Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

1 hour ago, pbg12345 said:

ne znam koji je proizvodjac, okacio prvu fotku na koju sam naleteo, a da donekle lici na ono sto mi treba

 

da, ovde ovaj betonski deo uopste nije u zemlji

imam ovde u kraju par komsija koji su kopali "temelj"pa izlivali ovaj betonski deo, a na to navrtali stubove

ja bih nesto izmedju, (mnogo mi je posla da kopam celom duzinom 20-30 cm, a i ne vidim svrhu) da ukopam na mestu stubova, a ovaj betonski deo donekle da upustim samo.

ne znam koliko je izvodljivo to sto sam zamislio, a jasno mi je da i ne objasnjavam najbolje

 

 

Објашњаваш тако да сам једно девет пута прочитао шта си написао и ништа нисам схватио.:D

 

Quote

ovde ovaj betonski deo uopste nije u zemlji

 

Можда није али део где иду стубови свакако јесте јер иначе шта би ту оград држало.

 

Ако ћеш да урадиш како треба онда темељ целом дужином и бетонирај.Ако те мрзи онда само укопај стубове у земљу на неких 50цм

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

3 hours ago, pbg12345 said:

ne znam koliko je izvodljivo to sto sam zamislio, a jasno mi je da i ne objasnjavam najbolje

Pitaj onog cara sa betonskim lavovima, sa leve strane na ulasku u Barič (skontao sam da si tamo negde u kraju) dal' ima neke fore za ograde (ne bi me čudilo, lik proizvodi hiljadu betonskih qraca-palaca)...

Link to comment
 
Можда није али део где иду стубови свакако јесте јер иначе шта би ту оград држало.
 
Ако ћеш да урадиш како треба онда темељ целом дужином и бетонирај.Ако те мрзи онда само укопај стубове у земљу на неких 50цм

Nema šta, ako hoćeš ljudski i da traje, mora celom dužinom...
Ja sam tako na placu, hteo da prođem jeftinije i samo one betonske stubiće betoniram, ali krenuli da se krive posle 4-5 godina...
Link to comment

zavisi od polimera odnosno veziva, ali generalno, neka to bude oko 20

 

ako je prehladno, ne formira se dobro film, ako je pretoplo prebrzo otpare rastvarači, pa bude loše razlivanje tj ostaju tragovi alata

Link to comment

Није ако је у питању емајл на воденој бази,његова радна температура је од 10 до 30 степени.

Link to comment
On 3/12/2018 at 9:37 PM, pbg12345 said:

ne znam koji je proizvodjac, okacio prvu fotku na koju sam naleteo, a da donekle lici na ono sto mi treba

 

da, ovde ovaj betonski deo uopste nije u zemlji

imam ovde u kraju par komsija koji su kopali "temelj"pa izlivali ovaj betonski deo, a na to navrtali stubove

ja bih nesto izmedju, (mnogo mi je posla da kopam celom duzinom 20-30 cm, a i ne vidim svrhu) da ukopam na mestu stubova, a ovaj betonski deo donekle da upustim samo.

ne znam koliko je izvodljivo to sto sam zamislio, a jasno mi je da i ne objasnjavam najbolje

Ako hoces samona stubove onda ili da platna budu od nekog ultra laganog materijala ili da povecas broj stubova tako sto smanjis razmak izmedju istih.

 

Ili opet da uradis jake stubove koji ce da nose sve to,ali pitanje je da li se isplati.

 

 

Link to comment

kao prvo izvinjavam se svima koji su pisali sto sam kandidovao temu™ a onda se javljam posle 7 dana

a kao drugo, trece...

On 3/12/2018 at 11:35 PM, Блок_64 said:

 

 

Објашњаваш тако да сам једно девет пута прочитао шта си написао и ништа нисам схватио.:D

 

 

Можда није али део где иду стубови свакако јесте јер иначе шта би ту оград држало.

 

Ако ћеш да урадиш како треба онда темељ целом дужином и бетонирај.Ако те мрзи онда само укопај стубове у земљу на неких 50цм

a jebem mu, mislio sam da ces me ti najpre razumeti

dakle, umesto ful temelja za tu ogradu, ono lupam odokativno 30cm u dubinu celom duzinom, ja bi kopao celom duzinom do npr 10 (ne zbog nosivosti, nego cisto zbog zastite. zastite da djuro ne izadje napolje pre svega :D

a na mesta stubova (ili verovatnije na mesto svakog drugog stuba) iskopao nesto slicno onim "stopama" kao kad se radi temelj kuce, naravno ne tih dimenzija, ubacio neko gvozdje (povezao te stope betonskim "gredama", koje bi jednim delom bile iznad zemlje i sluzile izmedju ostalog i kao deo ograde) i to bi bilo to

On 3/13/2018 at 1:05 AM, Skyhighatrist said:

Pitaj onog cara sa betonskim lavovima, sa leve strane na ulasku u Barič (skontao sam da si tamo negde u kraju) dal' ima neke fore za ograde (ne bi me čudilo, lik proizvodi hiljadu betonskih qraca-palaca)...

nisam siguran da li me zajebavas :D

jeste to taj kraj, slabo idem na stranu barica, ali svraticu. hvala

On 3/13/2018 at 1:24 AM, Frank Pembleton said:


Nema šta, ako hoćeš ljudski i da traje, mora celom dužinom...
Ja sam tako na placu, hteo da prođem jeftinije i samo one betonske stubiće betoniram, ali krenuli da se krive posle 4-5 godina...

ma ja sam za to da kopam samo na mestu stubova, cak bi ogradu podelio na nekoliko delova. niti vidim neku potrebu da se radi neko ukopavanje, niti vidim potrebu da ograda celom duzinom bude neprekidna.

otac iz nekog razloga insistira na onom prvom, pa je dilema da li kopati celom duzinom, ili napraviti na nekoliko mesta te stope i povezati betonskim "gredama" 

 

ograda je prilicno velike duzine i poenta je napraviti nesto sto ce biti dugovecno, a da cena ne ode bas na neku suludu cifru

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...