese koja je idiot proof i moze relativno lako da se iskoristi 

 

 

Relativno lako nemas nista a da nije neki krpez koji nece ni na sta da lici.

Pre par godina radili smo da kazem nesto slicno,ali smo u tom slucaju da kazem radili fasadu preko,lepak stiropol,mrezica...mada moze samo da se u tvojm slucaju radi i lepak i mrezica ako je koliko toliko ravno.

  • Hvala 1
Link to comment

upravo to sam uradio sa ovom kućom kada smo je kupili.

čekić i štemajz su obili malter do cigle, lepak i tiplovi su priheftali stiropor za ciglu, mrežica i lepak su pokrili stiropor bez ikakvog picanjenja a onda je poludisperzija obelila ceo objekat.

 

ništa strašno, teško, neizvodljivo skupo.

1. uz nešto dobre volje, sve postane bolje

2. kad se hoće, sve se može.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...