Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ovaj zadnji pasus ti je kontradiktoran. Dugovečno, a da ne košta, mislim da neće da može...
Mislim razumem da se para nema, ali tako je to...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

nisam napisao da ne kosta, nego da ne ulupavam pare u nesto sto nije neophodno (kubike i kubike betona). ne pravim soliter nego ogradu

imam da ogradjujem 200+ metara, tako da ono, mnogo znaci razlika po metru duznom

 

 

plan je da deo ograde (dvoriste) bude ovako neki, dok ce vecina (vocnjak ispodkuce :) ) ici verovatno oni betonski stubovi sa zicom

 

inace ovde kod mene poslednjih godinu, dve, a deluje mi da sve vise dobija na zamahu ogradjivanje njiva

i to ne mislim na ono sto ljudi imaju kao deo okucnice, mada toga zapravo i slabo ima, nego onako nasumicne njive. kapiram donekle potrebu, ali nekako malo gadno videti njivu na sred nicega ogradjenu u beton i zicu

Link to comment

Dobro to ti je ok varijanta, "prednji" deo beton celom dužinom, stranice stubovi. Taj prednji deo ti je i bitan ako imaš kapije, da ti se ne krivi jer onda vrata na kapiji neće da legnu...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
12 hours ago, Braća Strugacki said:

zavisi od polimera odnosno veziva, ali generalno, neka to bude oko 20

 

ako je prehladno, ne formira se dobro film, ako je pretoplo prebrzo otpare rastvarači, pa bude loše razlivanje tj ostaju tragovi alata

 

 

 

znaci sad treba da cekam jos mesec dana da ofarbam police?

Link to comment

ma ne, otkrivamo deo po deo slagalice

 

pošto su police, verovatno su unutra, sad je još pitanje da je vodeni emajl / lazura ili je na bazi rastvarača isto to

 

ako radiš unutra, farbaj, verovatno imaš neku prostoriju gde ti je bar 10 stepeni

Link to comment

pa ne bih farbala unutra,volela bih da farbam napolju zbog smrada... i mislim da ce biti neka obicna uljana farba u boji za drvo..jer hocu da farbam u trikizno pa bih mesala svetlo plavu i zelenu..

 

 

otkud znam...svaki put kad farbam,jednom u 5-7godina, ucim od pocetka sta sve za farbanje ima na trzistu,posebno jer se to samo mnozi :lol:

 

 

Link to comment
13 hours ago, pbg12345 said:

nisam napisao da ne kosta, nego da ne ulupavam pare u nesto sto nije neophodno (kubike i kubike betona). ne pravim soliter nego ogradu

imam da ogradjujem 200+ metara, tako da ono, mnogo znaci razlika po metru duznom

 

 

plan je da deo ograde (dvoriste) bude ovako neki, dok ce vecina (vocnjak ispodkuce :) ) ici verovatno oni betonski stubovi sa zicom

 

inace ovde kod mene poslednjih godinu, dve, a deluje mi da sve vise dobija na zamahu ogradjivanje njiva

i to ne mislim na ono sto ljudi imaju kao deo okucnice, mada toga zapravo i slabo ima, nego onako nasumicne njive. kapiram donekle potrebu, ali nekako malo gadno videti njivu na sred nicega ogradjenu u beton i zicu

 

 

Схватио друже.Онда бетонирај само стубове.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 17.3.2018. at 8:36 AM, pbg12345 said:

 

dakle, umesto ful temelja za tu ogradu, ono lupam odokativno 30cm u dubinu celom duzinom, ja bi kopao celom duzinom do npr 10 (ne zbog nosivosti, nego cisto zbog zastite. zastite da djuro ne izadje napolje pre svega :D

a na mesta stubova (ili verovatnije na mesto svakog drugog stuba) iskopao nesto slicno onim "stopama" kao kad se radi temelj kuce, naravno ne tih dimenzija, ubacio neko gvozdje (povezao te stope betonskim "gredama", koje bi jednim delom bile iznad zemlje i sluzile izmedju ostalog i kao deo ograde) i to bi bilo to

Na dubini od 10cm imas serklaz citavom duzinom, onda na recimo 50cm imas temelj ispod stuba koji je sa susjednim temeljem povezan gredom? Iznad te grede ide onaj serklaz na dubini od 10cm a izmedju njih je zemlja?

Iskopaj pristojan temelj ispod svakog stuba, a ovo ostalo zanemari. 

 

Link to comment
8 hours ago, radnik said:

Koliko kosta najobicnije krecenje stana u belo, po kvadratu i recimo molerov materijal? Gletovanja mozda par kvadrata, ako i toliko. BGD.

 

 

Па сада зависи од неколико фактора.

 

1,- За кога навијаш :3_grin:

 

2.За кога гласаш.

 

Шалим се наравно.

 

Шаљем ти приватну поруку.

Link to comment

treba mi izvesna duzina linoleuma za neko budzenje i krpez u naj lou kost varijanti mogucoj. gde je pametno da to gledam? ono shto me vishe interesuje je kako se to seche, poshto mi trebaju dugachke trake shirine 30-40 cm, jel mogu da trazim da mi prodavac seche ili mogu i sama. i kako se temperatuski ponasha linoleum, poshto je lokalitet pokriven, ali na atmosferskoj temperaturi, s tim shto leti bude i preko 45.

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...